YourSites123.com virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Ağu 2017 güncellemesi

YourSites123.com Virüsünü Kaldırma Rehberi

YourSites123.com virüsü nedir

YourSites123.com virüsü ile ilgili genel bilgiler:

YourSites123.com virus

Teknik olarak YourSites123.com virüsü, faydalı bir arama motoru gibi yayılan bir tarayıcı korsanıdır. Kullanıcılara en uygun arama sonuçlarını göstererek internetteki gezinmelerini kolaylaştıracağını idda etmektedir. Fakat, neden çok sayıda Bilgisayar kullanıcısının yana yakıla Yoursites123 virüsünü kaldırma yöntemlerini araştırdığını düşündünüz mü? Eğer siz de onlardan birisi iseniz, şunu bilmelisiniz ki bu kaldırma işlemi görüldüğünden çok daha karmaşık olabilir. Yoursites123.com virüsü sizden saklanabilir ve hatta sistemden kaldırılmasını engellemek için, tarayıcı yardımcılarını veya benzer bileşenleri kullanabilir.

Sizi uyarmamız gereken bir diğerkonu ise Yoursites123.com virüsünü(veya Yoursites123) sisteminizde olması, virüsün kullanıcılarını takip etme becerileri yüzünden çok tehlikeli olabilir. Buna ek olarak, size değiştirilmiş sonuçlar gösterip ayrıca sponsoru olduğu zararlı da olabilecek sayfalara yönlendirebileceğini unutmayınız.

Bu yönlendirmeler karşılığında, programın yazılımcıları gelir elde etmekteler. Bir de , Yoursites123.com virüsünün yönlendirme sorununa dikkat etmelisiniz. Genelde, kullanıcılar şüpheli duran reklamlardan birisine tıkladıktan sonra veya arama sonuçlarının arasında çok iyi gizlenmiş linklere tıkladıktan sonra bu yönlendirmelere maruz kalırlar. Bu yönlendirmelerin meşru sitelerin işlerini arttırması için yapıldığından asla emin olamazsınız, bu yüzden kuvvetle sakınmalısınız.

Özetlemek gerekirse, bu arama motoru potansiyel istenmeyen program kategorisine girer ayrıca bir tarayıcı korsanıdır bu yüzden kullanmaya gerek yoktur. Yoursites123.com kötücül yazılımı birden fazla anti-virüs ve anti-casus programlarının virüs veritabanınde yerini almıştır, ve elbette boşuna değildir!

Eğer siz de bir süredir bu arama motorunun elinden çekip “eliminar yoursites123” veya “usunąć yoursites123” diye arama yapan bilgisayar kullanıcılarından biris iseniz, şunu bilmelisiniz ki bu virüsü ve tüm bileşenlerini güvenilir bir anti casus yazılımı ile kaldırmanız gayet kolaydır. Bu durumda, size FortectIntego YourSites123.com kaldırma aracını kullanmanızı tavsiye ediyoruz çünkü şu an internette olan en güvenilir anti-casus yazılımlarından bir tanesi.

YourSites123.com virus

Neden bu arama motorunu kullanmamalısınız:

Yoursites123 kullanıcılara verdiği slklntl yüzünden Potansiyel İstenmeyen Program kategorisine eklenmiştir.

 • Sahiplerinin direkt izni olmadan bilgisayarlara sızması;
 • Windows Registry ve diğer sistem ayarlarını değiştirmesi;
 • Bütün internet tarayıcılarına ana sayfa ve arama motorlarını değiştirerek müdahale etmesi;
 • Kullanıcılardan bilgi toplamak için şüpheli eklentiler kullanması;
 • Değiştirilmiş arama sonuçları sunup Yoursites123.com sponsorlarına yönlendirmede bulunması;
 • Tarayıcıyı yavaşlatması ve çeşitli teknikler kullanarak kaldırılmasına engel olması

Dahası, Yoursites123.com arama motoru çok kurnaz. Her ne kadar arama sonuçlarını Yahoo internet sitesinden alıyor gibi dursa da, güvenilir arama sonuçları sunma konusunda başarısız olur. Yoursites123 sponsor websitelerine yönlendirme yapılabilmesi için her biri biraz oynanmış olur.

Bu yüzden bu linklerde hyperlinkler olup üçüncü parti sitelere yönlendirmeler yapılır. Bu yönlendirmeler sizi potansiyel tehlikeli web sitelerine yönlendirebileceği ve tehlikeli indirmeler yaptırabileceği için dikkatli olunuz. Eğer kendinizi Java veya Flash Player programınız için güncelleme sunan şüpheli bir internet sitesinde bulduysanız DERHAL o sayfadan çıkmalısınız.

Yoursites123 arama sonuçlarının tehlikeli olacağının garantisi olması da, bilgisayarınıza potansiyel istenmeyen program ve hatta kötücül yazılımların girme riskini almamalısınız.

Onlarca başka güvenilir internet arama motoru varken neden bu şüpheli arama motorunu kullanasınız Eğer başka bir programı sisteminize kurarken, bu arama motorunu istemeden bilgisayarınıza kurduysanız Yoursite123.com u makinanızdan kaldırmalısınız. Daha önce de söylediğimiz gibi, bu gibi programları sorunsuz tespit edip kaldırabiliği için otomatik kaldırma seçeneğini tavsiye ediyoruz.

YourSites123.com sistemimi ele geçirmesinden nasıl sakınabilirim?

Yoursites123.com online olarak bulunamamakta ve direkt resmi bir sayfadan indirilememekte. Bu da programın diğer başka programlar(genelde ücretsiz olanlar) aracılığı ile yayıldığı ve sisteme kullanıcının bilgisi olmadan kurulduğu anlamına gelmekte.

Ücretsiz yazılım kurarken yapmanız gereken en önemli şey, sabırlı olmak ve her adımı tek tek ve dikkatle incelemek. Varsayılan veya Standart mod üzerinden kurulum yapmamalısınız. Bunu yerine Gelişmiş veya Özel seçeneklerine bakmalısınız. Sonra bütün özel teklif, bonus yazılım, ve ücretsiz servislerin üzerindeki seçkileri kaldırmalısınız. ” [website adı] varsayılan arama motorum yapmayı onalıyorum” veya “[website adı] ana sayfam yap.” gibi kutucuklar varsa bunların uzerindeki seçkileri kaldırmayı da unutmayın.

Her ne kadar zararsız gözükse de, bu arama motoru bilgisayarınıza zarar verebilir. Daha önce de bahsettiğimzi gibi, Yoursites123.com virüsü sizi takip edebilir, patlayan reklamlarla sizi durdurabilir, güvenli olmayan sitelere yönlendirebilir . Eğer bu tarayıcı korsanı internet tarayıcınzıda ortaya çıktıysa, zaman kaybetmeden DERHAL kaldırmalısınız. Yoursites123 kaldırma kılavuzu için, aşağıda verilen kıalvuza bakınız.

Bu tarayıcı korsanını nasıl kaldırabilirsiniz?

YourSites123.com virüsü binlerce kullanıcıyı etkilemiş kötü bir uygulamadır ve bilgisayarda tutulmamalıdır. Ne yazık ki , bazı kullanıcılar hala bir tarayıcı korsanı ile karşı karşıya olduklarını bilmemekteler. Kullanıcılar zararlı web sitelerine yönlendirilebilmekte ayrıca kişisel ve kişisel olmayan bilgileri üçüncü partilere satılabilmekte çünkü Yoursites123.com programı ile gelen diğer bileşenler arka planda sürekli siz farketmeden bilgilerinizi toplamakta.

Bu arama motorunu bilgisayarlarımızda test ettikten sonra diyebiliriz ki bilgisayarınızda asla yer vememelisiniz çünkü sisteminize ve site kattığı hiç pozitif bir şey yok.Manuel olarak kaldırılmasını size öğretmek için size kaldırma sürecini anlatan görseller ve yazılardan oluşan bir metin hazırladık. Aşağıda sunduğumuz Yoursites123 elle kaldırma kılavuzunu kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Elle kaldırma seçeneği her ne kadar çekici dursa da, kuvvetle otomatik kaldırma seçeneğini düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Sisteminizden bu tarayıcı korsanı Yoursites123.com'u kaldırmak için otomatik araçları kullamanın ana faydalarından bazıları.

 • Yoursites123.com virüsünün kendi dosyaları(aşağıda bahsedilmiş), registry girdileri ve benzeri bileşenler dahil bütün bileşenlerini bulmanızı ve kaldırabilmenizi yardım eder.
 • Gerçek zamanlı bir korumaya ihtiyaç duyduğunuz sürece bilgisayarınızda tutabilir ve kullanbilirsiniz. Bu özelliği sayesinde, fidyeyazılımı, trojan, reklam yazılım, tarayıcı korsanı ve benzeri kötücül yazılımlardan sisteminizi koruyabilirsiniz.
 • Bu araç registry hatalarını düzelterek ve hard diskteki gereksiz dosya ve bileşenleri kaldırara bilgisayarınızın hızını arttırmakta.

Yoursites123.com kaldırma ile ilgili güncelleme:

Eğer bu tarayıcı korsanını kaldırmaya çalışırken, Yoursites123.com problemi yaşıyorsanız, host dosyalarınızı kontrol etmelisiniz. Şu adımların yardımı ile bunu yapabilirsinzi:

 1. “Başlangıç anahtarı” ve “R” tuşlarını klavyenizde bulup, “Çalıştır” penceresi görene kadar basılı tutunuz.
 2. Buraya tırnakları olmadan şu metni kopyalayıp yapıştırın :”notepad %windir%/system32/Drivers/etc/hosts”.
 3. Tamam'ı seçin
 4. Txt. dosyası açıldığı zaman, “localhost” un altındaki ip adresini kontrol edin. Eğer garip adresler görürseniz, hacklenmişsiniz demektir. Txt. dosyanızı düzenlemeli ve az önce gördüğünüz yoursites123 veya benzeri garip adresleri kaldırmalısınız örn: 127.0.0.1 down.baidu2016.com; 127.0.0.1 123.sogou.com; 0.0.0.0 pubads.g.doubleclick.net, 0.0.0.0 securepubads.g.doubleclick.net, gibi.

Şimdi sisteminizi aşağıda tavsiye edilen programlardan birisi ile taratmalı ve bulduğu zararlı dosyaları kaldırmalısınız. En güncel versiyona güncellediğinizden ve veritabanında Yoursites123.com'un olduğundan emin olun. Eğer otomatik kaldırma seçeneğini kullanmak istemiyorsanız aşağıda verilen kılavuzu takip ediniz.

Ayrıca Windows Görev Yöneticinizi bu tarz zararlı/şüpheli girdiler için sürekli kontrol etmenizi öneririz. Çalıştırmak için “Başlangıç” seçmelisiniz ->”Görev Yöneticisini Çalıştır” sonra işlemler sekmesine tıklayın. Eğer bu korsan yazılım ile alakalı zararlı/şüpheli bir işlem görürseniz, üzerine sağ tıklayıp “işlemi sonlandır” seçeneğini seçmelisiniz.

Güncelleme 2: Opera'dan Yoursites123'ü kaldırma?

Yoursites123.com'un Operaya da sızabildiğini gördükten sonra, tarayıcınızı nasıl sıfırlayıp bu korsandan nasıl kurtulabileceğinize dair basit bir kılavuz eklemeye karar verdik:

Ana sayfanızı değiştirin:

 1. Operayı çalıştırın ve “Menü” ye tıklayın
 2. “Ayarlar”-> “Özellikler”e gidin. burada “Genel” sekmesini bulmalısınız.
 3. “Ana Sayfa” sekmesinden Yoursites123.com adresini kaldırın ve daha önceki kullandığınız adresi girin.
 4. “Tamam” a tıklayıp, ayarlarınızı kaydedin.

Eğer Opera tarayıcınızı tamamen sıfırlamak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

 1. Operayı kapatın ve Başlangıç menüsünden komut satırını çalıştırın (önce Start'a sonra aynı anda klavyenizden “R” tuşlarını “Çalıştır” penceresini açabilmek için basılı tutun. Şimdi komutu girin)
 2. Bu komutu tırnakları olmadan kopyalayıp yapıştırın “del %AppData%\Opera\Opera\operaprefs.ini“. This command will the Operaprefs.ini file
 3. Komut satırını sonra da Operayı kapatın.

FortectIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

YourSites123.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

YourSites123.com virüsü programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede YourSites123.com virüsü ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden YourSites123.com virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve YourSites123.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

MS Edge tarayıcısından istenmeyen uzantıları silme:

 1. Menü'yü tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç çizgi) ve Uzantılar'a tıklayın
 2. Listeden ilgili olan uzantıları seçin ve çark simgesine tıklayın.
 3. Altta bulunan Kaldır düğmesine tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Coockies ve diğer tarayıcı verilerini temizleme:

 1. Menü'ye tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç nokta) ve Gizlilik & Güvenlik seçeneğine tıklayın.
 2. Tarayıcı verilerini temizleme seçeneğinin altında, temizlemek istediğiniz şeyleri seçin.
 3. Her şeyi seçin (şifreler dışında. Ayrıca Medya lisanslarını da dahil etmek isteyebilirsiniz) ve Temizle butonuna tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Yeni sekme ve ana sayfa ayarlarını yenileyin: 

 1. Menü simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin
 2. Ardından Başlangıç sekmesine gidin
 3. Eğer şüpheli bir site adı görürseniz etkisizleştirin.

Yukarıda verilen adımlar işe yaramıyorsa şu adımları takip edin:

 1. Ctrl + Shift + Esc ile Görev Yöneticisi penceresini açın.
 2. Diğer Ayrıntılar sekmesine tıklayın.
 3. Detaylar sekmesini seçin
 4. Microsoft Edge ile ilgili gördüğünüz tüm işlemlere sağ tıklayarak Görevi Sonlandır seçeneğine tıklayın. Böylece Microsoft Edge programı tamamen kapanmış olacak
 5. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Eğer bu çözüm de size yardımcı olmadıysa daha çok uzmanlık gerektiren yöntemlere geçmemiz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme almayı ihmal etmeyin.

 1. Bilgisayarınızda bulunan şu adresi bulun.  C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Ctrl + A tuşlarına basarak tüm bu klasörleri seçin.
 3. Sağa tıklayarak hepsini Silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme
 4. Şimdi bilgisayarın en alt sol köşesinde bulunan Başlangıç tuşuna sağ tıklayarak Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayın.
 5. Yeni pencere açıldığında aşağıda verilen bağlantıyı ekrana yazarak Enter (Giriş) tuşuna basın.

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı Edge için Yönlendirmeler:

MS Edge (Chromium) programından uzantıları silme:

 1. Edge uygulamasını açın ve Ayarlar > Uzantılar seçeneklerine tıklayın
 2. İstemediğiniz uzantıları Sil seçeneğine tıklayarak silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Cache ve Site Verilerini silme:

 1. Menüye tıklayın ve Ayarlara gidin.
 2. Gizlilik ve Servisler seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama bilgilerini sil seçeneği altında yer alan bölümde silmek istediğiniz verileri seçin.
 4. Zaman aralığı sekmesinden Tüm Zamanlar seçeneğini seçin
 5. Şimdi Temizle tuşuna basın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı MS Edge tarayıcısını yeniden kurma:

 1. Menüye tıklayarak Ayarlar sekmesine gidin.
 2. Sol tarafta Tekrar Kurma ayarlarına gidin. 
 3. Fabrika ayarlarına dön seçeneğine tıklayın.
 4. Onaylayın ve işlemleri tamamlayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Tehlikeli eklentileri silme;

 1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
 2. Uzantılar'ı seçin.
 3. Burada YourSites123.com virüsü ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Anasayfayı yenileme:

 1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
 2. Seçenekler'i seçin.
 3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

Cookies ve site verilerini silme:

 1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
 2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
 3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
 4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
 5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Kurma

Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra YourSites123.com virüsü silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
 2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
 3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
 4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
 5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler YourSites123.com virüsü sorununu ortadan kaldıracaktır. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Reset Google Chrome

Zararlı uzantıları Google Chrome tarayıcısından kaldırma:

 1. Google Chrome tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın (üst sağ köşede bulunan üst üste üç nokta) ve Diğer araçlar > Uzantılar yolunu takip edin.
 2. Yeni açılan ekranda tüm yüklenmiş uzantıları göreceksiniz. Yanlarındaki Kaldır düğmesini tıklayarak tüm uzantıları kaldırın. Reset Google Chrome

Chrome tarayıcısından ön bellek verilerini temizleme (Cashe):

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
 2. Gizlilik ve güvenlik menüsünün altından tarama geçmişini sil seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama geçmişini, ön bellek verilerini, ön belleğe alınmış resimleri ve diğer site verilerini seçin.
 4. Verileri Temizle butonuna tıklayın. Reset Google Chrome

Chrome ana sayfa değiştirme işlemleri:

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'a gidin.
 2. Başlangıç gibi şüphelendiğiniz siteleri inceleyin 
 3. Spesifik bir sayfa seç seçeneğine tıklayın ve üç noktayı seçerek Sil opsiyonunu arayın.

Google Chrome Yeniden Yükleme:

Eğer yukarıda saydığımız yöntemler eklentilerinin kaldırılmasını sağlamazsa bunları kaldırmak için Google Chrome tarayıcısını yeniden yükleyin.

 1. Menü'ye ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
 2. Ayarlar sayfasında aşağı inin ve Gelişmiş seçeneklerini açın.
 3. Aşağı inin ve Yeniden Yükle ve Temizle sekmesine gelin.
 4. Buradan Orijinal ayarlara dönmek için yeniden yükle yazısına tıklayın.
 5. Silme işlemlerini tamamlamak için Yeniden yükleme işlemini onaylayın.. Reset Google Chrome

Safari Yeniden Yükleme

Safari tarayıcısından istemediğiniz uzantıları kaldırın:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Yeni pencerede Uzantılar seçeneğine ilerleyin.
 3. YourSites123.com virüsü ile ilgili olan uzantıyı seçin ve Kaldır seçeneğine tıklayın. Safari Yeniden Yükleme

Safari uygulamasından cookies ve site verilerini kaldırma:

 1. Safari > Geçmişi Temizle…
 2. Açılan menüden Temizle'yi seçin ve tüm geçmiş seçeneğine tıklayın. 
 3. Geçmişi Temizle işlemini onaylayın. Safari Yeniden Yükleme

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa Safari tarayıcısını yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Gelişmiş sekmesine ilerleyin.
 3. Menü çubuğunda geliştirme menüsünü göster seçeneğini tikleyin ve ardından Ön Belleği Temizle seçeneğine tıklayın. 
 4. Safari Yeniden Yükleme

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu YourSites123.com programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI