CyberGhost değerlendirmesi, ücretsiz indirim

CyberGhost, takip edilmeyi önleyen birçok özelliğe sahip güçlü bir VPN servisi

CyberGhost VPN kişisel bilgilerin korunması konusunda mahremiyeti ön plana çıkaran en güvenilir Sanal Özel Ağ (VPN) servislerinden biridir. Romanya ve Almanya kaynaklı olan bu VPN şirketi dünya genelinde on milyondan fazla insana hizmet veriyor. 89 farklı ülkede yer alan 5.800'den fazla sunucusu sayesinde herhangi bir yavaşlama olmaksızın sabit bir bağlantı hızı sunuyor. CyberGhost, torrent ve video yayınları için özel olarak tasarlanmış sunucular kullanıyor. Bu şekilde kullanıcılar en kaliteli deneyime ulaşıyorlar.

Bir VPN kullanmayı tercih eden insanların birçoğu sadece tatmin edici bir bağlantı hızı kovalamıyor. Bunun yanında kişisel mahremiyet konusuna da önem veriyorlar. Birçok VPN şirketi her ne kadar gizlilik konusunda kullanıcılarına güven vaat etseler de biliniyor ki bazıları pazarlama amaçları doğrultusunda kullanıcılarının bilgilerini veri tabanlarında tutuyorlar. Hatta bazıları bu bilgileri dışarıdan farklı şirketlere de pazarlıyor. CyberGhost VPN bunlar gibi davranmıyor. İnsanların gizliliğine saygı duyuyor ve onları takip etmiyor.

Güvenilir VPN fonksiyonlarının yanı sıra CyberGhost gizlilik esaslı hedefleri doğrultusunda kullanıcıların hem anonim kalmasını sağlıyor hem de onları güvenle internete bağlıyor. Bağlanma özellikleri reklamları ve izleyicileri engelliyor ve kullanıcıları zararlı internet sitelerinden koruyor. Her zaman HTTPS başlıklı siteleri tercih ederek siber ataklar karşısında koruma sağlıyor.

CyberGhost hakkında hazırladığımız bu makalede uygulamanın en önemli özelliklerine yakından bakacağız. Bu kullanıcı dostu VPN programı hakkında sık sorulan soruların cevaplarını arayacağız. Dilerseniz CyberGhost ücretsiz deneme sürümünü deneyerek VPN sektöründe 15 yıllık bir deneyimin nasıl sonuçlar doğurduğuna tanık olabilirsiniz.

İsim CyberGhost
Mahremiyet
 • Kullanıcı ile ilgili verileri takip etmiyor 
 • Anonim veri takipleri de engellenebiliyor
 • Dış kaynakların veri isteklerini engelleyen özellikler sunuyor
Planlar
 • Aylık/$12.99
 • 6 Aylık/$8.49
 • 18 aylık/$3.15

(diğer seçenekler için resmi internet sitesine göz atabilirsiniz)

Protokoller OpenVPN, IKEv2
Platformlar Windows, macOS/Mac OS X, Linux, Android, iOS, FireTV, Chrome, etc.
Aynı Anda Bağlantı 7
Sunucular 89 ülkede yaklaşık 6.000 sunucu
Bonus Özellikler Reklam engelleyici, şüpheli site engelleyici, Çevrimiçi takip engelleyici, otomatik HTTPS yönlendirici, data düzenleme ve daha fazlası…

CyberGhost aracını bir günlüğüne ücretsiz deneyin!

CyberGhost aynı anda 7 farklı cihazda kullanılabiliyor. Windows, macOS, iOS, Android, Linux gibi işletim sistemlerini destekliyor olması sayesinde kullanıcılarının bilgisayarlarını, kişisel telefonlarını, oyun konsollarını ve diğer araçlarını güvenli bir şekilde kullanmasını sağlıyor. Birçok VPN servis şirketi aynı anda 5 kullanıma izin veriyor. CyberGhost VPN ile daha fazla sayıda cihazı güvende tutabilir hatta evinizde bulunan diğer insanlarla da ortak kullanabilirsiniz. Unutmayın ki bu özellikler tam sürüm satın alındığında aktif oluyor.

CyberGhost uygulamasını sitenin resmi internet sayfasından indirerek 24 saat boyunca tm fonksiyonları ile birlikte kullanabilirsiniz. Kullanmak için uygulamayı yüklemek gerekiyor.

Bu yükleme işlemi oldukça basit adımlarla gerçekleşiyor ve sadece birkaç dakika sürüyor:

 CyberGhost VPN uygulamasını indirin ve çift tıklayın

 • Kurallar ve koşullar bölümünü okuyabilirsiniz
 • Sınırlı bir anonim data paylaşım uygulaması isterseniz seçin
 • Yüklemenin tamamlanması için kısa bir süre bekleyin
 • Hesap açma sayfasına gelindiğinde e-posta adresinizi ve yeni şifrenizi girin
 • E-posta adresinizi kontrol edin ve üyeliğinizi doğrulayın
 • Artık CyberGhost VPN uygulamasını kullanabilirsiniz.

Hesabınızı açıp “Start Trial” (Deneme sürümünü başlat) tuşuna tıkladığınızda 24 saat boyunca kullanabileceğiniz ücretsiz deneme sürümü programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bir Android cihaz kullanıyorsanız, Windows hesabı açsanız da deneme sürümünü 7 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Hatta iOS için haftalarca süren CyberGhost VPN deneme sürümünü bedava kullanabilirsiniz. Ancak öncelikle uygulamaya kaydolmanız gerekiyor.

CyberGhost pricing

CyberGhost VPN – kendiniz için doğru planı seçin

Diğer birçok VPN sağlayıcısı gibi, CyberGhost planları da farklı sürelerde abonelik şekline göre değişir. Diğer VPN'lerin çoğu aylık yaklaşık 10-13 dolar gibi bir ücretle kullanılabilir. Eğer sadece bir ay için bu programları kullanmak size yaklaşık 12,99 dolara mal olacaktır. Bununla birlikte karşılaşabileceğiniz birkaç CyberGhost fırsatı ve promosyonu vardır. Bu planlardan bazılarına bakmaya başladığınızda fiyatlar önemli bir oranda azalmaktadır.

Farklı planlar farklı zaman dilimleri için sunulur; Örneğin, kullanıcılar CyberGhost'a 6 ay, 1 yıl ve üç yıl için abone olabilirler. Aynı zamanda 18 ay süren özel fırsatlar da bulunuyor. Her bir plan ne kadar uzun olursa, aylık ücretin de o kadar az olacağını unutmayın. Örneğin, üç yıllık bir plan için sadece aylık 3,15 dolar ödemeniz yeterli olacaktır. Abonelik için kredi kartı yöntemi, PayPal, Google Play ve hatta Bitcoin gibi çeşitli şekillerde ödeme yapabilirsiniz.

CyberGhost VPN ayrıca büyük bir kullanıcı destek programı ile birlikte gelir. Kullanıcılar ana iletişim aracı olarak bir e-posta seçebilir veya canlı chat yöntemini kullanabilir. Ayrıca, bilgi bankası, istemci ve kullanım sorunları hakkında en çok merak edilen bilgileri elde etmek için kullanılabilir.

CyberGhost programının indirmesi ve deneme sürümü bittikten sonra kullanıcılara 45 günlük oldukça cömert bir geri ödeme süresi sunulur. Bu nedenle, CyberGhost'u kaldırmak ve tüm paranızı geri almak istiyorsanız, 45 gün içinde herhangi bir para kaybı olmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz..

CyberGhost UI

Kullanımı kolay kullanıcı arayüzü, birçok yararlı CyberGhost VPN özelliğinden sadece biridir

CyberGhost'u en az bir kez kullanan herkes, arayüzünün anlaşılır olduğunu ve her özelliğin işlevselliği hakkında ayrıntılı açıklamalar içerdiğinden dolayı kullanımının kolay olduğunu söyleyecektir. Aslında, daha önce hiç VPN kullanmayan çoğu kullanıcı, en iyi sunucuyu seçen ve otomatik olarak bağlanan bir butona tıklayabilir!

CyberGhost giriş panelinden sunucunun bulunduğu belirli bir ülkeyi seçebilirsiniz. Varsayılan olarak Fransa, Almanya ve ABD sunucuları listeleniyor. Menüde bulunan ok tuşuna bastıktan sonra, sık kullanılanlar arasına ekleyebileceğiniz bir sunucu listesi sunulur (bu ülkeler ana ekranın açılır menüsünde de görünecektir). Her ülke sunucusuna ayrı ayrı erişebilir ve istediğiniz sunucuyu seçebilirsiniz. Sunucuların her biri için mesafeler de yüklenir ve görüntülenir. Bu özellik sayesinde size daha yakın bir yer seçmeye çalışırken kolaylık sağlanır.

 

Optimize edilmiş sunucular sayesinde Netflix ve BBC iPlayer'ın kilidini kolayca açın

Bazı çevrimiçi sağlayıcılar gizliliklerini korumak için bir VPN istemcisi seçebilirken, diğerleri çeşitli ülkelerden gelen kullanıcılara getirilen kısıtlamaları engelliyor olabilir. Örneğin popüler bir içerik sağlayıcı olan Netflix, ABD ve AB izleyicileri için farklı şovlara ve diğer içeriklere ev sahipliği yapıyor. Bir kişinin yalnızca AB içeriğine erişebilmesi için bir VPN kullanması gerekir. Ayrıca, bazı ülkelerde, Netflix gibi bu tür hizmetler katı sansür politikaları nedeniyle hiç kullanılamayabilir. Örneğin Çin'de bulunan insanlar bu engeli CyberGhost yardımıyla kolayca aşabilirler.

Bununla birlikte, Netflix ve BBC gibi popüler video içerik sağlayıcılarının VPN hizmetlerine ait yüzlerce sunucuyu içeren kara listeleri vardır. Bu model kullanıcıların kısıtlamaları atlamasını önlemek için oluşturuldu. CyberGhost sunucuları bu sınırların dışlında kalır ve kullanıcılar Netflix, Disney +, BBC iPlayer, Hulu ve çok daha fazlası dahil olmak üzere engelsiz içeriğin keyfini sınırlanmadan kolayca çıkarabilirler.

“For Streaming” bölümünü seçmeniz ve belirli hizmetler için optimize edilmiş özel sunucuları listelemeniz yeterlidir. Çoğu durumda, VPN sağlayıcıları hangi sunucuların video akışı ile uyumlu olduğunu belirtmez. Bu yüzden kullanıcılar bunu anlamak için her bir sunucuyu tek tek denemek zorunda kalır. Oldukça can sıkıcı bir süreç. Neyse ki, CyberGhost VPN bu işlemi tamamen atlamanıza izin verir ve size çok değerli bir zaman kazandırır.

CyberGhost streaming

Özel olarak atanmış sunucularla Torrent keyfini sınırsız çıkarın!

Eşler arası siteler aracılığıyla gönderilen içeriklerin çoğu korsan olduğundan torrent siteleri genellikle telif hakkı ihlali nedeniyle tartışma konusu olmaktadır. Bununla birlikte, teknolojinin kendisi yasa dışı değildir ve söz konusu web sitelerinin birçoğu açık kaynaklı yazılımlar veya telif hakkıyla korunan içerik gibi meşru içerikler barındırıyor olabilir. Bu nedenle birçok kişinin kanunları çiğnemeden torrent sitelerini kullanmasının bir mantığı vardır.

Ancak yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı bu tür birçok site kısıtlanmış olabilir. CyberGhost VPN kullanarak, bu engelleri atlayabilir ve torrent sitelerine özgürce erişebilirsiniz. Ayarlarda, uTorrent'i veya başka bir torrent istemcisini başlattığınızda uygulamayı her zaman güvenli bir sunucudan bağlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. İşte size zaman kazandırmanın başka bir yolu.

CyberGhost'un açıkladığı gibi, çeşitli nedenlerden dolayı hala bazı kısıtlamalar olabileceğini unutmayın:

 

Mevcut P2P teknolojilerinin hiçbiri tanımsal olarak yasadışı değildir. Ancak stratejik (diğer kullanıcıların trafiğini yavaşlattığı için) veya baskı uygulayan ülkelerdeki yasal nedenlerden dolayı belirli sunuculardaki P2P protokollerini engellemek zorunda kalıyoruz. ABD, Rusya, Singapur, Avustralya ve Hongkong (Çin) arasında torrent trafiğini engelleyecek sağlayıcılar bulunuyor.

Bununla birlikte bu iş için atanmış özel sunucuları kullanarak torrent sitelerine erişebilir ve paylaşımın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bonus: Cyberghost kötü amaçlı içeriklerden korunmanıza yardımcı olabilir

CyberGhost VPN programını ücretsiz olarak denemek iyi bir seçenek olabilir. Windows sürümü için yedi güne kadar ücretsiz kullanım şansı varken diğer seçenekler için ücretsiz deneyimin 24 saat sürdüğünü unutmayın. Ayrıca bu ücretsiz deneme sürümünde bazı belirli özellikler (örneğin Akış yönelimli sunucuları seçmek gibi) kısıtlanmıştır. CyberGhost tam sürümünü satın aldığınızda tüm bu özelliklerin kilidi açılır ve programı sınırlama olmadan kullanabilirsiniz.

CyberGhost'un tam sürümü, çevrimiçi güvenliğinizi de büyük ölçüde geliştirmenizi sağlar. Kullanabileceğiniz bazı özellikler şunlardır:

Reklam engelleyici. Bu sinir bozucu açılır pencere reklamlarının ve diğer rahatsız edici reklamların sitenin içeriğini engellemesini ve yavaşlatmasını engeller.
Kötü amaçlı web sitesi engelleyici. Etkinleştirildiğinde, bu filtre CyberGhost VPN'nin aldatmaca, kimlik avı, sahte ve diğer kötü amaçlı siteleri görüntülemenizi engellemesine olanak tanır.
Çevrimiçi izleyici bloğu. Çevrimiçi izleyiciler son derece can sıkıcıdır (çerezler, web işaretçileri ve çevrimiçi davranışınızı izlemek için kullanılabilecek diğer teknolojiler) ve bu seçeneği belirleyerek tüm web tarayıcılarında ve uygulamalarda engellenebilirler
Otomatik HTTPS yönlendirmesi. Güvenli bir bağlantının mevcut olduğu durumlarda, CyberGhost bağlantınızı savunmasız HTTP yerine HTTPS üzerinden yürütülmeye zorlar.
Veri sıkıştırma. Bu özelliğin güvenlikle bir ilgisi olmasa da, sınırlı bir bant genişliğine sahipken (örneğin, bir mobil cihazda) son derece yararlıdır. Program genel internet veri kullanımını azaltmak için görüntüleri ve diğer verileri sıkıştıracaktır.

CyberGhost extra features

Reklam engelleyici konusunda bazı sıkıntılar olsa da (bu konu için tasarlanmış özel uygulamalar ve uzantılarla karşılaştırıldığında biraz daha kötü performans gösterir) diğer özellikleri şüphesiz kişinin gizliliğini ve güvenliğini artırabilir.

CyberGhost VPN incelemesi için yorumlarımız

CyberGhost VPN incelememiz hakkında detaylı bir açıklamaya girişmeden önce günümüzde gizliliğin önemini vurgulamak istiyoruz. Şirketler sürekli siber ataklarla zor durumda bırakılıyor. Bazı zayıf siber güvenlik uygulamaları kötü amaçlı yazılımların sisteme sızmasına neden oluyor. Dijital çağın diğer tüm sorunlarının birçok insanın hayatı üzerinde olumsuz bir etkisi bulunuyor.

Bu nedenle, güvenlik yazılımı kullanmanın yanı sıra CyberGhost VPN gibi ek araçlar kullanmak çok önemlidir. Önceki bölümde, CyberGhost için bir abonelik satın alır almaz erişebileceğiniz tüm ek özellikleri açıklamıştık. Yine de programın size sundukları sadece bu özelliklerle sınırlı kalmıyor.

CyberGhost, programı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilmenize rağmen, değerli vaktinizden tasarruf etmenize yardımcı olacak birçok seçenek ve çok sayıda kullanım kolaylığı özelliğine sahip, gizlilik odaklı son derece yüksek koruma sağlayan bir VPN'dir. Bize göre en büyük avantajlarından biri şirketin sağladığı şeffaflık ve gizliliktir. Gerçek bir CyberGhost denemesi için öncelikle iOS veya Android sürümünü indirmenizi önemle tavsiye ederiz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Ugnius Kiguolis, profesyonel bir kötücül yazılım analisti olup Virusler.info.tr sitesinin kurucusu ve sahibidir. Şu anda halen baş

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında