Reimage önizleme

12

Reimage, Softpedia tarafından onaylanmış, Windows, Mac OS X ve Android ile uyumlu yasal bir bilgisayar onarım yazılımdır. Program bilgisayardaki neredeyse her sorunu tespit edebilen eşsiz bir yazılım olarak çoktan kendini ispatlamıştır. 

Programı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği olan Reimage Repair sayesinde sistemde silinmiş, bozuk veya eksik olan dosyaları otomatik olarak yükleyip onarabilmektedir. Bu özellik sayesinde çalışmayan bir yazılımı baştan yüklemek zorunda değilsiniz. Tabii ki güvenliği de es geçmedik.

Pc onarım yazılım olarak bilinmesine rağmen Reimage Repair uygulaması ile virüsleri de temizleyebilirsiniz çünkü uygulama içinde Avira AntiVir motoru da yerleşik olarak mevcuttur. Avira’nın yüzlerce farklı ödül kazanmış bir program olduğunu da hesaba kattığımızda Reimage, kötü amaçlı yazılımlarla mücadelede kullanılacak bir çözüm olarak değerlendirilmelidir.

Kullandığınız işletim sistemi Windows değilse, Reimage for Mac ve Reimage Mobile Cleaner uygulamlarını da seçebilirsiniz. Görüldüğü üzere uygulama geliştirici, tüm işletim sistemleri ile kullanılabilecek bir araç geliştirmeyi hedeflemiştir.

Reimage Uygulamasını İndirme

Reimage uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Uygulama Windows XP/Vista/7/8/10 işletim sistemleri ile uyumludur. Uygulama bilgisayarı tarama işlemini Donanım, Güvenlik ve Kararlılık olarak 3 aşamada gerçekleştirir. Donanım taramasını tamamladıktan sonra uygulama bilgisayarınızın bellek miktarını, sabit disk hızını, işlemci parametrelerini ve benzeri verileri tanımlar.

Windows hataları, işletim sistemi problemleri, mavi ekran hatası (BSoD), bozulmuş DLL dosyaları, bilgisayar kilitlenmeleri ve virüslerin yol açtığı zararlar da Reimage Automated PC Repair’in yardımı ile ortaya çıkarılır ve tamir edilir. İkinci aşamada program güvenlik kontrolünü gerçekleştirir. Bu aşamada, Reimage Repair reklam destekli bilgisayar yazılımları, truva atları, casus yazılımlar, solucan uygulamaları dahil bütün virüsleri tespit eder.

Uygulama Avira AntiVir motoru sayesinde kötü amaçlı yazılımların sebep olduğu tüm tehditleri, casus yazılımları ve benzeri virüsleri tespit edip ortadan kaldırır. Son aşamada sistem kararlılığını gözlemleyip, en sık çöken uygulamaları belirler. 

Hizmetten memnun kalmazsanız, 60 gün içinde paranızı geri alabilirsiniz.  Eğer bilgisayarınızı Reimage uygulaması ile onaramazsanız, hangi ülke veya zaman diliminde yaşıyor olursanız olun, ücretsiz destekten faydalanabilirsiniz. Bu uygulamanın gerçek zamanlı koruma sağlamadığını göz önünde bulundurunuz.

Reimage ile kötü amaçlı yazılımları temizleyebilrisiniz ancak bu tür yazılımların sisteminize bulaşmasını engelleyemezsiniz, bu yüzden uygulamayı Reimage Protector uygulaması yerine kullanmamalısınız. Bilgisayarınızı güvende tutmak için, bu uygulamayı bir anti-virüs veya anti-casus yazılım uygulamasına tamamlayıcı bir çözüm olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Reimage Express incelemesi:

Reimage Express, Reimage tarafından sağlanan ücretsiz bir araçtır. Uygulamanın amacı hızlı bir tarama ile tespit edilebilen temel Windows işletim sistemi problemleriyle karşı karşıya  olan kişilere yardım etmektir.  Uygulama sistemi taramayı tamamladıktan sonra, ana sistem sorunlarını teşhis edip Reimage tarama raporunda bunları belirtir. Uygulama patentli teknolojisi ile bu sorunları onarır.  

Ancak Reimage Express tam bir onarım hizmeti sunmaz. Kötü amaçlı yazılımları temizleme, virüs zararlarını onarma, eksik dosyaları en güncel sürümlerini kullanarak yerine koyma imkanını elde etmek için, Reimage Aktivasyon anahtarına sahip olmanız gerekmektedir. Bu uygulama  Windows XP/Vista/7/8/10 işletim sistemleri ile uyumludur.

Reimage Express incelemesinin tamamını okumak için tıklayınız

Reimage Plus incelemesi:

Reimage Plus, Reimage Repair'in resmi sayfasıdır. Reimage Free ve Reimage PC Repair gibi programları  ücretsiz olarak sunan tamamiyle yasal bir internet sitesidir. Bazen bu sitede reklamlar görebilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınızı Reimage veya benzeri bir anti-virüs/anti-casus yazılımı ile iki kere denetlemelisiniz.

Reklamların sebebi, ücretsiz kullanılan veya ücretsiz olarak paylaşılabilen uygulamaların beraberinde gelen reklam destekli yazılımlar (tarayıcı eklentileri, tarayıcı uzantılar, eklentiler ve araç çubukları) olabilir.  Sisteminizin, 3. parti reklamları göstererek para elde etmeye çalışan yazılımlardan arındırıldığından emin olmalısınız. Birçok durumda, tarayıcıyı sıfırlamak, bu sorunu çözmekte yardımcı olmaktadır.

Reimage Reklam Engelleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mac için Reimage incelemesi:

Eğer Mac OS X işletim sistemi ile uyumlu bir onarım programı arıyorsanız, Reimage for Mac programını indirmeyi düşünmelisiniz. Bu bağlantıya tıklayarak dosyayı indirebilirsiniz.

Bu program bilgisayarınıza yanlışlıkla kurulmuş olan istenmeyen ve zararlı uygulamaları kaldırarak sistem performansınızı arttırmak için tasarlanmıştır.  Potansiyel istenmeyen uygulamalarla başa çıkmak için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca Mac için Reimage, tarayıcı geçmişini temizlemek, hataları düzeltmek ve istenmeyen tampon bellek alanından kurtulmak için kullanıcılara yardımcı olur.

Uygulama, donanım ve depolama alanının günlük  taraması için kullanılabilir çünkü bu tür bir gözetim sistemin hızlı ve sorunsuz bir halde tutulmasına yardımcı olur. Ancak Reimage uygulamasını iPad veya bilgisayarınıza yüklediğinizde, tam bir güvenlik hizmeti sunmadığını bilmelisiniz. Mac işletim sisteminizi korumak için bir anti-virüs yazılımına da sahip olmayı düşünmelisiniz.

Android için Reimage incelemesi:

Android  için Reimage uygulaması, muhtelemen pazarda en çok talep edilen araçtır. Bu işletim sistemini kullananlar,  Android cihazları ile ilgili onlara yardımcı olacak bir program bulabilmek için aylarını harcadılar.  

Doğal olarak, iyi uygulamalar ve kaçınılması gereken uygulamaları bilemeyebilir ve cihazınızın tamamen çökmesine sebebiyet verebilirsiniz. Android için Reimage bu sorunun çözümünü kolaylaştırdığı için bu konudaki endişeleri gidermiştir. Bir kere  kurulduktan sonra, uygulama cihazı hızlıca tarayıp problemleri tanımlar.

Yazılım, telefon ve tabletlerde zararlı uygulamalar, çağrı/metin geçmişi, tamponlanmış bellek gibi çok fazla hafıza tüketen bileşenleri bulmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu uygulama ücretsizdir dolayısıyla Android cihazınızı Reimage ile hiçbir ücret ödemeden onarabilirsiniz.

Reimage yasal mı?

Reimage uygulamasını virüs veya reklam destekli uygulama olarak tanımlayan birçok websitesi mevcuttur. Gerçekte, Reimage'in zararlı bir yazılım olduğunu iddia edenler hatalıdır çünkü herhangi bir anti-virüs veya anti-casus yazılım tarafından zararlı bir yazılım olarak tanımlanmaz.

Reimage virüs barındırmayan bir program olup bilgisayar hatalarını onarmak ve bozuk dosyaları onararak bilgisayarın işlevselliğini arttırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca Avira AntiVir ile işbirliğine başladıktan sonra, Reimage Repair Tool sistemdeki zararlı uygulamaları tespit edip temizlemektedir.

Eğer bilgisayarınızda yüklü sürümünüzün güvenilirliğine dair şüpheleriniz var ise bunun sebebi Reimage Repair uygulamasının kırılmış bir sürümüne sahip olmanız olabilir. Bu sürümleri kullanmanın yasa dışı olduğunu unutmayınız. Devlet otoritelerinin yaptırımlarının yanısıra bilgisayarınıza virüs de bulaşabilir.

 Reimage uygulamasının güvenilirliği hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Reimage hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Eski anti-casus yazılımımın kullanım süresi doldu; bu yüzden yeni bir anti-virüs uygulaması aramaktayım. Web üzerinde yaptığım ufak bir araştırmadan sonra Reimage Repair karşıma çıktı ve bu yazılımın bilgisayarımı korumak için yeterli olup olmadığını merak ediyorum. Bu uygulama ile ilgili  olumlu ve olumsuz birçok farklı yorum okudum ve bunlardan hangisine güveneceğime karar veremedim.

Cevap: Internet üzerinde var olan her ürünle ilgili bir çok farklı görüş bulunmaktadır; fakat bu durum her görüşün dikkate alınması gerektiği anlamına gelmez. Aslında, Avira Antivir ile yapılan son işbirliği ile birlikte Reimage virüslerin tespit edilmesi ve temizlenmesi ile ilgili yeteneklerini geliştirmiştir ve virüslere karşı tamamiyle güvenli bir koruma aracı olarak kullanılabilir. 

Soru: Reimage yazılımını edinmeyi düşünüyorum fakat yazılımın birkaç farklı sürümü olduğunu farkettim. Reimage Express ile Reimage Repair yazılımları arasındaki fark nedir? Bilgisayarını çok sık kullanan bir kullanıcı olmadığım için çok güçlü bir anti-virüs yazılımına ihtiyaç duymuyorum, ama yine de internette kendimi güvenli hissetmek istiyorum. Bu programlardan hangisini seçmem gerektiğine dair tavsiyeye ihtiyacım var.

Cevap: Eğer bilgisayarını düzenli kullanan bir kullanıcı değilseniz ve sadece önemsiz işlemler yapıyorsanız, Reimage Express yazılımı ihtiyaçlarınızı tamamiyle karşılayacaktır. Uygulama sisteminizi tarayacak ve tespit ettiği basit hataları size raporlayacaktır.

Ancak, eposta kullanıyor, internette geziniyor veya ücretsiz yazılımlar indiriyorsanız, daha kapsamlı bir yazılıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Reimage Repair uygulaması size daha fazla seçenek sunan daha gelişkin bir sürümdür. Reimage Repair virüslerin sebep olduğu zararları düzeltebilir, zarar görmüş dosyaları yenileri ile değiştirebilir ve tüm bunların yanısıra Reimage teknik desteğe 7/24 telefon veya eposta yolu ile erişebilirsiniz.. Eğer intertetteki güvenliğiniz sizin için öncelikli ise tereddürt etmeden  Reimage uygulamasının gelişmiş sürümünü edinmelisiniz.

Soru: Reimage  uygulamasını kullanmak güvenli midir? Uygulamanın gizlilik politikası nedir? Kişisel bilgilerim ve dosyalarım güvende olacak mı?

Cevap: Reimage kesinlikle güvenilir bir uygulamadır. Bilgisayarınızdan sadece virüslerin yol açtığı zararı onarmak için gerekli olan teknik veriler toplanır. Uygulamayı satın alırken sağladığınız hiçbir kişisel verinin üçüncü partilerle  paylaşılmadığından emin olabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınızdaki dosyaların kopyalarını oluşturmuyoruz veya bu dosyaları uzaktaki bir sunucuda saklamıyoruz. Bu uygulamayı güvenle indirebilir ve dosyalarınızın korunduğundan emin olabilirsiniz.

Soru: Reimage uygulamasını indirmek ücretsiz midir?

Cevap: Reimage Repair, ücretsiz bir anti-virüs uygulaması değildir. Ancak uygulama size bilgisayarınızdaki virüslerin tespiti ve temizlenmesi için en temel seçenekleri sunar. Eğer ücretsiz bir çözüm istiyorsanız, sistemi tarayıp sistemin durumu hakkında size bilgi veren Reimage Express uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda basit hataları da onarabilmektedir.

Teklif
Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Başka Dillerde İncelemeler