Intego Antivirüs Kaldırma İşlemleri

Jake Doevan ile - -

Intego müşteri hizmetleri sorunlarınızı ortadan kaldırıyor

Intego antivirüs programını ya da herhangi bir uygulamayı, bazı sorunlarla karşılaştığınızda hemen bilgisayarınızdan kaldırmak isteyebilirsiniz. Ancak bir programla ilgili bir sorun yaşıyorsanız öncelikle bu programın müşteri hizmetleri servisini arayarak sorunlarınıza çözümler bulabilirsiniz. Bu şekilde programı silmenize gerek kalmayabilir. Bu sayfada Intego hakkında bilgi alabileceğiniz tüm telefon numaraları, e-posta adresleri ve hatta ofis adresi bile bulunuyor. Bu iletişim seçenekleri ile teknik servis elemanlarına ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca programın resmi internet sayfasında program hakkında sıklıkla yaşanan sorunların çözümlerinin verildiği bir sık sorulan sorular bölümü bulunuyor. Bunun yanında teknik ekip ve geliştirici ekibe kendiniz de soru sorabilirsiniz. Intego antivirüs programı ayrıca daha önceki sürümler hakkında tüm bilgileri sunuyor. Yeni sürümler ya da güncellemeler hakkında bilgi veriyor. Hatta eğer Intego seri numarası bilgisini unutursanız size hatırlatıyor. Bunlar en sık rastlanan problemler olduğundan bu sayfada kolayca aradığınız cevapları bulabilirsiniz..

Kullanıcılar bu programın kolayca silinemediğini düşünebilir. Çünkü bu programdan kurtulmak istediklerinde uygulama hala çalışıyor ya da örneğin başka programlarla ilişki kuruyor olabilir. Birçok durumda silinen programın bazı önemli dosyaları bilgisayarda kalabiliyor. Bu artık dosyalar başka programların düzgün çalışmasını engelliyor ve cihazda fonksiyonel sorunlar oluşabiliyor. Özellikle bu program Mac OS cihazlar için üretilmiş bir uygulama olduğundan silme işlemi çok daha zor görünebilir. Bu yüzden Intigo kaldırma işlemleri adımlarını ve rehberini takip etmelisiniz.

Alternatif ürünler

Intigo programının sağladığı özelliklerden ve korumadan yeterince memnun kalmayabilirsiniz. Bu yüzden makinenizi korumak için alternatif programlar düşünebilirsiniz. Kullandığınız işletim sistemi sürümü ile tam olarak çalışabilecek bir program bulmak çok önemlidir. Bu nedenle Intego sizin için en uyumlu program değilse ComboCleaner ya da Malwarebytes programlarını deneyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda aynı anda sadece bir antivirüs programı çalıştırma konusuna özen göstermelisiniz. Bu uygulamalar virüsleri ve zararlı yazılımları tespit edebilmek için farklı veri tabanları ve yöntemler kullandığı için bu programları aynı anda çalıştırmak sistem performansını olumsuz şekilde etkileyebilir ve hatta hatalı virüs tanımlamaları yapabilir.

Intego antivirüs programını uygun bir şekilde sistemden kaldırma

Öncelikli olarak programı kapatmanız gerekiyor. Ana menüde bulunan VirusBarrier sekmesine gelerek Deauthorize seçeneğine tıklayın ve böyle çalışan tüm antivirüs programlarını kapatın. Tüm Intigo programları bir kerede kapanacağı için bu adımı tekrarlamanız gerekmeyecek.

 

Programı yüklerken indirdiğiniz Mac Premium Bundle dosyasını bulun ve çalıştırın. Yeni pencere açıldığında Uninstall seçeneğine çift tıklayarak silme işlemini başlatın.

Launch bundle installer 

Bu adımdan sonra hangi Intigo uygulamasını silmek istediğinizi seçmelisiniz. Intigo uygulaması bir dizi uygulamayla birlikte yüklendiği için karşınıza çok sayıda seçenek çıkabilir. Uygulamayı bulun ve Uninstall kutusuna tıklayın.

Choose what to uninstall 

Kaldırma işleminin tamamlanması için bir süre beklemelisiniz. Kaldırma işleminin başarılı olduğunu gösteren pencere açıldığında bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Bu adımdan sonra artık bu programlar sizi bir daha rahatsız edemeyecek.

Successfull uninstaller 

Programlar silinmiş olmasına rağmen, artık dosyaları da kaldırıp bilgisayarınızı tertemiz yapmak için takip etmeniz gereken son bir kaç adım kaldı. Kaldırma sihirbazını kapattıktan sonra Uygulamalar bölümüne giderek buradan Intego programının dosyasını bulun ve çöp kutusuna atın.

Ardından Finder (Arama) ve ardından select your Hard Drive seçeneklerine ilerleyin. Burada Kütüphane dosyasını seçin ve VirusBarrier ve Intego ile ilgili bulduğunuz tüm dosyaları ve servisleri bulun. Aşağıdaki dosyaları arayın;

  • Library/Intego
  • Library/LaunchDaemons
  • Library/LaunchAgents
  • Library/Preferences/Intego
  • Library/Application Support/Intego 

Go-To başlatıcısını açın ve aşağıdaki adreslere erişin:

  • ~/Library/Caches
  • ~/Library/Preferences

Library cleaning 

Artık Intego programları ile ilgili tüm artık dosyalar ve uygulamalar sistemden kaldırıldığı için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Bu şekilde tüm Intego programlarından kurtulmuş olursunuz. Oluşan güvenlik açığını kapatmak için tüm alternatif araçları indirebilir ve denemeye başlayabilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
OS X ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.

Başka Dillerde İncelemeler