Deloton.com virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Oca 2021 güncellemesi

Linas Kiguolis ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Deloton.com Virüsünü Kaldırma Rehberi

Deloton.com virus nedir

Deloton reklam yazılımı yönlendirmeleri uygunsuz sayfalara yönlendirmeler gerçekeştirip tükenmek bilmeyen reklamlar sergilemekte

Aşırı miktarda Deloton.com reklamları

Deloton.com oldukça şüpheli bir web sitesi olup yanıltıcı reklamlar göstermek için kurulmuştur ve bigpicturepop.com, thepopularlinks.com, codeonclick.com gibi sayfalara yönlendirmeler gerçekleştirir. Araştırmacılara göre kullanıcılar deloton.com/afu.php?zoneid= sayfasına diğer potansiyel istenmeyen programlar(PİP) tarafından yönlendirilmektedir.

Bu makalede bahsedilen adres genelde şu sayfalara yönlendirmeler yapmaktadır:

 • Yetişkinlere yönelik siteler;
 • şüpheli sayfalar ve, tık tuzağı makaleler;
 • Oyunculuk sayfaları;
 • Sistem optimizasyonu yazılımları ve diğer potansiyel istenmeyen yazılımlarn promosyonunu yapan şüpheli sayfalar.

Bilgisayardaki Deloton'un varlığından kaynaklanan yönlendirmeler ve reklamlar oldukça önemli olup yavaşlamalara sebebiyet verebilir Zondervirus.nl ekibinin çalışmalarına göre.

Deloton gibi reklam-destekli programların sıklıkla tarayıcılara reklam destekli uzantılar eklediklerini ve hatta sistemde gizli gizli Kripto madenciliği yapıp İşlemci gücü kullanabildiğini unutmamalısınız. Sonuç olarak sisteminiz yavaşlar ve sürekli sistem çökmesi yaşarsınız.

Dahası, PİPler ve diğer eklentiler sürekli tarayıcınızla ilgili bilgileri toplamaktadır ve kişitel tanımlanabilir bu bilgilerle bazı mahremiyet sorunlarına yol açabilirler. Yukarıdaki tüm aktiviteler kullanıcının isteği dışında gerçekleştirilmektedir.

Kullanıcıları sahte sitelerin tuzaklarına çekmek ve sistem geliştiricilerin “faydalı özellik” olarak tavsiye ettikleri programları kurdurmak içindir. Gerçekte ise sadece kullanıcının tarayıcı deneyimini mahfetmektedir. PİP'lerin temek amacı geliştiricilerine gelir yaratmaktır.

Deloton.com yüzünden diğer şüpheli web sitelerine gerçekleştirilen yönlendirmeler sistemde rahatsız edici reklam scriptlerinin çalıştırıp otomatik olarak kötücül yazılım yüklenmesine sebebiyet verebilir. Thus, even accidental clicks can lead to severe computer infections.

Belirtilen sayfadan bir yönlendirme deneyimlerseniz sisteminizdeki tüm PİPleri acilen silmenizi tavsiye etmekeyiz böylece gelecekte benzeri sorunları yaşamanız engellenecektir.

Ayrıca, sisteminizi reklam yazılımllarına karşı bir güvenlik yazılımıile taramalı ve tüm reklam yazılımı, kötücül programları silmelisiniz. Bu işlem için size bu güvenlik yazılımını kullanmanızı tavsiye etmekteyiz ReimageIntego.

Deloton.com reklamlarıDeloton.com reklamları oldukça sinir bozucudur. Bu reklamlar Deloton adresinin potansiyel istenmeyen programalr(reklam yazılımları) ile yol açması sonucu oluşur.

Deloton ücretsiz uygulamalarla birlikte yüklenmiş olabilir

Analizlere göre, reklam yazılımı bilgisayarınızı diğer programları yüklerken etkisi altına alabilir. “Çıkınlama” adı da verilen oldukça popüler bir pazarlama yöntemidir. Programın geliştiricileri bu yöntemi kullanıp kullanıcılardan virüsle ilgili bilgileri saklamakta “isteğe bağlı eklentiler” kısmına gizlemekteler.

Genelde kullanıcılar Hızlı/Tavsiye edilen yükleme metodunu kullanmaktalar böylece reklam yazılımları sisteme sızmakta. Bu yüzden bu yöntemden uzak durmalısınız. Onun yerine Özel/Gelişmiş yükleme metotlarını seçmelisiniz ve böylece Deloton ve diğer benzeri virüslerden uzak durabilirsiniz.

Potansiyel istenmeyen programlardan uzak durmak için diğer faydalı tavsiyeler:

1. Çekici gözüken reklamlara kanmayın. Program geliştircileri çekici görüne sahip reklamlarla sizi kandırmaya çalışmakta. Bu yüzden dosyalarınızı koruyup kandırılmamak için bu reklamlardan uzak durmalısınız.
2. Hackerlar kötücül yazılım geliştirirken sistem açıklarından faydalanmaktalar; Bu yüzden yazılımlarınızı güncel tutmalısınız.
3. Program indirirken sadece resmi sayfaları kullanın: Diğer bir çözüm ise dosyaları açmadan önce taramaktır.
4. Kurulum/yükleme sırasındaki adımları asla atlamayın çünkü Özel/Gelişmiş yükleme seçeneklerinde reklam yazılılmları ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Deloton kaldırma adımları açıklaması

Deloton virüsünü iki yöntemle kaldırabilirsiniz — elle veya otomatik. BT uzmanlarımız otomatik metodu seçmenizi tavsiye etmekte böylece sisetminizden sorunsuzca tüm kötücül yazılımları kaldırabilirsiniz.

Güvenli Bir Deloton.com kaldırma işlemi için şiddetle ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes programlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu reklam yazılımını en güvenli kaldırma yolu sisteminizi Güvenli Mod'ta açmak ve full sistem taraması gerçekleştirmek. Güvenlin programı kalan tüm işlemleri halledecek ve gelecekte sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Deloton.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden Deloton.com virüsünü kaldırım

Deloton.com yönlendirme virüsünün bileşenlerini yoketme için, sisteminize en son yüklenen programları kontrol edin. Şüphli olanları size sunduğumuz talimatlar ile kaldırın.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Deloton.com ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Deloton.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Deloton.com virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Deloton.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge 'den Deloton.com virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Deloton.com Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Deloton.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Deloton.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Deloton.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Deloton.com virüsünü kaldırın

Chrome tarayıcısından şüpheli gözüken uzantıları kaldırmak için 2-Spyware uzmanları tarafından hazırlanan talimatlara göz atabilrisiniz. Tarayıcınızdaki tehlikeli uzanılar yaşadığınız yönlendirmelere sebep oluyor olabilir. .

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Deloton.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Deloton.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Deloton.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Deloton.com ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Deloton.com kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Deloton.com programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Linas Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI