Combo Cleaner değerlendirmesi, ücretsiz indirim

Combo Cleaner – Mac için oldukça gelişmiş bir anti-virüs motoruna sahip profesyonel bir araç

Combo Cleaner, Yosemite, El Capitan ve Sierra ile rekabet edecek kadar etkili bir sistem iyileştirme ve anti virüs programıdır. Sahip olduğu güçlü anti virüs motoru sayesinde reklam virüsleri, fidye yazılımlar ve diğer potansiyel istenmeyen programları belirleme ve silme kapasitesine sahiptir. Zararlı programlara karşı anında tedbir almasının yanında Combo Cleaner, Disk Cleaner, Big Files finder, Duplicates finder, Privacy Scanner, ve Software Uninstaller gibi etkili araçlarla donatılmıştır. 

macOS işletim sisteminin virüs gibi zararlı yazılımlardan etkilenmiyor olduğu yanlış varsayımına dayanarak birçok kullanıcı gelişmiş bir anti virüs programı kullanmayı ihmal ediyor. Buna karşılık Mac virüsleri oldukça gerçekler ve her geçen gün sayıları ve güçleri artmaya devam ediyor. Reklam virüsü gibi bazı istenmeyen programlar yeterince rahatsız edici olabileceği gibi (özellikle bunlara karşı önlem alınmıyorsa) MacDownloader, KeRanger, X-agent gibi çok daha zararlı virüsler hassas verilerin çalınmasına, kişisel bilgilerin şifrelenerek hapsedilmesine ve daha kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.

Combo Cleaner zararlı yazılımlardan korunmak için tasarlanan en iyi programlardan biridir. Tehditleri saptamak için açık kaynaklı bir motor kullanmak yerine işinde uzman bir siber güvenlik ekibinin saatler içinde sürekli güncellediği bir veri tabanına dayanır. Ayrıca bu veri tabanında sadece macOS işletim sistemi virüsleri bulunmaz. Bunun yanında PC virüsleri için de koruma sağlar. Her ne kadar Windows virüsleri Mac bilgisayarlara bulaşmasa da Combo Cleaner yine de bu dosyaları teşhis eder ve bir Windows cihaza bulaşmadan önce onları yok eder.

Sonuç olarak Combo Cleaner macOs işletim sisteminden her türlü virüsü uzak tutmak için mükemmel bir tercihtir. Bunun yanında sistem iyileştirme özelliğini kullanarak işletim sisteminin en düzgün şekilde çalışmasını güvence altına alır. 

Yükleme ve İşlevsellik

Kullanıcılar Combo Cleaner anti virüs programını resmi Mac App Store mağazasından indirebilir ve ücretsiz olarak deneyebilirler. 

Yükleme işlemleri oldukça basit ve hızlı gerçekleşir. Kullanıcıların tek yapması gereken şey uygulamayı indirmek ve uygulama resmini uygulamalar klasörüne taşımaktır. Combo Cleaner cihaza yüklenir yüklenmez kullanıcılar bilgisayarlarının disk kapasitesi, kullanılan ve sahip olunan RAM miktarı ve CPU bilgileri gibi bazı teknik bilgileri ekranlarında görmeye başlarlar.

Dashboard

Programın arayüzü oldukça şık ve kullanımı çok kolay. Birbirinden farklı özelliklere ana sayfanın sol tarafında yerleşmiş menüden ulaşmak mümkün. Kullanıcılar, disk hatalarını düzeltmek, çift dosyaları ve siber tehditleri belirlemek için tam sistem taraması (Full Scan) yapabilirler. Tam sistem taraması yaklaşık 20 dakika sürer (disk boyutuna göre bu rakam değişebilir). Bu sırada kullanıcılar bilgisayarlarında diğer işlemlerini yapmaya devam edebilirler. 

Tarama biter bitmez kullanıcılar sonuçları anında ekranlarında görürler. Ancak Premium versiyonuna sahip olmayan kullanıcılar sadece disklerini temizleyebilir, büyük dosyaları tespit eder ve çift dosyaları görebilirler. Combo Cleaner kullanarak bilgisayardaki tüm hataları düzeltmek için uygulamanın lisansının satın alınması gerekir.

Combo Cleaner Genel Özellikleri 

Combo Cleaner'ın özellikleri, şu araçların kullanılmasının ardından Mac işletim sisteminin çalışmasını düzenleyebilir:

  • Antivirüs. Combo Cleaner uygulamasının en önemli özelliklerinden bir tanesi, macOS işletim sistemi virüslerini tespit etme ve silme konusunda oldukça etkili olan antivirüs motorudur. Bunun yanında uygulama Windows virüslerini da yakalar. Bu antivirüs uygulaması sayesinde günlük internet sörfü keyfine ket vuran reklam virüsleri ve kimlik bilgilerini çalan zararlı yazılımlar tespit edilir (kullanıcıları başka sitelere yönlendiren yazılımlar ve teknik destek dolandırıcılıklarına karşı koruma sağlar).
  • Disk Temizleyici. Bu özellik sayesinde kullanıcılar bilgisayarlarında bulunan her türlü gereksiz dosyadan kurtulur ve sistem çok daha düzgün bir şekilde çalışır.
  • Büyük Dosyalar. Eski ve unutulmuş dosyalar cihazda çok fazla yer kaplayabilir ve cihazın tıka basa dolmasına sebebiyet verir. Bu özellik kullanılmayan dosyaların yerlerini ve boyutlarını belirler.
  • Çift Dosyalar. Çift dosyaları bilgisayarda tutmak oldukça faydasızdır. Bu dosyaları bulmak farklı yerlere kaydedilmiş olmalarından dolayı oldukça güçtür. İşte bu yüzden bu özellik kullanıcılara bilgisayarlarında bulunan çift dosyaları bulmaları ve silmeleri için yardım eder. Bu özelliğin çift dosyalar için çalışmasının farklı biçimleri olduğunu da hatırlatalım.
  • Gizlilik Tarayıcısı. Gizli belgelerinin güvenliğinden endişe eden kullanıcılar Combo Cleaner uygulamasında bulunan Privacy Scanner özelliğini kullanabilirler. Bu araç cihazda bulunan çerezleri, tarama geçmişini ve benzeri verileri tarar. Bu arada kullanıcılar Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox vs. için yeniden ilk ayarlara dönme özelliğini kullanabilirler.
  • Kaldırma Aracı (Uninstaller). Bu araç kullanıcıların istemedikleri programların her türlü izinden kurtulmak için kullanabilecekleri harika bir özelliktir.

Fiyat&Performans: Bu uygulama vereceğiniz paraya değer mi? 

Diğer tüm kapsamlı yasal antivirüs programları gibi Combo Cleaner da tüm fonksiyonlarını kullanmak istiyorsanız ücretsiz değildir. Yukarıda bahsedildiği gibi programı App Store mağazasından ya da programın resmi internet sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kullanıcılar bu işlemin ardından bilgisayarlarında tam bir tarama yapabilir, disklerini temizleyebilir ve çift dosyaları tespit edebilirler. Antivirüs taraması sonuçları ve temizliği, program kaldırma aracı ve gizlilik taraması gibi diğer özellikleri kullanabilmek için kullanıcıların programın tam sürümünü satın almaları gerekir.

Kullanıcılar iki koşul arasından seçim yaparlar. Tekil Kullanıcı Lisansı ya da Aile ve Ofis Lisansı.. Evde kullandıkları tek bir bilgisayar için programı satın almayı düşünenler 44.95$ ödeyerek sahip olurken beş bilgisayar için Aile ya da Ofis lisansı almak isteyenler 88.95$ ödemek durumundalar. Ödemeler her altı ayda bir gerçekleşir ve bu şekilde Combo Cleaner antivirüs programını daha fazla kullanmak istemeyen kullanıcılar istedikleri zaman kullanımlarını iptal edebilirler.

Combo Cleaner Price

Uygulamadan memnun kalmayan kullanıcılar 30 günlük bir süre içerisinde paralarını geri alma hakkına sahipler. Buna ek olarak satın alma işlemleri TRUSTe ve DigiCert tarafından sertifika almış elektronik ticaret güvenlik araçları tarafından korunmaktadır.

Sonuç

Siber suçların sayısı giderek artıyor. Fidye yazılımlar kullanıcıların dosyalarını kilitliyor, kripto maden virüsleri kripto para madenciliği yapmak için işletim sistemlerini meşgul ediyor. Bu olaylarda yer alan suçlular bu işlemlerden fayda sağlarken masum bilgisayar kullanıcıları kimlik bilgilerini kaybetme ve hatta bu belgelerin çalınması gibi tehditlerle karşı karşıya kalıyor. Güvenlik uzmanları bu gibi siber suçlularla aralıksız bir şekilde mücadele etmeye devam ediyor ve daha karmaşık virüslere karşılık daha gelişmiş araçlar tasarlıyor. Bu yüzden kullanıcılar güvenliklerini sağlamak için bu teknolojileri kullanmaya ihtiyaç duyuyorlar.

Mac bilgisayarların korumaya ihtiyacı olmadığını düşünenler yanılıyorlar. Mac virüsleri bir aldatmaca değildir. Bu yanlış algıdan ötürü kullanıcılar çok önemli güvenlik adımlarını ihmal ediyorlar ve kişisel bilgilerinin çalınmasına engel olamıyorlar. Combo Cleaner kullanıcıları siber saldırılardan korumak ve virüslerin gerçekleştirebileceği hasarlardan korumak için uzman bir teknoloji kullanıyor. Ek olarak bu antivürüs programının ek özellikleri macOS sistemini hızlandırıp temizleyerek daha düzgün çalışmasını sağlar.

Sonuç olarak Combo Cleaner antivürüs programı sadece bilgisayarı virüslerden korumak için değil aynı zamanda bilgisayarı sürekli olarak sorunsuz tutmak için de harika bir araçtır.

Removing malware

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Combo Cleaner Mutluluk
Garanti
İndir
Combo Cleaner Mutluluk
Garanti
OS X ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Combo Cleaner kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Combo Cleaner ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Combo Cleaner tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Yazar hakkında
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Kötü amaçlı yazılım, virüs ve korsan yazılımlarla mücadelede uzman.

Linas Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Başka Dillerde İncelemeler