Önem ölçekli:  
  (10/100)

ByteFence Yönlendirmesi. Nasıl temizlenir? (Kaldırma kılavuzu)

Jake Doevan ile - - | Browser hijacker Yaz
12

ByteFence by Byte Technologies bir virüs DEĞİLDİR. Trojanlar, Virüsler, Casus yazılımları ve çöp yazılımlar gibi bilgisayarınıza tehditlerin bilgisayarınıza sızmasını engellemesi gereken meşru bir anti-kötücül yazılımdlr. Her ne kadar bu uygulama meşru olsa da son zamanlarda bir arama motorunun yayılmasına yardımcı olduğu farkedilmiştir. Varsayılan arama motorunuzun yerine veya Ana sayfanızda birden Search.Bytefence.com sayfasını gördüyseniz, ByteFence kurup kurmadığınızı gözden geçirmelisiniz. Genelde kullanıcılar bu uygulamayı bilgisayarlarına  Kullanıcı Sözleşmesini veya Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi okumayı unuttuklarında, istemeden yüklerler. Buna ek olarak, Gelişmiş ve Özel yükleme seçeneklerini seçmeyi unutup bilgisayarlarında değişikliğe izin de vermekteler. Neyse ki, Search.ByteFence.com uygulamasını fazla çaba sarfetmeden kaldırabilirsiniz.

ByteFence’e güvenebilir miyim?

ByteFence meşru ve güvenli olarak belirtilmesine rağmen bazı güvenlik uzmanları içinde Trojan[:HEUR]/Win32.AGeneric, Trojan.Generic.uwmb, HEUR/QVM20.1.Malware.Gen gibi Truva atları olduğunu iddaa etmekte. ( Bu anti-kötücül yazılımı virüs olarak tespit eden, anti-virüs programlarının detaylı incelemesini burada bulabilirsiniz).  Yine de bizim uzak durmanızı önerdiğimiz tek şey ise bu programla paket halinde yayılan arama motorları. Bundan sakınmak içinde, uygulamayı bilgisayarınzıa yüklerken çok dikkatli olmanız ve sisteme herhangi bir ekstra program yüklenmesine veya değişikliğe izin vermemeniz. Elbette bu programdan çok daha güvenli olan SpyHunter ve Malwarebytes gibi yazılımlar da olmasına rağmen, biz bir kez daha bu programın çok da zaralı olmadığını söylemeliyiz.

Search.Bytefence.com la ilgili en rahatsız edici şeyler nelerdir? işte bazı örnekler: 

 • Adil olmayan dağılım yöntemi. ByteFence, ücretsiz yazılımların eklentisi olarak indirilebilmektedir.
 • Sistem ayarlarını değiştirebilmesi. ByteFence korsanı sisteme girince, tarayıcılara kendi eklentisini kurar. Ayrıca başlangıç sayfasını, arama motorunu, yeni sekme sayfasınız değiştirir. Çoğu durumda Search.bytefence.com sitesini pazarlar. Yahoo destekli olduğu söylense de, arama sonuçlarında gösterdiği reklamlar size güvenilmez sitelere yönlendirebilir.
 • Kullanıcıların tarayıcı hareketlerini takip edebilme. ByteFence’i varsayılan arama motorunuz yaparsanız, hareketlerinizi takip edebilir. Genellikle kullanıcıların ziyaret ettikleri siteleri, arama terimlerini ve benzeri bilgileri toplar.

Program kendi zaralrı olmasa da ByteFence korsanının sistemden kaldırılması önerilir. Yoksa birçok problemle karşılaşabilirsiniz. ByteFence yönlendirmelerine dikkat edin. Tarayıcınız bu programdan etkilendiyse, Reimage ve benzeri bi korsan yazılım programı ile sisteminizi tarayın. Böylece bir tık ile sorununuzu çözebilirsiniz.

Bu programı bilgisayarıma nasıl kurabilirim?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, ByteFece programını kendi resmi sitesinden indirebilirsiniz. Genel işleyiş mantığıyla, bu program farklı araç çubukları kurup sistem değişiklikleri yapabilen AVG anti-virüs yazılımına çok benzemekte. Ne yazık ki, ByteFence antik-kötücül yazılımını kaldırmak bile Search.bytefence.com virüsünü sistemden kaldırmanıza yardımcı olmaz. Bu virüsten sakınmak istiyorsanız, bu anti-kötücül yazılım uygulamasını kurarken, ana sayfanızı değiştirip varsayılan arama motorunuzu değiştirmeyi teklif ettiği için çok dikkatli olmalısınız. Ücretsiz yazılımları kurarken( indirme yöneticileri, PDF yaratıcıları, video yayınlama yazılımları ve benzeri ücresiz uygulamaları ) yazılım paketlerinin kurulumun engellemek için her zaman Gelişmiş ve Özel yükleme seçeneklerine bakmalı ve “isteye bağlı indirme”leri reddetmelisiniz.

Bilgisayardan Search.ByteFence.com kaldırma:

Bytefence’i her zaman elle kaldırabilirsiniz. Yine de, arama motoru ile alakalı bütün dosyaları bilgisayarınızda bulup kaldırmakta sorun yaşayabilirsiniz. Geride hiçbir bileşen bırakmamak önemsiz bir şey gibi gözükmesine rağmen, Search.ByteFence.com korsanının bütün bileşenlerini kaldıramazsanız sürekli geri dönüş yaptığını görebilirsiniz. Bundan sakınmanın en kolay yolu ise otomatik kaldırma seçeneğini tercih etmek.Güvenlik uzmanları bilgisayarınızı düzeltmeye yardımcı olmak için birkaç anti-casus yazılımı seçti. Her biri bu kötücül yazılımı tespit edip kaldırma konusunda mükemmel sonuçlar sergiledi.

ByteFence'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını ByteFence Yönlendirmesi silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
Reimage kullanarak sorununuzu gideremezseniz, mümkün olduğu kadar çok detay vererek destek ekibimize sorunuzu sorabilirsiniz
ByteFence Yönlendirmesi programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage

ByteFence Yönlendirme Virüsü Elle Kaldırma Rehberi:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Windows sistemlerinden ByteFence virüsünü kaldırım

Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır.
Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir.
Reimage ve kaldırma adımları.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın)'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. ByteFence ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada ByteFence ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
 5. ByteFence'i Windows kısayollarından kaldırın.
  Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin. Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 6. Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın. 'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Mac OS X sisteminden ByteFence virüsünü kaldırın

Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır.
Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir.
Reimage ve kaldırma adımları.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve ByteFence ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin.Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Internet Explorer (IE) programından ByteFence virüsünü kaldırın

Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır.
Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir.
Reimage ve kaldırma adımları.

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada ByteFence ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve ByteFence kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Microsoft Edge'den ByteFence yönlendirmesini kaldır.

Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır.
Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir.
Reimage ve kaldırma adımları.

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, ByteFence Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Mozilla Firefox (FF) programından ByteFence virüsünü kaldırın

Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır.
Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir.
Reimage ve kaldırma adımları.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada ByteFence ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 4. Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 5. Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın. 'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın.
 6. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 7. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve ByteFence kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Google Chrome programından ByteFence virüsünü kaldırın

Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır.
Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir.
Reimage ve kaldırma adımları.

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada ByteFence 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
  Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 4. Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın. Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 5. Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 6. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 7. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 8. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 9. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 10. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve ByteFence kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Safari programından ByteFence virüsünü kaldırın

Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır.
Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir.
Reimage ve kaldırma adımları.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve ByteFence ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 4. Homepage alanına bakın. ByteFence ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın. 'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin.
 5. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 6. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. ByteFence kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın
Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu ByteFence programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ya da Malwarebytes Anti Malware.
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-bytefence-redirect.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI