ByteFence yönlendirmesini kaldır (Öğretici) - Tem 2018 tarihinde güncellendi

ByteFence Yönlendirme Virüsünü Kaldırma Rehberi

ByteFence Yönlendirmesi nedir

ByteFence anti-kötücül yazılımı farklı sorunlar için kullanabileceğiniz güvenli bir yazılımdır

ByteFence

ByteFence, Byte Technologies şirketi tarafından geliştirilmiş meşru bir anti-kötücül program yazılımıdır. Virüs değildir. Bu programın ana yürütülebilir dosyasu güvenle kurulumdan sonra “C:\Program Files” klasöründe çalışır. Çalışma mantığı, oldukça AVG anti-virüs programına benzemektedir.

Yine de, her ne kadar yazılımın kendisi zararsız olsa da, online topluluklar bu yazılımın dağılma tekniklerinden oldukça rahatsız olmakta – dediklerine göre, Bytefence sisteminize isteminiz dahilinde olmadan kurulabilmekte. Yani bu programı sisteminize diğer yazılımlarla birlikte istemeden yükleyebileceğinizi unutmamalısınız.

Kullandığı yayılma tekniği yüzünden bazı güvenlik şirketleri (Malwarebytes, Jiangmin, gibi.) bu yazılımı “potansiyel istenmeyen program” kategorisine koymaktadır. Güvenlik programlarının analizleri bu anti-kötücül yazılım progamını hala virüs olarak tespit etmektedir.

Yahoo.com'a gerçekleştirilen Bytefence yönlendirmeleri ne kadar ciddi?

Bytefence ile arama yapmak için yahoo.com adresine yönlendirilmeniz çok büyük sorun değildir. Fakat, bu konunun yazılımı yükler yüklemez karşınıza çıkacağını bilmelisiniz. Programın kurulumu sırasında karşınıza çkan ana sayfa ve arama motorunu değiştirme isteğini red ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Daha önce bu program yaklaşık 1 sene önce çalışmayı durduran , Search.ByteFence.com tarayıcı korsanına yönlendirme yapmaktaydı. Bu arama motoruna denk gelirseniz sildiğinizden emin olmalısınız çünkü sadece resmi Byte Fence programı meşru kabul edilmektedir.

Gelecekte yazılım paketlerinden kaçınmak için , bu anti-kötücül yazılımı bilgisayarınıza kurarken çok dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde sistem değişikliklerine ve bilgisayarınıza çerezler gibi ekstra bileşenler yüklenmesine sebebiyet verebilirsiniz

ByteFence resmiByteFence bir virüs olmasa da arama motoru olan Search.ByteFence.com tarayıcınız için oldukça yapışkan olabilir. Bu sayfanın görüntüsünü yukarıda görebilirsiniz.

Programın yayılma stratejileri

ByteFence programını bilgisayarınıza resmi sitesinden indirebilirsiniz. Ana sayfasına girip “Ücretsiz İndir” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Şu anda bu yazılım Windows İS ile uyumlu olup MAC İS ile uyumlu değildir.

Geçmişte, geliştiricileri ByteFence yazılımının kullanımını arttırmak için çıkınlama tekniğini kullandılar. Bir yıldan daha kısa bir süre önce Format Factory convertor, çeşitli oyun ve yazılımları indirdikten sonra bu programı sistelerinde bulduklarından şikayet etmekteydi.

Yazılım paketlerinin kurulumunu önlemek için her zaman Gelişmiş veya Özel kurulum seçeneklerini tercih etmelisiniz ve “ekstra kurulumları” reddetmelisiniz. Neyseki, çıkınlama yöntemi artık bu yazılmın yayılması için kullanılmamakta.

Bytefence ile ilgili en rahatsız edici şeyleri özetlemek gerekirse

Aslında bu programdan çok daha faydalı anti-casus yazılım programları olduğuna inanmaktayız, örneğin FortectIntego veya SpyHunter 5Combo Cleaner gibi. Fakat bu programın aslında o kadar da zararlı olmadığını bir kez daha söylemeliyiz. Aslında kötücül yazılım, casus yazılım ve diğer kötücül yazılmlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. ( resmi sayfasında böyle söylenmekte).

Yine de, bu anti-kötücül yazılımı bilgisayarınıza indirmeden önce şunları aklınızdan çıkarmamalısınız:

 • Sistemde İZİNSİZ girebilme yeteneği. Önceki ByteFence sisteme diğer yazılımlarla girebiliyordu. Şimdilerde çıkınlama yöntemini kullanmayı durdurduğu bilinmekte.
 • Sistem ayarlarını değiştirebilme yeteneği. ByteFence indirildiği zama size başlangıç sayfasını ve varsayılan arama motorunu değiştirme seçeneği sunabilir. Bu tekliflerin tümünü reddetmelisiniz.
 • Bilgisayarınızı yavaşlata ve reklamlarla kullanıcıyı rahatsız etme yeteneği.Bu anti-kötücül yazılımı sisteminize indirmişseniz bazı yavaşlamalar deneyimlemeye başlamış olabilirsiniz. Ayrıca bu program istenmeyen mesajlar gösterip tam sürümü satın almanızı isteyebilir.

ByteFence kaldırma işlemi

ByteFence programını her zaman geleneksel yöntemlerle kaldırabilirsiniz çünkü tamamen meşru bir anti-kötücül yazılım programıdır. Yine de tüm bileşenlerini kaldırmakta başarısız olabilirsiniz çünkü tümünü tek tek bulmak oldukça zordur.

Her ne kadar size önemsiz gelse de tüm bileşenleri ve Search.ByteFence.com virüsünü kaldırmak çok önemlidir çünkü tarayıcınızı ele geçirebilirler.. Kaldırma işlemi için de en güvenli işlem otomatik kaldırma seçeneğidir.

Bilgisayarınızı tamir etmeniz için güvenlik uzmanları sizin için birkaç anti-casus yazılımı seçtiler.

FortectIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

ByteFence Yönlendirme Virüsü Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

ByteFence yazılımından kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki talimatları kullanabilirsiniz. Tekrar ortaya çıkmasını engellemek için tüm bileşenlerini kaldırmayı unutmayın.

ByteFence Yönlendirmesi programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede ByteFence Yönlendirmesi ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Micorosft Edge tarayıcınızda  ByteFence Search 'e rastlarsanız şu talimatlarla kaldırabilirsiniz:

MS Edge tarayıcısından istenmeyen uzantıları silme:

 1. Menü'yü tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç çizgi) ve Uzantılar'a tıklayın
 2. Listeden ilgili olan uzantıları seçin ve çark simgesine tıklayın.
 3. Altta bulunan Kaldır düğmesine tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Coockies ve diğer tarayıcı verilerini temizleme:

 1. Menü'ye tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç nokta) ve Gizlilik & Güvenlik seçeneğine tıklayın.
 2. Tarayıcı verilerini temizleme seçeneğinin altında, temizlemek istediğiniz şeyleri seçin.
 3. Her şeyi seçin (şifreler dışında. Ayrıca Medya lisanslarını da dahil etmek isteyebilirsiniz) ve Temizle butonuna tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Yeni sekme ve ana sayfa ayarlarını yenileyin: 

 1. Menü simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin
 2. Ardından Başlangıç sekmesine gidin
 3. Eğer şüpheli bir site adı görürseniz etkisizleştirin.

Yukarıda verilen adımlar işe yaramıyorsa şu adımları takip edin:

 1. Ctrl + Shift + Esc ile Görev Yöneticisi penceresini açın.
 2. Diğer Ayrıntılar sekmesine tıklayın.
 3. Detaylar sekmesini seçin
 4. Microsoft Edge ile ilgili gördüğünüz tüm işlemlere sağ tıklayarak Görevi Sonlandır seçeneğine tıklayın. Böylece Microsoft Edge programı tamamen kapanmış olacak
 5. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Eğer bu çözüm de size yardımcı olmadıysa daha çok uzmanlık gerektiren yöntemlere geçmemiz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme almayı ihmal etmeyin.

 1. Bilgisayarınızda bulunan şu adresi bulun.  C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Ctrl + A tuşlarına basarak tüm bu klasörleri seçin.
 3. Sağa tıklayarak hepsini Silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme
 4. Şimdi bilgisayarın en alt sol köşesinde bulunan Başlangıç tuşuna sağ tıklayarak Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayın.
 5. Yeni pencere açıldığında aşağıda verilen bağlantıyı ekrana yazarak Enter (Giriş) tuşuna basın.

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı Edge için Yönlendirmeler:

MS Edge (Chromium) programından uzantıları silme:

 1. Edge uygulamasını açın ve Ayarlar > Uzantılar seçeneklerine tıklayın
 2. İstemediğiniz uzantıları Sil seçeneğine tıklayarak silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Cache ve Site Verilerini silme:

 1. Menüye tıklayın ve Ayarlara gidin.
 2. Gizlilik ve Servisler seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama bilgilerini sil seçeneği altında yer alan bölümde silmek istediğiniz verileri seçin.
 4. Zaman aralığı sekmesinden Tüm Zamanlar seçeneğini seçin
 5. Şimdi Temizle tuşuna basın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı MS Edge tarayıcısını yeniden kurma:

 1. Menüye tıklayarak Ayarlar sekmesine gidin.
 2. Sol tarafta Tekrar Kurma ayarlarına gidin. 
 3. Fabrika ayarlarına dön seçeneğine tıklayın.
 4. Onaylayın ve işlemleri tamamlayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Tarayıcı korsanlarının mozillayı ele geçirmesine izin vermeyin. Tarayıcınızdan aşağıda belirtildiği şekilde kaldırabilirsiniz

Tehlikeli eklentileri silme;

 1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
 2. Uzantılar'ı seçin.
 3. Burada ByteFence Yönlendirmesi ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Anasayfayı yenileme:

 1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
 2. Seçenekler'i seçin.
 3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

Cookies ve site verilerini silme:

 1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
 2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
 3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
 4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
 5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Kurma

Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra ByteFence Yönlendirmesi silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
 2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
 3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
 4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
 5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler ByteFence Yönlendirmesi sorununu ortadan kaldıracaktır. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Reset Google Chrome

Google Chrome tarayıcınızdaki varsayılan ana sayfanızı Search.ByteFence.com 'dan arındırmak için şu yöntemi takip edebilirsiniz:

Zararlı uzantıları Google Chrome tarayıcısından kaldırma:

 1. Google Chrome tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın (üst sağ köşede bulunan üst üste üç nokta) ve Diğer araçlar > Uzantılar yolunu takip edin.
 2. Yeni açılan ekranda tüm yüklenmiş uzantıları göreceksiniz. Yanlarındaki Kaldır düğmesini tıklayarak tüm uzantıları kaldırın. Reset Google Chrome

Chrome tarayıcısından ön bellek verilerini temizleme (Cashe):

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
 2. Gizlilik ve güvenlik menüsünün altından tarama geçmişini sil seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama geçmişini, ön bellek verilerini, ön belleğe alınmış resimleri ve diğer site verilerini seçin.
 4. Verileri Temizle butonuna tıklayın. Reset Google Chrome

Chrome ana sayfa değiştirme işlemleri:

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'a gidin.
 2. Başlangıç gibi şüphelendiğiniz siteleri inceleyin 
 3. Spesifik bir sayfa seç seçeneğine tıklayın ve üç noktayı seçerek Sil opsiyonunu arayın.

Google Chrome Yeniden Yükleme:

Eğer yukarıda saydığımız yöntemler eklentilerinin kaldırılmasını sağlamazsa bunları kaldırmak için Google Chrome tarayıcısını yeniden yükleyin.

 1. Menü'ye ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
 2. Ayarlar sayfasında aşağı inin ve Gelişmiş seçeneklerini açın.
 3. Aşağı inin ve Yeniden Yükle ve Temizle sekmesine gelin.
 4. Buradan Orijinal ayarlara dönmek için yeniden yükle yazısına tıklayın.
 5. Silme işlemlerini tamamlamak için Yeniden yükleme işlemini onaylayın.. Reset Google Chrome

Safari Yeniden Yükleme

Safari tarayıcınızı şu talimatlarla temizleyebilirsiniz:

Safari tarayıcısından istemediğiniz uzantıları kaldırın:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Yeni pencerede Uzantılar seçeneğine ilerleyin.
 3. ByteFence Yönlendirmesi ile ilgili olan uzantıyı seçin ve Kaldır seçeneğine tıklayın. Safari Yeniden Yükleme

Safari uygulamasından cookies ve site verilerini kaldırma:

 1. Safari > Geçmişi Temizle…
 2. Açılan menüden Temizle'yi seçin ve tüm geçmiş seçeneğine tıklayın. 
 3. Geçmişi Temizle işlemini onaylayın. Safari Yeniden Yükleme

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa Safari tarayıcısını yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Gelişmiş sekmesine ilerleyin.
 3. Menü çubuğunda geliştirme menüsünü göster seçeneğini tikleyin ve ardından Ön Belleği Temizle seçeneğine tıklayın. 
 4. Safari Yeniden Yükleme

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu ByteFence programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI