Www-searching.com virüsünü kaldır (Kaldırma Talimatları) - Ağu 2017 güncellemesi

www-searching.com Virüsünü Kaldırma Rehberi

www-searching.com virus nedir

www-searching.com hakkında ne bilmem gerekiyor?

www-searching.com virus

www-searching.com başlangıç sayfanız, varsayılan arama motorunuz ve yeni sekme sayfanız olarak görünebilir. Ayrıca Google, Bing veya Yahoo’yu ayarlamada güçlük çekersiniz çünkü tarayıcı korsanı olarak adlandırılan bir programdır. Sistem değişiklerini önemsemez ve bu arama motorunu kullanmaya devam ederseniz ne kadar sinir bozucu olduğunu göreceksiniz. www-searching.com virüsünün sinir bozucu reklamlara ve yönlendirmelere maruz bıraktığını bildirmek isteriz. Ayrıca tarayıcı hareketlerini takip ederek kullanıcıların verilerini toplayabilirler.

Öncelikle www-searching.com korsanlığı son günlerde çok popüler bir hal aldı. Kurulum sürecine dikkat etmediğiniz hemen her programın içinde bu programlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer bu programlardan herhangi birisi Arama Modülü, Arama Modülü Artı veya deiğer bileşenlere sahipse, arama motoru sistem ayarlarını istediği gibi değiştirip kendi anlaşmalı olduğu sitelere istediği gibi yönlendirme yapmak aniden ortaya çıkan reklamlara yol açabilir.

Arama sonuçları ile oynayarak www-searching.com popularitesini arttırmak istediği üçüncü parti sitelere trafik yaratmaktadır. Bu aktivitenin program geliştiricilere para kazandırdığını söylemeye gerek yok. Ayrıca, bu arama motoru aracılığı ile gösterilen reklamlardan uzak durmalısınız. aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz üzre www-searching.com reklamları sizi bu tarayıcı gibi bazı şüpheli programları indirmeye kandırabilir, ve kişisel bilgilerinizi ve paranızı çalabilirler.

Www-searching.com’un belli sitelere yönlendirmesinin nedeni de bu web sitelerinin reklamını yapmasıdır. Ancak bu sitelerin zararsız olmayacağının ve sizi virüslere yönlendirmeyeceğinin garantisi yoktur. Bazıları istenmeyen programların ve virüslerin sisteminize girmesine sebep olabileceğinden ve yönlendirmelerinden şikayetçiyseniz bilgisayarınızı iyi bir program ile kontrol etmelisiniz. Bunun için bir sürü soruna çözümü olan FortectIntego programını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

www-searching.com virus

Www-searching.com yayılmak için hangi metodları kullanıyor?

Bilgisayarlara giren ve arama motoru veya başlangıç sayfası olarak çalışan yüzlerce arama sitesi vardır. Ancak kişiler bu tür siteler hakkında bilgilendirildiği için güvendikleri programları kullanırlar. Siz de güvenliğiniz için aynısını yapmalısınız. Konumuz olan www-searching.com’da döndüğümüzde, bu site tarayıcı korsanı ve istenmeyen program kategorisinde olduğundan kullanmamanızı öneriyoruz.

Genellikle, bu arama motoru ücretsiz programların opsiyonel eklentisi gibi gelip,kullanıcıların sistemini yavaşlatır, şüpheli websitelere yönlendirmeler ve benzeri sorunlara yol açar. Google, Chrome, Mozilla Firefoz ve Internet explorer DNS ayarlarınızca bir değişiklik farkettiyseniz, searching.com başlangıç sayfasını veya anasayfasını bilgisayarınızdan acilen kaldırmalısınız.

Bu ve benzeri istenmeyen programların gelecekte bilgisayarınıza sızmasından kaçınmak için, şunu unutmamalısınızki, genelde ücretsiz veya paylaşımlı yazılımların beraberinde opsiyonel olarak gelmekte. Bu yüzden, Gelişmiş veya Özel kurulum seçeneğini seçmeli ve bütün kurulum aşamalarını yakından gözlemleyip, www-searching.com virüsünü başlangıç sayfanız veya varsayılan arama motorunuz yapmakla ilgili bir seçenek olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu yayılma metodu bugünlerde çokça kullanıldığı için çok dikkatli olmalısınız ve eğer mümkünse ücretsiz yazılımların kurulumundan kaçınmalısınız. Aksi taktirde, çok dikkatli olup Hızlı ve Tavsiye edilen kurulum modlarından uzak durun.

www-searching.com ‘a genel bakış:

PC güvenlik uzmanlarımıza göre, www-searching.com sayfasından uzak durmalısınnız. Sizi bu konuda teşvik edecek bazı gerçekler :

 • Bigisayarlardaki izinsiz www-searching.com varlığı;
 • Bu arama motorunun tüm arama motorlarını bir kerede çalabilme özelliği;
 • www-searching.com ‘un sürekli anlaşmalı sitelere yönlendirme yapması;
 • Yavaşlama ve çökmelere yol açması;
 • Karmaşık www-searching.com kaldırma prosedürü;

SearchTerms virüsünü nasıl kaldırırım?

SearchTerms virüsünün sizi güvenli olmayan sitelere yönlendirmesini ve sinir bozucu pop-uplar göstermesini istemiyorsanız bu programı sisteminizden kaldırmalısınız. Bunu yapmanın en kolay yolu otomatik kaldırma kılavuzunu takip etmektir. Eğer kendinizi deneyimli bir PC kullanıcısı olarak tanımlamıyorsanız, size otomatik SearchTerms kaldırma seçeneğini seçmenizi öneririz.

Bu durumda, aşağıda verilen anti-casus yazılımlarından birini tercih ettiğinizden emin olun, son sürümüne güncelleyip PC nizitam bir sistem taramasına tabi tutun. İhtiyaç duyduğunuz sistem raporunu aldıktan sonra, bilgisayarınızdan istenmeyen ve tehlikeli eklentileri kaldırdığınıza emin olun.

www-searching.com u kaldırmak için aşağıda verilen videodaki kılavuza bakınız.

FortectIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

www-searching.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

Not! Tarayıcı krosanları , reklam destekli yazılımlar ve diğer istenmeyen programlar genel oalrak paket halinde yayılıyorlar . www-searching.com virüsünden kurtulmak ve gelecekte tekrar görüntülenmesini engellemek istiyorsanız hepsini tek tek kandırmalısınız. Bunu yapmanın en kolay yolu ise FortectIntego kullanmak veya bu bileşenleri bulmaya çalışabilirsiniz. : Search Module, Search Module Plus.

www-searching.com virus programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede www-searching.com virus ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden www-searching.com virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve www-searching.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Görüldüğü üzere Mozilla Firefox www-searching.com virüsüne en çok maruz kalan tarayıcı . Eğer bu tarayıcı korsanı Mozilla tarayıcınızı etkilediyse aşağıda verilen zararlı eklenti ve uzantıları kaldırma adımlarını takip etmelisiniz. Ayrıca, şu adımları uygulayın:

 • Etkilenmiş web tarayıcıyı kapatın ve Dosya Tarayıcıyı açın
 • Şimdi %AppData% yazın ve şunu arayın user.js
 • Eğer bilgisayarınızda mevcut ise bu dosyayı yeniden adlandırın
 • Şimdi Mozilla Firefox’u açıp adres barına şunu yazın about:config ve Enter’a basın
 • Ayarlarsayfası çıktığında ,arama alanına Keyword.url yazıp sağ clickleyip Resetleyin.
 • Aynısını şunlarla da yapın browser.search.defaultengine, browser.search.selectedengine ve browser.newtab.url.

  Tehlikeli eklentileri silme;

  1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
  2. Uzantılar'ı seçin.
  3. Burada www-searching.com virus ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

  Anasayfayı yenileme:

  1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
  2. Seçenekler'i seçin.
  3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

  Cookies ve site verilerini silme:

  1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
  2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
  3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
  4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
  5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

  Mozilla Firefox Yeniden Kurma

  Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra www-searching.com virus silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

  1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
  2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
  3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
  4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
  5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler www-searching.com virus sorununu ortadan kaldıracaktır. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

  Reset Google Chrome

  Zararlı uzantıları Google Chrome tarayıcısından kaldırma:

  1. Google Chrome tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın (üst sağ köşede bulunan üst üste üç nokta) ve Diğer araçlar > Uzantılar yolunu takip edin.
  2. Yeni açılan ekranda tüm yüklenmiş uzantıları göreceksiniz. Yanlarındaki Kaldır düğmesini tıklayarak tüm uzantıları kaldırın. Reset Google Chrome

  Chrome tarayıcısından ön bellek verilerini temizleme (Cashe):

  1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
  2. Gizlilik ve güvenlik menüsünün altından tarama geçmişini sil seçeneğine tıklayın.
  3. Tarama geçmişini, ön bellek verilerini, ön belleğe alınmış resimleri ve diğer site verilerini seçin.
  4. Verileri Temizle butonuna tıklayın. Reset Google Chrome

  Chrome ana sayfa değiştirme işlemleri:

  1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'a gidin.
  2. Başlangıç gibi şüphelendiğiniz siteleri inceleyin 
  3. Spesifik bir sayfa seç seçeneğine tıklayın ve üç noktayı seçerek Sil opsiyonunu arayın.

  Google Chrome Yeniden Yükleme:

  Eğer yukarıda saydığımız yöntemler eklentilerinin kaldırılmasını sağlamazsa bunları kaldırmak için Google Chrome tarayıcısını yeniden yükleyin.

  1. Menü'ye ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
  2. Ayarlar sayfasında aşağı inin ve Gelişmiş seçeneklerini açın.
  3. Aşağı inin ve Yeniden Yükle ve Temizle sekmesine gelin.
  4. Buradan Orijinal ayarlara dönmek için yeniden yükle yazısına tıklayın.
  5. Silme işlemlerini tamamlamak için Yeniden yükleme işlemini onaylayın.. Reset Google Chrome

  Safari Yeniden Yükleme

  Safari tarayıcısından istemediğiniz uzantıları kaldırın:

  1. Safari > Ayarlar…
  2. Yeni pencerede Uzantılar seçeneğine ilerleyin.
  3. www-searching.com virus ile ilgili olan uzantıyı seçin ve Kaldır seçeneğine tıklayın. Safari Yeniden Yükleme

  Safari uygulamasından cookies ve site verilerini kaldırma:

  1. Safari > Geçmişi Temizle…
  2. Açılan menüden Temizle'yi seçin ve tüm geçmiş seçeneğine tıklayın. 
  3. Geçmişi Temizle işlemini onaylayın. Safari Yeniden Yükleme

  Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa Safari tarayıcısını yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

  1. Safari > Ayarlar…
  2. Gelişmiş sekmesine ilerleyin.
  3. Menü çubuğunda geliştirme menüsünü göster seçeneğini tikleyin ve ardından Ön Belleği Temizle seçeneğine tıklayın. 
  4. Safari Yeniden Yükleme

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu www-searching.com programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI