Makalen Virusler.info.tr'da yayınlansın

Güncellendi

Makalenin Virusler.info.tr adresinde paylaşılmasını istemez misin?

Submit an article

Virusler.info.tr oldukça saygın bir teknoloji haber portalı olup siber güvenlik, gizlilik, virüs ve kötücül yazılımlardaki son trendlerle ilgili haberler paylaşır. Ana amacımız internet üzerindeki insanlar güncel değişiklikler hakkında bilgilendirmek. Bu konularda katkıda bulunmak isteyen herkes çekinmeden başvurabilir. 

Virusler.info.tr sitesinin diğer sosyal haber siteleri gibi kullanıcılardan gelen içeriği direkt yayınlamayıp önce editör kontrolünden geçirdiğini unutmayın lütfen. Personelimiz her türlü değiştirme, düzenleme, uyumlandırma ve içeriği şirket içi düzenlemelere uygun getirme hakkını saklı tutar.

Makaleniz için gereksinimlerimiz

Requirements for the article

Yazı kalitesi, makale yapısı ve resimler gibi dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

1. Konu seçimi

 İçeriğin doğruluğunu kontrol etmek yazan kişiye aittir. Yanlış haber içeren yazılar reddedilir. Ayrıca yazınızı göndermeden önce daha önce yayınlanmamış bir konuda olmasına da dikkat etmelisiniz.

Yazı daha önce paylaşılmış konu hakkında ortaya çıkmış yeni bir bilgi ile alakalı olabilir. İlgili kelimeleri sitede arattırmak aradığnız bilgiyi bulmanızda yardımcı olabilir.

ÖNEMLİ:  sadece orjinal içerik kabul ediyoruz:

  • Başka yazılardan esinlenmiş veya farklı şekillerde değiştirilmiş resimler reddedilir.
  • Başka işlerden alıntı yapıyorsanız lütfen, ilgili referansı tam olarak belirtin  yazarın adı ve konu başlığı tam olarak belirtilmeli.
  • Aynı makale başka yayın organlarında  paylaşılmamalı.
  • Sadece orjinal ve yüksek kaliteli içeriğe izin vermekteyiz. Esinlenme içeren makaleler süresiz olarak engellenir.

2. Metnin hazırlanması

Makaleler en az 500 kelime içermelidir. Lütfen akıcı bir dil, kolay okunur bir metin, doğru bir dilbigisi kullandığınızdan emin olun. Resmi bir dil kullanıp yazı boyunca tutarlı kalın. 

Küçük hatalar olabilir ama otomatik düzeltme programlarını kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, böylece hatalar minimize edilebilir.

3. Makaleyi yapılandırmak 

Basit makale yapısına sadık kalın:

  • Giriş,
  • Gelişme,
  • Sonuç.

Başka bir deyişle yazınızı hem akıcı hem tutarlı olarak hazırlamalısınız. Yazıyı paragraflara ayırmak makalenin gelişimi için size yardımcı olacaktır.

4. Resim eklenmesi

Resimli yazılar tercih edilir. Resimler orjinal olmalı ve  16:9 oranında kesilmeli. Telif hakkı ihlali içeren resimler kabul edilmez.

Note.: Yazınızı daha görsel hale getirmek isterseniz info-grafikleri de kabul ettiğimizi unutmamalısınız.

Genel mevzuat ve makalenin sunumu

Tüm yazılar [email protected] adresine gönderilmeli. Kullanıcı aktivitesine bağlı olarak ilgili yazıları incelemek yaklaşık 10 gün sürmektedir. Makale yayına uygun bulunursa, size bununla ilgili bir eposta göndereceğiz. İki hafta içinde bizden cevap alamazsanız, yazıyı başka yayın organlarında paylaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Çok sıkı bir bağlantı izleme politikamız vardır. Eğer yazılarınızdan size kaynak linki vermemizi istiyorsanız aktif bir yazar olup ayda EN AZ 2 makale paylaşmalısınız. Bir ay süren aktif olmama periodunun sonunda linkler nofollow olarak değişmekte. Ayrıca yazınızda veya gösterdiğiniz kaynaklarda esinlenme olduğunu farkedersek bu işlemi kendimiz de gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca sizin Virusler.info.tr topluluğunun aktif bir üyesi olmanızı da da beklemekteyiz, örneğin: size ait bir fotoğraf ile profil fotoğafı ayarlamanız, gerçek adınız ve kısa bir biyografinizi paylaşmanız gibi. Siber güvenlik konusunu ciddiye alıyoruz katılımcılarımızdan da aynı tavrı bekliyoruz.