Great Deals reklamlarını kaldır (Kaldırma Talimatları)

Olivia Morelli ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Great Deals Reklamlarını Kaldırma Rehberi

Great Deals Reklamları nedir

Great Deals virüsü ile ilgili genel bilgi

Bir çok bilgisayar kullanıcı bize “Gread Deals reklamları aniden çıkmaya devam ediyor” diye şikayetlerini iletiyor, eğer siz de bu reklamlarla karşılaşıyorsanız, sizin bilgisayarınızda bu Great Deals virüsünden etkilenmiş demektir. Bilgisayara zararlı bir tehtid değil, aslında daha çok potansiyel olarak istenmeyen program(PUP) gibi davranmakta, fakat ileride sisteminize bir tehtid oluşturmayacağının garantisi yoktur. Bu potansiyel istenmeyen yazılımı reklam destekli bilgisayar yazılımı kategorisine koyuyoruz çünkü programın ana amacı kullanıcı hakkında belli bilgileri edinmek ve adından kullanıcıya özel reklamlar göstermek. Aslında tam olarak Hot Deals adware gibi haraket etmekte.

İlk önce, bu program size internetteki en uygun kampanyaları bulmaya çalışıyormuş gibi gözükebilir, hatta özel indirim kodları veya daha cazip seçenekli alışveriş imanları sunmaya çalışıyormuş gibi gözükebilir. Aslında, Great Deals’in gerçek amacı bu değildir. Aslında, “Great Deals reklamlarına” tıklayıp önceden belirli 3.parti şirketlere ait sitelere gitmenizi istemekte. Bazıları güvenilir,bazıları da güvenilmez olabilir bu yüzden eğer tehlikeli sitelere adım atmak istemiyorsanız bu reklam destekli uygulama tarafından yaratılan reklamlardan uzak durmalısınız( şunu da aklınızdan çıkarmayın ki bazı yüksek-risk grubundaki siteler tamamen güvenli gibi gözükebilir). Tercihen, Great Deals’ı ReimageIntego veya başka bir anti-casus yazılım programı kullanarak kaldırmak.

Bu şüpheli yazılım zar zor güvenilirlik sınırındadır ve sizin bir şeyi daha ucuza almanızı sağlayacağını pek sanmıyoruz. Göründüğü üzre programın ana amacı sizi üçüncü parti sitelere yönlendirerek tıklama başına para kazanmak. Yine de, bu programın nasıl olup da gerçekten ilginizi çekebilecek ürünlerle ilgili kampanyaları bulabildiğini merak ediyorsunuz değil mi? Cevap çok basit. Bir kere kaydettikten sonra, kullanıcının tarayıcısına çerezler bırakmakta(Mozilla Firefox, Google Chrome, veya diğer tarayıcılara) ve bilgi toplamaya başlamakta kullanıcının arama kriterlerini, tarayıcı geçmişini bilgisayarın bulunduğu yeri ve IP adresinin bilgisini edinebilmekte. Her ne kadar bu bilgiler kişisel olarak tanımlanamaz olsa da, bu bilgileri üçüncü parti programların şüpheli geliştiricileri ile paylaşmak isteyip istemediğinizden şüpheliyiz.

Great Deals ads on its official site

Bu program bilgisayarınıza girmeyi nasıl başardı?

Bu tarz potansiyel istenmeyen programların en büyük yetenekleri bilgisayarlara gizlice sızmaktır. Genelde bu “çıkınlama” denilen yöntemin yardımı ile gerçekleşir. Bu dağıtım tekniği hala meşrudur ve ücretsiz/deneme yazılımları sayesinde yayılır. Üçüncü partilere, tarayıcı eklentileri, eklentiler, araç çubukları ve uzantılar üzerinden para kazanma imkanı sağlar. Bu yüzden, bir programı yüklerken çok aceleri olmayın çünkü uyarıları okumadan sürekli “sonraki” butonuna basarsanız, BoBrowser, Boby Lyrics, AdwCleaner, gibi potansiyel istenmeyen programlara maruz kalabilirsiniz. Elbette, bu tarz eklentilerden çekinmelisiniz ama bunu yapmak için Hızlı veya tavsiye edilen kurulum modlarını tercih etmemelisiniz. Hatta, her zaman direkt Gelişmiş ve özel modları seçmeli ve yükleme yaparken de adım adım bütün işlemi gözlemlemelisiniz Eğer içinde opsiyonel indirme” yazarn bir işaret kutusu görürseniz, sonraki butonuna basmadan önce hepsinin üzerindeki işareti kaldırdığınıza emin olun.

Great Deals’ı bilgisayarınızdan kaldırmak için en iyi yöntem hengisidir?

Eğer Great Deals virüsünü bilgisayarınızdan kaldırmak istiyorsanız, programın her bileşenini tek tek bulmalısınız. Görev yönetisinden kontrol edip, her bileşeni tek tek kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Bunu bir kere yaptıktan sonra, bu potansiyel istenmeyen programın bulaştığı bütün web tarayıcılarınızı kontrol etmeli ve istenmeyen “uzantıları” Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome ve diğer tarayıcılardan kaldırmalısınız. Yine de, eğer ileri düzey bir bilgisayar kullanıcı değilseniz bu işlem fazla komplike olabilir. Bu durumda, Great Deals’ı otomatik kaldırma seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Bunun için de güvenilir bir anti-casus yazılımı yükleyip güncellemeli ve Great Deals ile ilgili dosyalar için tam sistem taraması yapmalısınız

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Great Deals Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden Great Deals virüsünü kaldırım

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Great Deals ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Great Deals ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Great Deals virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Great Deals ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge 'dan Great Deals 'ı kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Great Deals Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Great Deals virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Great Deals ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Great Deals kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Great Deals virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Great Deals 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Great Deals kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Great Deals virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Great Deals ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Great Deals kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Great Deals programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI