Yeabests.cc virüsünü kaldır (Kaldırma Talimatları) - Ağu 2017 güncellemesi

yeabests.cc Virüsünü Kaldırma Rehberi

yeabests.cc virüsü nedir

Yeabests.cc virüsü hakkında en güncel haberler

yeabests.cc virus

Yeabests.cc virüsü kullanıcılarını meşru bir arama motoru olup, arama sonuçlarınıGoogle ve diğer 16 popüler sosyal medya, alışveriş, oyun ve diğer sitelerinden aldığını iddaa edebilir. Ne yazık ki, bu arama motoru sadece başka bir tarayıcı korsanından başka bir şey değildir. Bu tarayıcı korsanı ayrıca bir çok bilgisayar için çoktan sorunlar açmış TopYea Arama motoru ile de bağlantılıdır.

İki arama motoru da benzer özellikle sunmakta fakat bazı kaynaklara göre görünüşleri bulunduğunuz coğrayaya göre değişmekte örneğin İtalya ve Brezilya'daki kullanıcılar ana sayfayı farklı görebilmekte. Fakat, yayılma yöntemi birebir aynıdır. Virüs tarayıcıların kısa yollarını değiştirip virüslü içerik yerleştirmekte. Tarayıcıyı her başlattığınızda sizi yeabests.cc sitesine yönlendirmekte.

Tarayıcı korsanı sisteme sessizce sızmakta; fakat sızıntının sonuçları oldukça sesli ve belirgin olmakta. Bu virüslü tarayıcıların en büyük sorunu, modifiye edilmiş arama sonuçlarıdır. Bir sürü reklam ve sponsorlu link içerip başka sitelerin trafiğini arttırmasına hizmet etmektedir. Tarayıcınızın üzerindeki kontrolü geri almak istiyorsanız Yeabests.cc kaldırma işlemi şarttır. En hızlı kaldırma işlemi de FortectIntego aracılığı ile olmaktadır.

yeabests.cc virus

Dikkatli bir kullanıcı iseniz, Yeabests.cc adresinin size ana sayfanızdan oyun ve alışveriş sitelerine ulaşım imkanı verdiğini farketmişsinizdir. Fakat bu özellik faydadan ziyade, zarar getirebilir. Bunun sebebi iste Yeabeasts tarayıcı korsanının yönlendirme özelliğidir.

Ana sayfanızdaki içeriklere erişmek isterseniz, dilediğiniz sayfalar yerine yetişkin içerikli siteler veya kumar sayfalarına yönlendirilebilirsiniz. Bazısı zararsız olabilr fakat bu sayfaların bir kısmı da sisteminize ciddi zararlar verebilmektedir. Yani zamanla sadece Yeabeats.cc kaldırma işlemi de sizin için yeterli olmayabilir

Dahası, Yeabasts.cc korsanı kişise tanımlanamayan bilgilerinizi ele geçirerek de size zarar veebilir. Arama kelimelerinizi, ziyaret ettiğiniz sayfaları, işletme sisteminiz ile ilgil ibilgileri, coğrafı lokasyonunuzu üçüncü partilere bildirebilir. Bu bilgileri eline geçiren 3. partiler size ona göre reklam gösterimine başlayabilirler.

Dolandırıcılar sizin hakkınızda bilgileri ellerine geçirdiklerinde kişiye özel reklam gösterimi gerçekleştirip tıklanma şanslarını arttırmaktalar. Tıklama başına elde ettikleri gelirler ile bu korsanlar oldukça yüksek gelirler elde etmekteler. Sürekli izlenme fikrinden hoşlanmıyorsanız, Yeabeast.cc virüsünü bir an önce kaldırmanızı tavsiye ederiz.

Bu tarayıcı korsanı bilgisayarlara nasıl sızar?

Meşru sitelerini ziyaret etmediyseniz, çok büyük ihtimalle yeabest.cc virüsü sisteminize bir ücretsiz yazılım ile girmiş demektir. Tarayıcı kosanı son zamanlarda yüklediğiniz bir ses dosyası oynatıcı, fotoğraf dzenleme yazılımı, flash oyatıcı güncellemesi şekillerinde girmiş olabilir. Muhtemelen yazılımlardan birinin içinde “yeabests.cc” adlı eklenti olduğunu göreceksinizdir. İşte tam olarak bu şekilde sisteminize sızmıştır.

Dünya üzerinde bir çok kullanıcı bu hataları gerçekleştirmekte. Bir çok kullanıcı, program yüklerken fazla vakit harcamak istemediklerini belirtmekte. Ama göreceğiniz üzre bu virüsten kurtulması çok daha fazla zaman almakta. Uzun lafın kısası, tarayıcı korsanını sisteminize girip başınıza türlü dertler açmasını istemiyorsanız, “özel” yükleme seçeneğini seçin ve “tavsiye edilen” mod'tan uzak durun. Sonra gereksiz bütün işaretlemeleri kaldırdığınızdan emin olun. Dosya paylaşım sayfaları ve torrentler uzak durmanız gereken sayfalardrır. Her zaman meşru sayfalardan indirin gerekli dosyalarınızı.

Yeabests.cc virüsü nasıl silinir?

Yeabests.cc kaldırma seçeneklerinin hepsini merak ediyorsanız, aşağıdaki elle kaldırma seçeneklerini inceleyebilirsiniz. İlgili adımlardan hiçbirini kaçırmadığınıza emin olmalısınız. Yeabests.cc ile ilglili dosyalardan birisi geride kalabilir. Bu da virüsün geri gelme ihtimalini arttırır.

Elle kaldırma işlemini çoktan denediniz ama Yeabests.cc virüsü geri gelip duruyorsa, bilgisayarınıza bir anti-casus uygulaması kurabilirsiniz. Korsanın sisteminizden kaldırılmasını garantileyecektir. Bu uygulama sadece bu virüsü değil bir çok uygulamayı kaldırmak işlemi içinde işine yarıyacaktır.

Son olarak size Google ve Bing arama motorları gibi meşru sayfalardan başka yerlere güvenmemenizi tavsiye ediyoruz. Yebests.cc virüsünü siteminizden kaldıramıyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

FortectIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

yeabests.cc Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

Daha az tecrübeli kullanıcıların Yabests.cc virüsünü kaldırmaya çalışırken virüsün dosyasız olduğunu farketmesinden daha sinir bozucu ne olabilir. Etkilediği bilgisayara bir dosya bırakmamakta böylece antivirüs programları tarafından tespit edilememekte. Sisteminizden kaldırmak için elle  C:\Windows\System32\wbemtest.exe dizininde bulunan WBEMTestini çalıştırmalısınız. Daha fazla talimat online olarak bulunabilir. Ne olursa olsun profesyonel bir otomatik virüs kaldırma aracını kullanmanıız tavsiye etmekteyiz.

yeabests.cc virüsü programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede yeabests.cc virüsü ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden yeabests.cc virüsünü kaldırın

Her ne kadar bu virüs Mac işletim sistemlerini etkilemese de, Safari hala tarayıcı korsanını hedefindedir. Sisteminiz etkilendiyse bu virüsten saygın bir virüs programı kullanmanızı tavsiye etmekteyiz örneğin SpyHunter 5Combo Cleaner.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve yeabests.cc ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

[GI=mozilla-firefox] Her ne kadar Yeabests.cc virüsü WMI ile çalışıp sistemde dosya yaratmasa da, hala tarayıcnızda eklenti olarak gözükebilmektedir, eklenti listesini dikkatlice gözden geçirip ve güvenli gelmeyenleri kaldırın.

MS Edge tarayıcısından istenmeyen uzantıları silme:

 1. Menü'yü tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç çizgi) ve Uzantılar'a tıklayın
 2. Listeden ilgili olan uzantıları seçin ve çark simgesine tıklayın.
 3. Altta bulunan Kaldır düğmesine tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Coockies ve diğer tarayıcı verilerini temizleme:

 1. Menü'ye tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç nokta) ve Gizlilik & Güvenlik seçeneğine tıklayın.
 2. Tarayıcı verilerini temizleme seçeneğinin altında, temizlemek istediğiniz şeyleri seçin.
 3. Her şeyi seçin (şifreler dışında. Ayrıca Medya lisanslarını da dahil etmek isteyebilirsiniz) ve Temizle butonuna tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Yeni sekme ve ana sayfa ayarlarını yenileyin: 

 1. Menü simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin
 2. Ardından Başlangıç sekmesine gidin
 3. Eğer şüpheli bir site adı görürseniz etkisizleştirin.

Yukarıda verilen adımlar işe yaramıyorsa şu adımları takip edin:

 1. Ctrl + Shift + Esc ile Görev Yöneticisi penceresini açın.
 2. Diğer Ayrıntılar sekmesine tıklayın.
 3. Detaylar sekmesini seçin
 4. Microsoft Edge ile ilgili gördüğünüz tüm işlemlere sağ tıklayarak Görevi Sonlandır seçeneğine tıklayın. Böylece Microsoft Edge programı tamamen kapanmış olacak
 5. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Eğer bu çözüm de size yardımcı olmadıysa daha çok uzmanlık gerektiren yöntemlere geçmemiz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme almayı ihmal etmeyin.

 1. Bilgisayarınızda bulunan şu adresi bulun.  C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Ctrl + A tuşlarına basarak tüm bu klasörleri seçin.
 3. Sağa tıklayarak hepsini Silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme
 4. Şimdi bilgisayarın en alt sol köşesinde bulunan Başlangıç tuşuna sağ tıklayarak Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayın.
 5. Yeni pencere açıldığında aşağıda verilen bağlantıyı ekrana yazarak Enter (Giriş) tuşuna basın.

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı Edge için Yönlendirmeler:

MS Edge (Chromium) programından uzantıları silme:

 1. Edge uygulamasını açın ve Ayarlar > Uzantılar seçeneklerine tıklayın
 2. İstemediğiniz uzantıları Sil seçeneğine tıklayarak silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Cache ve Site Verilerini silme:

 1. Menüye tıklayın ve Ayarlara gidin.
 2. Gizlilik ve Servisler seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama bilgilerini sil seçeneği altında yer alan bölümde silmek istediğiniz verileri seçin.
 4. Zaman aralığı sekmesinden Tüm Zamanlar seçeneğini seçin
 5. Şimdi Temizle tuşuna basın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı MS Edge tarayıcısını yeniden kurma:

 1. Menüye tıklayarak Ayarlar sekmesine gidin.
 2. Sol tarafta Tekrar Kurma ayarlarına gidin. 
 3. Fabrika ayarlarına dön seçeneğine tıklayın.
 4. Onaylayın ve işlemleri tamamlayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Reset Google Chrome

Bu tarayıcı korsanının tamamen kaldırıldığından emin olmak için eklentileri dikkatlice kontrol etmelisiniz.Sisteminize sonradan eklenmiş eklentileri kontrole edin ve kaldırın.

Zararlı uzantıları Google Chrome tarayıcısından kaldırma:

 1. Google Chrome tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın (üst sağ köşede bulunan üst üste üç nokta) ve Diğer araçlar > Uzantılar yolunu takip edin.
 2. Yeni açılan ekranda tüm yüklenmiş uzantıları göreceksiniz. Yanlarındaki Kaldır düğmesini tıklayarak tüm uzantıları kaldırın. Reset Google Chrome

Chrome tarayıcısından ön bellek verilerini temizleme (Cashe):

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
 2. Gizlilik ve güvenlik menüsünün altından tarama geçmişini sil seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama geçmişini, ön bellek verilerini, ön belleğe alınmış resimleri ve diğer site verilerini seçin.
 4. Verileri Temizle butonuna tıklayın. Reset Google Chrome

Chrome ana sayfa değiştirme işlemleri:

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'a gidin.
 2. Başlangıç gibi şüphelendiğiniz siteleri inceleyin 
 3. Spesifik bir sayfa seç seçeneğine tıklayın ve üç noktayı seçerek Sil opsiyonunu arayın.

Google Chrome Yeniden Yükleme:

Eğer yukarıda saydığımız yöntemler eklentilerinin kaldırılmasını sağlamazsa bunları kaldırmak için Google Chrome tarayıcısını yeniden yükleyin.

 1. Menü'ye ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
 2. Ayarlar sayfasında aşağı inin ve Gelişmiş seçeneklerini açın.
 3. Aşağı inin ve Yeniden Yükle ve Temizle sekmesine gelin.
 4. Buradan Orijinal ayarlara dönmek için yeniden yükle yazısına tıklayın.
 5. Silme işlemlerini tamamlamak için Yeniden yükleme işlemini onaylayın.. Reset Google Chrome

Safari Yeniden Yükleme

Tarayıcı eklentileri listesinden Yeabests.cc uzantılarına bakın ve kaldırın. Tarayıcınızdan virüsü kaldıracağınızdan emin olmanın tek yolu budur.

Safari tarayıcısından istemediğiniz uzantıları kaldırın:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Yeni pencerede Uzantılar seçeneğine ilerleyin.
 3. yeabests.cc virüsü ile ilgili olan uzantıyı seçin ve Kaldır seçeneğine tıklayın. Safari Yeniden Yükleme

Safari uygulamasından cookies ve site verilerini kaldırma:

 1. Safari > Geçmişi Temizle…
 2. Açılan menüden Temizle'yi seçin ve tüm geçmiş seçeneğine tıklayın. 
 3. Geçmişi Temizle işlemini onaylayın. Safari Yeniden Yükleme

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa Safari tarayıcısını yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Gelişmiş sekmesine ilerleyin.
 3. Menü çubuğunda geliştirme menüsünü göster seçeneğini tikleyin ve ardından Ön Belleği Temizle seçeneğine tıklayın. 
 4. Safari Yeniden Yükleme

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu yeabests.cc programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI