StartPageing123.com virüsünü kaldır (Kaldırma Talimatları) - Nis 2017 güncellemesi

StartPageing123.com Virüsünü Kaldırma Rehberi

StartPageing123.com virüsü nedir

StartPageing123.com virüsünün işlevselliği

StartPageing123.com virüsü Firefox ve Chrome ile uyumlu agresif bir tarayıcı korsanıdır. Fakat, bu virüsten etkilenmiş PC kullanıcıları Safari, IE ve Microsft Edge tarayıcılarından çıkmasına çok kaldı diye düşündürtmektedir. Diğer tarayıcı korsanları gibi , direkt bir izne ihtiyaç duymadan tarayıcıyı ele geçirme eğilimindedir. Ayrıca bilgisayarınızın, Görev Yönetiicisi, Görev Zamanlayıcısı ve Kayıt dosyalarının içine kötücül dosyalar yerleştirebilmekte. Tüm bunlara rağmen, hala günlük kullanım için uygun bir arama motoru gibi durmaktadır. Yeni bir arama motoru arıyor olsanız da bu arama motorunutercih etmemenizi tavsiye ediyoruz- siber güvenlik uzmanları bu arama motorunu test edip neredeyse LuckySearch123.com, Mylucky123.com, ve LuckyStarting.com tarayıcı korsanları ile aynı olduklarını farkettiler. StartPageing123.com yönlendirmeleri ile sisteminize yükler yüklemez karşılaşmaa başlayabilirsiniz.

Bu PİP sisteminize girer girmez, bazı tarayıcı ayarlarını değiştirmekte ve ana sayfa ile yeni sekme , varsayılan arama motorunu değiştirmekte. Tarayıcı korsanları aslında oldukça zararsızlar çünkü kredi kartı bilgisi ya da kişisel bilgileri çalmaya çalışmakaktalar. Fakat kullanıcıları sistemlerine bu kötücül virüslerin girebileceği sitelere yönlendirmekteler. Tüm bunlara ek olarak, StartPageing123.com virüsünü bilgisayarında bulunduruğunuz zaman aşırı miktarda reklam ile karşılaşabilirsiniz. Ne yazık ki aşırı miktardaki reklam gösterimi sanal alemin en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Bu tarz reklamların sık ortaya çıkması sinir bozucu bir hal alabilir bunu durdurmanın tek yolu ise bilgisayarınızdan StartPageing123.com virüsünü kaldırmaktır. Bu işlemi FortectIntego yardımı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Virüsün sisteminizden tamamen kalktığından emin olmak için, aşağıda verilen adımları da uygulamanız gerekmektedir.

StartPageing123.com virüsünün örneğiStartPageing123.com virüsü tarayıcıları ele geçirip ayarlarını değiştirebilen şüpheli bir arama motorudur.

Yeni bir arama motoru seçerken, gizlilik politikasını her zaman detaylı şekilde incelemelisiniz. Şaşırtıcı şekilde, Gizlilik Politikası ve, Son Kullanıcı Anlaşması ve benzeri belgeler geliştiriciler tarafından toplanılan bilgileri ve sonrasına ne şekilde değerlendirildiklerini açık şekilde sergilemektedirler. Veri hırsızlığı olayları şirketl, gizlilik politikalarını gözden geçirmeye yönlendirdi . StartPageing123.com şirketi de bu konuda ile ilgili detayları yayınlamaya karar verdi – kullanıcı adları, cinsiyetleri, doğum tarihleri ve kullanıcıların ülkeleri gibi. Dahası, iş ortakları ve üçüncü partilerle paylaşmak için çerezleri de takip etmekteler. Buradaki esas sorun, kullanıcı bilgileriniz sadece reklam şirketleri ile paylaşılmıyor aynı zamanda dolandırıcıların da eline geçiyor olabilir. En iyi senaryoa, bilgisayarınızın ekranı sponsorlu reklamlarla dolup taşacaktır. Fakat, kötü senarya da kişisel bilgileriniz bilgisayarınızın ele geçirilmesine dahi yol açabilr. Bu tarz durumlardan kaçınmak için, tüm tarayıcılarınızdan StartPageing123.com virüsünü kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz

Virüsün yayılma yöntemleri

Bu sözde arama motoru diğer PİPler ile aynı yöntemleri kullanarak yayılır. “Hakkımızda” kısmına göre, ücretsiz uygulamaların açıklarından faydalanakarak sisteme yayılmakta:

startpageing123 dünyanın en önemli yazılımlarının bazıları ile anlaşma yaparak, kurulum esnasında size bu yazılımları keşfetme, yazılımlara ise kendi ürünlerini kullanıcılara ücretsiz ulaştırma imkanı sunmakta.

Zamandan tasarruf etmek için, kurulum sihirbazından “Sonraki” tuşuna hızlı hızlı basıyor olabilirsiniz .Fakat, StartPageing123.com tarayıcı korsanı ile karşılaşmanız durumunda, oldukça karmaşık kaldırma işlemi için çok daha fazla vakit kaybedecğinizi unutmamalısını. Bu tarz yazılımlardan uzak durmak adına, yeni programların kurulumunu farklı yapmalısınız. Öncelikle “Özel” veya “Gelişmiş” krulum seçeneklerine yönelmelisiniz. Ardından gereksiz tüm uzantı, eklenti ve diğer bileşenleri kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Online ortamlarda vakit geçirdğiniz süre boyunca pür dikkat olmanız gerekiğini unutmamalısınız..

StartPageing123.com virüsünü nasıl kaldırabiliriniz?

Teknoloji ile olan deneyiminize bağlı olarak, StartPageing123.com virüsünü elle veya otomatik olarak kaldırabilirsiniz. Aceleniz varsa bir anti-casus yazlımının yardımı ile vakit kaybetmeden hızlıca kaldırabilirsiniz.. Aşağıdaki programlar sadece birkaç tıklama ile bu progamları sisteminizden kaldırabilmektedir. Sonraki adımda ise StartPageing123.com virüsünü elle kaldırma adımlarını tarih edeceğiz. Bunun için gerekli talimatlar aşağıda verilmektedir.

Not! Bilgisayarınızdaki olası riskleri en aza indirmek için bu adımları çok dikkatli uygulamalısınız.

BONUS:

Bu agresif tarayıcı korsanı Görev Yöneticisine zararlı işlemler yerleştirebilir. Bunları sonlandırmak için, Ctrl+Alt+Del tuşlarına basın ve garip isimli tüm işlemleri sonlandırın. Daha sonra ilgili klasörleri bulup silmeyi de unutmayın.

Ayrıca, StartPageing123.com virüsü ile ilgili işlemler için Windos Servislerini de kontrol etmeyi unutmamalısınız. Bunun için “Win+R” tuşlarına basınr: “services.msc” (tırnaklar hariç) yazın v Tamam tuşuna basın. Rastgele isme sahip tüm servisleri sonlandırmalısınız.

Sonra, Windows Görev Zamanlayıcısı’nı açın ve “Win+R” tuşlarına basın : “taskschd.msc”(tırnaklar hariç) yazın. Tamama tıklayın ve Startpageing123.com virüsü ile ilgili tüm girdileri silin.

Windows Kayıt altına sızmış şeyleri silmek için, “Win+R” tuşlarına basın: “regedit.exe” (tırnaklar hariç) yazın. Tamama tıklayın ve StartPagein123.com virüsü ile ilgili tüm girdileri silin.

FortectIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

StartPageing123.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

StartPageing123.com virüsünü Windows İşletim sisteminden kaldırmak için, aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken bu tarayıcı korsanı ile ilgili tüm uygulama ve progrmları kaldırmak.  Startpageing123, ve tüm Yandex-ile ilgili girdileri kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Sonra zararlı programların kısa yollarını kaldırmalısınız. StartpPage123.com virüsünün kaldırılması ile ilgil tüm talimatlar aşağıda verilmiştir.

StartPageing123.com virüsü programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede StartPageing123.com virüsü ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden StartPageing123.com virüsünü kaldırın

Bu tarayıcı korsanı Mac işletim sisteminde rastlanılmamaktadır. Fakat, sisteminizde rastlayacak olursanız yeni bir güncelleme ile sisteminize sızmış olabilir. Böyle bir durumda aşağıdaki startpageing123, ve Yandex-ile ilgili  girdilerin kaldırılması talimatlarını takip ederek cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve StartPageing123.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Firefox tarayıcınızda hala tarayıcı korsanı bulunuyorsa,Yandex  le ilgili tüm girdileri sildğinizden emin olmalısınız Ayrıca,  StartPageing123 eklentilerini Mozilla Firefox’tan aşağıdaki talimatları kullanarak dikkatlice kaldırıp tarayıcıyı sıfırlamalısınız.

Tehlikeli eklentileri silme;

 1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
 2. Uzantılar'ı seçin.
 3. Burada StartPageing123.com virüsü ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Anasayfayı yenileme:

 1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
 2. Seçenekler'i seçin.
 3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

Cookies ve site verilerini silme:

 1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
 2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
 3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
 4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
 5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Kurma

Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra StartPageing123.com virüsü silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
 2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
 3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
 4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
 5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler StartPageing123.com virüsü sorununu ortadan kaldıracaktır. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Reset Google Chrome

 StartPageing123 adresini silmek bu tarayıcı korsanından kurtulmak için yeterli değildir. Yandex ile alakalı tüm şüpheli uygulamaları da kaldırmalısınız. Sonra tarayıcınızı aşağıdaki talimalara göre sıfırladığınızdan emin olmalısınız.

Zararlı uzantıları Google Chrome tarayıcısından kaldırma:

 1. Google Chrome tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın (üst sağ köşede bulunan üst üste üç nokta) ve Diğer araçlar > Uzantılar yolunu takip edin.
 2. Yeni açılan ekranda tüm yüklenmiş uzantıları göreceksiniz. Yanlarındaki Kaldır düğmesini tıklayarak tüm uzantıları kaldırın. Reset Google Chrome

Chrome tarayıcısından ön bellek verilerini temizleme (Cashe):

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
 2. Gizlilik ve güvenlik menüsünün altından tarama geçmişini sil seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama geçmişini, ön bellek verilerini, ön belleğe alınmış resimleri ve diğer site verilerini seçin.
 4. Verileri Temizle butonuna tıklayın. Reset Google Chrome

Chrome ana sayfa değiştirme işlemleri:

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'a gidin.
 2. Başlangıç gibi şüphelendiğiniz siteleri inceleyin 
 3. Spesifik bir sayfa seç seçeneğine tıklayın ve üç noktayı seçerek Sil opsiyonunu arayın.

Google Chrome Yeniden Yükleme:

Eğer yukarıda saydığımız yöntemler eklentilerinin kaldırılmasını sağlamazsa bunları kaldırmak için Google Chrome tarayıcısını yeniden yükleyin.

 1. Menü'ye ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
 2. Ayarlar sayfasında aşağı inin ve Gelişmiş seçeneklerini açın.
 3. Aşağı inin ve Yeniden Yükle ve Temizle sekmesine gelin.
 4. Buradan Orijinal ayarlara dönmek için yeniden yükle yazısına tıklayın.
 5. Silme işlemlerini tamamlamak için Yeniden yükleme işlemini onaylayın.. Reset Google Chrome

MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

MS Edge tarayıcısından istenmeyen uzantıları silme:

 1. Menü'yü tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç çizgi) ve Uzantılar'a tıklayın
 2. Listeden ilgili olan uzantıları seçin ve çark simgesine tıklayın.
 3. Altta bulunan Kaldır düğmesine tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Coockies ve diğer tarayıcı verilerini temizleme:

 1. Menü'ye tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç nokta) ve Gizlilik & Güvenlik seçeneğine tıklayın.
 2. Tarayıcı verilerini temizleme seçeneğinin altında, temizlemek istediğiniz şeyleri seçin.
 3. Her şeyi seçin (şifreler dışında. Ayrıca Medya lisanslarını da dahil etmek isteyebilirsiniz) ve Temizle butonuna tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Yeni sekme ve ana sayfa ayarlarını yenileyin: 

 1. Menü simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin
 2. Ardından Başlangıç sekmesine gidin
 3. Eğer şüpheli bir site adı görürseniz etkisizleştirin.

Yukarıda verilen adımlar işe yaramıyorsa şu adımları takip edin:

 1. Ctrl + Shift + Esc ile Görev Yöneticisi penceresini açın.
 2. Diğer Ayrıntılar sekmesine tıklayın.
 3. Detaylar sekmesini seçin
 4. Microsoft Edge ile ilgili gördüğünüz tüm işlemlere sağ tıklayarak Görevi Sonlandır seçeneğine tıklayın. Böylece Microsoft Edge programı tamamen kapanmış olacak
 5. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Eğer bu çözüm de size yardımcı olmadıysa daha çok uzmanlık gerektiren yöntemlere geçmemiz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme almayı ihmal etmeyin.

 1. Bilgisayarınızda bulunan şu adresi bulun.  C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Ctrl + A tuşlarına basarak tüm bu klasörleri seçin.
 3. Sağa tıklayarak hepsini Silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme
 4. Şimdi bilgisayarın en alt sol köşesinde bulunan Başlangıç tuşuna sağ tıklayarak Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayın.
 5. Yeni pencere açıldığında aşağıda verilen bağlantıyı ekrana yazarak Enter (Giriş) tuşuna basın.

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı Edge için Yönlendirmeler:

MS Edge (Chromium) programından uzantıları silme:

 1. Edge uygulamasını açın ve Ayarlar > Uzantılar seçeneklerine tıklayın
 2. İstemediğiniz uzantıları Sil seçeneğine tıklayarak silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Cache ve Site Verilerini silme:

 1. Menüye tıklayın ve Ayarlara gidin.
 2. Gizlilik ve Servisler seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama bilgilerini sil seçeneği altında yer alan bölümde silmek istediğiniz verileri seçin.
 4. Zaman aralığı sekmesinden Tüm Zamanlar seçeneğini seçin
 5. Şimdi Temizle tuşuna basın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı MS Edge tarayıcısını yeniden kurma:

 1. Menüye tıklayarak Ayarlar sekmesine gidin.
 2. Sol tarafta Tekrar Kurma ayarlarına gidin. 
 3. Fabrika ayarlarına dön seçeneğine tıklayın.
 4. Onaylayın ve işlemleri tamamlayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Safari Yeniden Yükleme

Safari tarayıcısından istemediğiniz uzantıları kaldırın:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Yeni pencerede Uzantılar seçeneğine ilerleyin.
 3. StartPageing123.com virüsü ile ilgili olan uzantıyı seçin ve Kaldır seçeneğine tıklayın. Safari Yeniden Yükleme

Safari uygulamasından cookies ve site verilerini kaldırma:

 1. Safari > Geçmişi Temizle…
 2. Açılan menüden Temizle'yi seçin ve tüm geçmiş seçeneğine tıklayın. 
 3. Geçmişi Temizle işlemini onaylayın. Safari Yeniden Yükleme

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa Safari tarayıcısını yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Gelişmiş sekmesine ilerleyin.
 3. Menü çubuğunda geliştirme menüsünü göster seçeneğini tikleyin ve ardından Ön Belleği Temizle seçeneğine tıklayın. 
 4. Safari Yeniden Yükleme

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu StartPageing123.com programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Julie Splinters
Julie Splinters - Virüs temizleme uzmanı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Julie Splinters ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI