Önem ölçekli:  
  (99/100)

Locky decrypter seçeneğini kaldırın (Kas 2016 güncellemesi) - Öğretici

Ugnius Kiguolis ile - - | Fidye Yazılım Yaz

Locky şifre çözücüsüne güvenmeli misin?

Locky şifre çözücüsü, Locky virus kurbanı olarak edinmeyi düşündüğünüz bir şifre çözücü yazılımdır. Locky virüsü dünyanın dört bir yanında sürekli olarak yayılan bir fidye yazılımdır. Bu virüs, email eklentileri aracılığıyla bir tür fatura içeriyormuşçasına bulaşarak yayılır. Söylentilere bakılırsa, bu virüs ZIP dosyasında Word ya da JavaScript dokümanına bulaşıp taşınarak gelir. Locky bir kere kurbanın bilgisayarına girdiği anda etkin hale gelir, sistemi farklı türden çeşitli dosya uzantıları için taramaya başlar, konumlanmış dosyaları RSA-2048 and AES-128 algoritmalarını kullanarak çözer. Bu virüs dosyaları çözdükten sonra, _Locky_kurtarma_yönergeleri adıyla bir .txt dokümanını bilgisayarda bulaşıcı dosyaları içeren her klasöre ekler. Bu not şuan açıklar ki, bilgisayarınızdaki dosyalar kilitlidir ve onları şifre çözücü bir anahtar olmadan açmanın hiçbir yolu yoktur. ”Şans eseri”, bu dolandırıcı programın geliştiricileri bir çözüm öneriyorlar. Onlar bilgisayarınızdaki şifreli dokümanları açmanıza olanak sağlayacak sözde bir Locky şifre çözücü yazılımı satın almanızı öneriyorlar. Tüm yapmanız gereken anonim bir Tor ağına bağlanmanız ve Locky şifre çözücüyü belirtilen internet sitesinden satın almanız. Ayrıca, kurban bir hafta içinde ödeme süresince tehdit edilir, aksi takdirde, şifre çözücünün ücreti iki katına çıkar. Bu tamamıyla bir şantajdır.

Üzücü olarak, pek çok kişi kaybettikleri dosyaları geri getirme hayal kırıklığıyla böyle bir öneriye düşerler. Ancak, size kesinlikle hiçbir anlaşma YAPMAMANIZI öneriyoruz, çünkü siber suçlulularıyla uğraşıyorsunuz, bu yüzden satın almış olduğunuz ürünü alabileceğinizin hiçbir garantisi yoktur. Dahası, söz verilen yazılımı alsanız bile, dosyalarınızı başarıyla çözebileceğinizden emin olamazsınız. Bu yüzden, eğer virüs bulaştıysa, dosyalarınızı almaktansa onu derhal kaldırmanız daha iyi olacaktır. Bunu yaparak, dolandırıcıları ve onların zararlı gelecek yaratılarını desteklemiş olursunuz. Size tanınmış bir antivirüs olan ReimageIntego ‘ı, Locky fidye yazılımını bilgisayarınızdan kaldırmanız için öneriyoruz.

Locky-decrypter-example-screenshot

Bu yazılımı nasıl elde edebilirim?

Fidye notunu açar açmaz, Locky şifre çözücüyü alabileceğiniz çok sayıda internet sitesi bağlantılarını fark edeceksiniz. Bu şifre çözücü, ancak çevrimiçi dolandırıcılar, korsancılar ve diğer sahtekarlar tarafından önerilen anonim bir Tor ağıyla bağlanabileceğiniz internet sitelerinden indirilebilir. Bu bağlantılardan herhangi birine tıklamak oldukça zararlıdır çünkü onlar sizi diğer bulaşıcı internet sitelerine yönlendirebilir ve sisteminizi truva atlarıyla, virüsler ve kurtlar ile kirletmeye başlayabilir. Bu yüzden, Locky kaldırılımını düşünmeye başlamanızın bilgisayarınıza ek problemlere yol açabilme riskinden dolayı daha akılcı olduğunu düşünüyoruz.

Locky şifre çözücüsünü nasıl kaldırabilirim?

Locky şifre çözücüsü oldukça sorgulanabilirdir. Ne yazık ki, bu programı zaten satın aldıysanız ve dosyalarınızı açabilmeyi sağlayabildiyseniz, size Locky şifre çözücüsünü, Locky virüsü ile birlikte bilgisayarınızdan kaldırmanızı şiddetle öneriyoruz. Bunu yapabilmek için, üç gerekli adımı takip edebilirsiniz. Birincisi, tanınmış bir antivirüs aracı edinin. Sonra, PC’nizin ağ ile bağlantısını kesin çünkü bilgisayarınız Locky süreçlerine çevrimiçi olduğu zaman daha dayanıksızdır. Son olarak, bilgisayarınızı edindiğiniz antivirüs programı ile tarayın, bu sayede Locky virüsü tüm bileşenleri ile birlikte bilgisayarınızdan kaldırılmak üzere tespit edilecektir. Eğer herhangi bir zorluk yaşıyorsanız, aynı zamanda sitemizde bulunan Locky removal guide ‘ı takip edebilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Locky decrypter'i Elle Kaldırma Rehberi:

Safe Mode with Networking kullanarak Locky decrypter programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Networking modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Safe Mode with Networking seçeneğini seçin 'Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Networking seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Locky decrypter seçeneğini kaldırın

  Virüslü hesabınıza girin ve tarayıcıyı başlatın. ReimageIntego veya başka bir casus yazılım karşıtı programı indirin. Güncelleyin ve zararlı dosyalardan kurtulmak için sistem taraması yaparak Locky decrypter virüsünü kaldırma işlemini tamamlayın.

Fidye yazılım Safe Mode with Networking programını engelliyorsa, diğer yöntemleri deneyin.

System Restore kullanarak Locky decrypter programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Command Prompt modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Command Prompt seçeneğini seçin 'Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Command Prompt seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Sistem dosyalarınızı ve ayarları yeniden yükleyin
  1. Command Prompt penceresi görününde, cd restore seçeneğini girin ve Enter seçeneğine tıklayın. Alıntılar olmadan 'cd restore' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  2. Şimdi rstrui.exe girin ve Enter seçeneğine tekrar girin.. Alıntılar olmadan 'rstrui.exe' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  3. Yeni pencere göründüğünde Next seçeneğine tıklayın ve Locky decrypter sisteme girmesinden önceki duruma dönün. Sonra Next seçeneğine tıklayın. 'System Restore' penceresi göründüğünde 'Next' seçeneğini seç Geri yükleme noktanızı seçin ve 'Next' seçeneğine tıklayın
  4. Sistem geri yüklemesini başlatmak için Yes seçeneğine tıklayın 'Yes' seçeneğine tıklayın ve sistem geri yüklemesini başlatın
  Sistemi önceki bir tarihe geri yükleme işleminin ardından, ReimageIntego 'ı yükleyip bilgisayarı taradıktan sonra Locky decrypter temizleme işleminin başarıya gerçekleştirildiğinden emin olun.

Son olarak kripto- fidye yazılımlara karşı korumanız olmalı. Bilgisayarınızı Locky decrypter ve diğer fidye yazılımlardan korumak için güvenilir bir korsan yazılım programı kullanın. ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner veya Malwarebytes bu iş için uygun olabilir.

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-locky-decrypter.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI