Stack Player reklamlarını kaldır (Kaldırma Talimatları) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Olivia Morelli ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Stack Player Reklamlarını Kaldırma Rehberi

Stack Player reklamları nedir

Stack Player yazılımını bilgisayarınızda tutmamanızın sebepleri:

Stack Player ads

Stack Player virüsü deneyimsiz bilgisayar kullanıcılarını kendisini kurmaya rahatlıkla ikna edebilir. Kendisini tarayıcı bile açmadan video izlemeye olanak sağlayan faydalı bir program gibi gösterip kullanıcıların kafasını karıştırabilir. Fakat, ilk bakışta ne kadar faydalı gibi gözükse de, vaadleri fazlasıyla şüphelidir.

Ne yazık ki, bu medya oynatıcının fonksiyonelliği fazlasıyla şüpheli durumdadır çünkü video oynatmak yerine bambaşka sinir bozucu aktiviteler gerçekleştirir. Aynı şeyler bu programa çok benzeyen reklam-destekli programlar olan NowUSeeIt player veya Playthru player için de söyşenebilir.

Bu programı bilgisayarlarına kuran kullanıcılar, sıksık çıkan Stack Player reklamlarının internet deneyimlerini tamamen mahfettiğinden şikayet etmekteler. Bu reklam yazılımı programının sürekli benzer reklamları önünze çıkarmasının sebebi, reklam verenlerden tıklamanız başına para almaktalar.

Bu reklam türüne tıklama başına ödeme modeli denmekte. Programın yaratıcıları için bu tıklama başına ödeme yöntemi bazı websayfalarının ve ürünlerin reklamında kullanılan çok etkin bir model fakat bu yönlendirmeler kullanıcıları güvenli olmayan sayfalara da çıkarabilmekte.

Bu yüzden, şabileli para kazanma yönlemlerinin içinde yer almak istemiyorsanız, hiç tereddüt etmeden bilgisayarınızdan Stack Player programını kaldırmalısınız. Virüsü kaldırma işlemi sırasında size yardımcı olması için ReimageIntego gibi güvenilir bir antivirüs aracı kullanabilirsiniz.

Stack Player ads

Stack Player korsanlarının genelde kullanıcının bilgisi ve rıza dışında olduğunu hatırlamanız gerekmektedir. Elbette, bu reklam yazılımına denk gelerek kendiniz de kurabilirsiniz ama bu pek olan bir şey değildir. Genelde, sisteminizin etkilenmeye başladığını görmeden önce sinir bozucu reklamları görmeye başlarsınız. Böyle bir durumda, bu reklamlara tıklamanın tehlikeli olabileceğini unutmamalısınız.

Şunu aklınızdan çıkarmayın ki “Ads by [name of adware]”, “Powered by [name of adware]” ve benzeri sloganlara sahip reklamlar e-ticaret sitelerinde pek de görülen sloganlar değildir. Daha önce de söylediğimiz gibi, bu pop-up reklamlar, banner reklamlar, yazı içi reklamlar sizi vaadettiği web sitelerine çıkarabilir ama bilgisayarınızın kolaylıkla etkilenip her çeşit kötücül yazılım ve virüs maruz kalabileceği bambaşka sitelere de yönlendirebilir.

Ne yazık ki, Stack Player yönlendirmeleri bu şüpheli uygulamanın tek kusuru değil. Ayrıca internet uygun reklamlar göstermek için internet haraketlerinizi de takip ve kayıt edebilir. Bu sayede, reklamlar daha ilgi çekici olur ve kullanıcıların tıklama şansı artar, sonuç olarak yaratıcılarına daha fazl kar sağlar.

Ayrıca, toplanan verilerin güvenilmez üçüncü partilerle paylaşılmayacağı veya ticari amaçlarla satılmayacağının garantisi de mevcut değildir. Bu yüzden, buana kadar Stack Player kaldırma işlemini gerçekleştirmeyi değerlendirmediyseniz bile kişisel bilgilerinizin üçüncü partilerle paylaşılıp sürekli reklam gösterimlerine maruz kalmak isteyip istemediğinizi dikkatlice düşünmelisiniz. Eğer istemiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam etmelisiniz çünkü sisteminizden bu virüsü nasıl kaldıracağınızı anlatacağız.

Sizin onayınız olmadan sisteminizi ee geçirmeyi nasıl başarıyor?

Ne yazık ki, reklam yazılımlarının sistemlere sızması kullanıcılar tarafından çok sık dile getirilen bir sorun. Virüslerin bu kadar çok yayılmasının sebebi yazılım kurulm aşamalarının gözardı edilmesi. İndirdiğiniz ücretsiz veya paylaşımlı bir programa hiçbir zaman tamamiyle güvenmemelisiniz çünkü bu programlar genelde potasiyel istenmeyen programların taşıyıcıları olmaktalar.

İndirdiğiniz yazılımla birlikte kötücül yazılım paketi de indirip indirmediğinizi kontrol etmek için her zaman “Gelişmiş” yükleme seçeneklerini tercih etmeli ve aşamaları dikkatle takip etmelisiniz. Yazılım beraberinde bazı ekstra bileşenler içeriyorsa, bu sayede ek bileşenleri farkedip şüpheli bir şey gelirse başınıza hemen işlemi sonlandırabilirsiniz.

Dahası,bilgisayarınıza ekstra koruma sağlayacak, antivirüs ve anti-kötücül yazılımları da sisteminizde bulundurmanız tavsiye edilmekte.

Stack Player reklam yazılımını nasıl kaldıracağınızı öğrenin

Stack Player virüsünü elbette kendiniz de kaldırabilirsiniz. Şimdiye kadar anladığınız gibi basitçe programı kapatmanızın hiçbir faydası olmamakta. Bu reklamların sebebini bulmalısınız, örn: reklamların ortaya çıkmasına yol açan reklam yazılımını bulmalısınız.

Bu başlı başına komplike bir işlem olabilmekte çünkü potansiyel istenmeyen yazılımlar kendilerini sistemin derinliklerine saklamakta çok başarılılar. Şansınıza, sırf bu işin için yaratılmış araçlar mevcut.

Sisteminizi otomatik olarak tarayıp ilgili virüsleri cihazlarınızdan kaldıracak saygın anti-kötücül yazımlar ihtiyacınız var. ReimageIntego veya Malwarebytes Stack Player kaldırma aracı olarak da kullanılabilmekte. En etkili verimi alabilmek için anti-kötücül yazılım programınızı en güncel versiyona güncellemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Eğer dilerseniz, elle kaldırma işlemini de yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Bunun için de, bu makalenin sonunda bulacağınız bir öğretici bir yazı hazırladık. Burada bahsedilen yöntemlerden biris herhangi bir sebeğle işe yaramazsa bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyiniz.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Stack Player Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden Stack Player virüsünü kaldırım

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Stack Player ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Stack Player ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Stack Player virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Stack Player ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge 'dan Stack Player 'ı kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Stack Player Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Stack Player virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Stack Player ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Stack Player kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Stack Player virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Stack Player 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Stack Player kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Stack Player virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Stack Player ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Stack Player kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Stack Player programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI