_5_ HOWDO_text.html nedir? Kaldırmalı mıyım?

Ugnius Kiguolis ile - -

 _5_ HOWDO_text.html dosyası ile ilgili ne yapmalıyım?

_HOWDO_text.html ile birlikte  _HOWDO_text.bmp, _5_ HOWDO_text.html  dosyaları da en korkunç siber tehditlerden birisine dahildir yani —  ODIN virüs‘üne. Locky virüs‘ünden ortaya çıkan bu kötü şöhretli virüs, dünya üzerinde kısa sürede çok fazla bilgisayarı etkieldi.  Yayılma ve bulaştığı bilgisayarlara zarar verme oranına bakıldığı zaman, bu fidye yazılımı atasını geçecek gibi durmaktadır. Aslında, çoktan onun adımlarını izleyerek sivil yapılara saldırmakta hatta Honolulu itfaiye departmanının bilgisayarlırını etkilemiş bulunmakta. Yani, dürüst olmak gerekirse bilgisayarınızda _5_ HOWDO_text.html dosyasını bulmak, sizin için kötü haber anlamına gelmekte. Başınıza böyle bir şey gelirse, bilgisayarınızı Reimage  ile veya başka bir anti-kötücül yazılım aracı ile vakit geçirmeden taramalısınız.

Şimdi dosyanı kendisine dönecek olursa, biraz da amacından konuşmalıyız. _5_ HOWDO_text.html ve az önce bahsettiğimiz diğer dosyalar bilgisayarınıza ODİN fidye yazılımı sızıp kişisel dosyalarınızı şifreleme işlemini tamamladıktan sonra ortaya çıkmakta. Bu dosyaların içinde dosyalarınızın şifrelendiğini ve şifreleme metodu olan RSA ve AES ile ilgili ekstra bilgililer içeren fidye notu bulunmakta. Başka bir deyişle, hackerlar Tor adlı tarayıcı ile girilip fidye için paranı aktarılacağı linkleri vermekte bu dosyalarda.  Bu adreslere ek olarak, kurbanın bilgisayarının özel bir numarası olmakta ve şifreyi çözmek için bu numara aracılığı ile şifreyi talep etmekte. Ne yazık ki, bu pek olmamakta çünkü virüsün yaratıcıları parayı aldıktan sonra ortadan yok olma eğilimindeler. Bu yüzden de en iyisi ODİN virüsünü ve _5_ HOWDO_text.html  dosyasını zaman kaybetmeden silmek.

Bu zararlı dosya nasıl yayılmakta?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, _5_ HOWDO_text.html dosyası bilgisayarda ODIN virüsü sızdıktan sonra  gözükmekte. Bu da sadece virüs ile yayıldığını göstermekte. Bu fidye yazılımını içine virüs eklenmiş epostalar ile bilgisayarınıza alabilirsiniz. Ayrıca, bu fidye yazılımı sisteminize bir truva atı veya bir program açığı ile de girebilir. Online reklam linkleri de bu virüsün girmesi için başka bir yol. Virüs tamamiyle dengesiz bir çok tehlikeli.

the _5_ HOWDO_text.html dosyasının kaldırılmasına nasıl yaklaşmalısınız?

_5_ HOWDO_text.html, dosyasını kaldırabilmek için ilk önce  ODİN fidye yazılımını kaldırmalısınız. Zararlı faaliyetleri olan bu virüsü ortadan kaldırmazsanız, ODİN kolaylıkla tekrar geri gelip sizi para ile tehdit edebilir. Daha da önemlisi, virüs dosyalarıyla bilinçsiz olarak çok uğraşırsanız şifrelenmiş verilerinizden de olabilirsiniz. Bu yüzden bu virüs kaldırma işlemini Reimage gibi profesyonel anti virüs araçlarına bırakmanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz  bu program ODİN virüsü ve onun notu _5_ HOWDO_text.html güvenli ve sistemli bir şekilde tamamlayabilmekte.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.

Yazar hakkında

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/file-_5_-howdo_text-html.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI


Dosyalar