Önem ölçekli:  
  (99/100)

CryptoLocker 5.1 fidye yazılımı virüsü. Nasıl temizlenir? (Kaldırma kılavuzu)

Julie Splinters ile - - | Fidye Yazılım Yaz
12

CryptoLocker 5.1 fidye yazılımı siber saldırılarına başlar

CryptoLocker 5.1 virüsü kötü şöhretiyle bilinen CryptoLocker fidye yazılmı ailesindendir. Aslında, fidye mesajı orjinal tehdite oldukça benzemekte. Örneğin, şifrelediği dosyaların sonuna  .locked eklentisi eklemekte. Yine de, uzmanlar bunun orjinal virüsün adı altına gizlenmiş bir kopya olduğuna emin. Dahası, yeni alternatif bir ismi daha var – Il tuo computer e stato infettato da Cryptolocker! virüsü. Fidye için gerekli notları italyanca olarak vermekte. Virüsün yapımcıları kurbanlarına para transferini gerçekleştirmeleri için 48 saatleri olduğunu söylemekte. Bunun kurbanları korkutmak için genel bir strateji olduğunu unutmamalıyz. Aslında, önceliğiniz kesinlikle CryptoLocker 5.1 virüsünü kaldırmak olmalı. Bunun için de bir anti-casus yazılım temin edip işlemi hızlandırabilirsiniz. Bu makalenin son kısmında sadece CryptoLocker 5.1 virüsünü nasıl kaldıracağınızı değil aynı zamanda dosyalarınızı nasıl geri alabileceğiniz hakkında bilgiler bulacaksınız.

The ransom note of CryptoLocker 5.1

Şimdilerin kötü şöhret sahibi Crypto Locker birkaç sene önce sahneye ilk çıktığında sıradan kullanıcılar için sadece büyük maddi ve veri kayıplarına yol açmakla kalmadı aynı zamanda yeni hacker olmak isteyenlere ilham kaynağı da oldu. Ne yazık ki, sahtekarlar ki genelde lise çağındaki gençlerden oluşurlar, hatalarndan çok çabuk ders çıkarıp virüsteki açıkları hızlıca kapattılar. Bu yüzden, Bu kötü şöhretli fidye yazılımının ilham verdiği “yeni yetmelerin” ortaya çıkması sadece zaman meselesiydi. Virüsün orjinal versiyonu çok büyük miktarda para koparmayı başardığından, kopyacıları bu miktarın bir kısmını alsalar bile yeterliydi.  Fidye yazılım geleneklerini takipe eden CryptoLocker 5.1 kötücül yazılımı 250€ talep etmekte. Transferin 48 saat içinde yapılması gerekmekte. Aksi taktirde, siber suçlular dosyaları temelli olarak yok etmekle tehdit etmekte. Böyle bir senaryo ile irkilen kurbanlar belirtilen süre içerisinde para vermeye çalışmakta. Yine de, ne suçlular ne de siz parayı ödeseniz bile dosyalarınızı alacağınıza garanti veremezsiniz. Sahtekarlar sözlerine tutmak zorunda değildir ve dosyalarınızı tekrar erişiminizi sağlamak tamamen onların vicdanına kalmıştır. Bu yüzden bu tehditi bir an önce Reimage ile kaldırmalısınız.

Kötücül yazılım bilgisayarınıza ne zaman sızdı?

 Crypto Locker 5.1 fidye yazılımının sisteme sızmak için spam kullanması hiç de şaşırtıcı değildir. Önceki orjinal CryptoLocker versiyonu gibi bu versiyonu da spam maillere gizlenmiş pdf dosyaları ile yayılmakta. Ne yazık ki, bu yöntem hala hackerler için karlı olmakta çünkü kullanıcılar spam mailleri hala çekinmeden açmaktalar. Sahtekarlar yaratıcılıklarını yürütülebilir dosyaları fatura veya sahte finansal tabloların içine saklayarak göstermekte. Bu yüzden, şüphesiz ki kurbanlar dosyalarını açtıklarını düşünüyorlardı fakat virüsü aktive ettiler. Aynı hatayı siz de yaptıysanız veya bu mailleri açtıysanız, takip eden süreçte FBI veya vergi dairesinden eposta dahi alsanız sakinliğinizi korumalısınız. Ufak hataların sizde sinir ve para kaybı oluşmasına sebebiyet vermemesi için bu dosyaları açmadan önce göndereni birkaç kez kontrol etmelisinzi

CryptoLocker 5.1 kaldırma adımları

Her ne kadar bu tehdit virüsün orjinal versiyonu olmasada, bu tehditi çok da hafife almamanızı tavsiye etmekteyiz. Bu yüzden, fazla vakit kaybetmeden virüsü Reimage veya Malwarebytes Anti Malware gibi bir anti-casus yazılım ile kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Yazılım tehditi geride hiçbir iz bırakmayacak şekilde tamamen silmekte. Yine de, bu programların hiçbirisi şifrelenen dosyaları şifresini kıramamakta. Bu yüzden de, dosyalarınızı yedekten geri yüklemeli veya alternatif yöntemleri denemelisiniz. Sizin için sunduğumuz tavsiyelere bir göz atın çünkü işinize yarayabilirler

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını CryptoLocker 5.1 fidye yazılımı virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
Reimage kullanarak sorununuzu gideremezseniz, mümkün olduğu kadar çok detay vererek destek ekibimize sorunuzu sorabilirsiniz
CryptoLocker 5.1 fidye yazılımı virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage

Yazar hakkında

Julie Splinters - Kötü amaçlı yazılım kaldırma uzmanı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Julie Splinters ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker-5-1-ransomware-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI