ByteFence yönlendirmesini kaldır (Öğretici) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Jake Doevan ile - -   Search.bytefence.com | Browser hijacker Yaz

ByteFence Yönlendirme Virüsünü Kaldırma Rehberi

ByteFence Yönlendirmesi nedir

ByteFence anti-kötücül yazılımı farklı sorunlar için kullanabileceğiniz güvenli bir yazılımdır

ByteFence

ByteFence, Byte Technologies şirketi tarafından geliştirilmiş meşru bir anti-kötücül program yazılımıdır. Virüs değildir. Bu programın ana yürütülebilir dosyasu güvenle kurulumdan sonra “C:\Program Files” klasöründe çalışır. Çalışma mantığı, oldukça AVG anti-virüs programına benzemektedir.

Yine de, her ne kadar yazılımın kendisi zararsız olsa da, online topluluklar bu yazılımın dağılma tekniklerinden oldukça rahatsız olmakta – dediklerine göre, Bytefence sisteminize isteminiz dahilinde olmadan kurulabilmekte. Yani bu programı sisteminize diğer yazılımlarla birlikte istemeden yükleyebileceğinizi unutmamalısınız.

Kullandığı yayılma tekniği yüzünden bazı güvenlik şirketleri (Malwarebytes, Jiangmin, gibi.) bu yazılımı “potansiyel istenmeyen program” kategorisine koymaktadır. Güvenlik programlarının analizleri bu anti-kötücül yazılım progamını hala virüs olarak tespit etmektedir.

Yahoo.com'a gerçekleştirilen Bytefence yönlendirmeleri ne kadar ciddi?

Bytefence ile arama yapmak için yahoo.com adresine yönlendirilmeniz çok büyük sorun değildir. Fakat, bu konunun yazılımı yükler yüklemez karşınıza çıkacağını bilmelisiniz. Programın kurulumu sırasında karşınıza çkan ana sayfa ve arama motorunu değiştirme isteğini red ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Daha önce bu program yaklaşık 1 sene önce çalışmayı durduran , Search.ByteFence.com tarayıcı korsanına yönlendirme yapmaktaydı. Bu arama motoruna denk gelirseniz sildiğinizden emin olmalısınız çünkü sadece resmi Byte Fence programı meşru kabul edilmektedir.

Gelecekte yazılım paketlerinden kaçınmak için , bu anti-kötücül yazılımı bilgisayarınıza kurarken çok dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde sistem değişikliklerine ve bilgisayarınıza çerezler gibi ekstra bileşenler yüklenmesine sebebiyet verebilirsiniz

ByteFence resmiByteFence bir virüs olmasa da arama motoru olan Search.ByteFence.com tarayıcınız için oldukça yapışkan olabilir. Bu sayfanın görüntüsünü yukarıda görebilirsiniz.

Programın yayılma stratejileri

ByteFence programını bilgisayarınıza resmi sitesinden indirebilirsiniz. Ana sayfasına girip “Ücretsiz İndir” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Şu anda bu yazılım Windows İS ile uyumlu olup MAC İS ile uyumlu değildir.

Geçmişte, geliştiricileri ByteFence yazılımının kullanımını arttırmak için çıkınlama tekniğini kullandılar. Bir yıldan daha kısa bir süre önce Format Factory convertor, çeşitli oyun ve yazılımları indirdikten sonra bu programı sistelerinde bulduklarından şikayet etmekteydi.

Yazılım paketlerinin kurulumunu önlemek için her zaman Gelişmiş veya Özel kurulum seçeneklerini tercih etmelisiniz ve “ekstra kurulumları” reddetmelisiniz. Neyseki, çıkınlama yöntemi artık bu yazılmın yayılması için kullanılmamakta.

Bytefence ile ilgili en rahatsız edici şeyleri özetlemek gerekirse

Aslında bu programdan çok daha faydalı anti-casus yazılım programları olduğuna inanmaktayız, örneğin ReimageIntego veya SpyHunter 5Combo Cleaner gibi. Fakat bu programın aslında o kadar da zararlı olmadığını bir kez daha söylemeliyiz. Aslında kötücül yazılım, casus yazılım ve diğer kötücül yazılmlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. ( resmi sayfasında böyle söylenmekte).

Yine de, bu anti-kötücül yazılımı bilgisayarınıza indirmeden önce şunları aklınızdan çıkarmamalısınız:

 • Sistemde İZİNSİZ girebilme yeteneği. Önceki ByteFence sisteme diğer yazılımlarla girebiliyordu. Şimdilerde çıkınlama yöntemini kullanmayı durdurduğu bilinmekte.
 • Sistem ayarlarını değiştirebilme yeteneği. ByteFence indirildiği zama size başlangıç sayfasını ve varsayılan arama motorunu değiştirme seçeneği sunabilir. Bu tekliflerin tümünü reddetmelisiniz.
 • Bilgisayarınızı yavaşlata ve reklamlarla kullanıcıyı rahatsız etme yeteneği.Bu anti-kötücül yazılımı sisteminize indirmişseniz bazı yavaşlamalar deneyimlemeye başlamış olabilirsiniz. Ayrıca bu program istenmeyen mesajlar gösterip tam sürümü satın almanızı isteyebilir.

ByteFence kaldırma işlemi

ByteFence programını her zaman geleneksel yöntemlerle kaldırabilirsiniz çünkü tamamen meşru bir anti-kötücül yazılım programıdır. Yine de tüm bileşenlerini kaldırmakta başarısız olabilirsiniz çünkü tümünü tek tek bulmak oldukça zordur.

Her ne kadar size önemsiz gelse de tüm bileşenleri ve Search.ByteFence.com virüsünü kaldırmak çok önemlidir çünkü tarayıcınızı ele geçirebilirler.. Kaldırma işlemi için de en güvenli işlem otomatik kaldırma seçeneğidir.

Bilgisayarınızı tamir etmeniz için güvenlik uzmanları sizin için birkaç anti-casus yazılımı seçtiler.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

ByteFence Yönlendirme Virüsü Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden ByteFence virüsünü kaldırım

ByteFence yazılımından kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki talimatları kullanabilirsiniz. Tekrar ortaya çıkmasını engellemek için tüm bileşenlerini kaldırmayı unutmayın.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. ByteFence ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada ByteFence ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Microsoft Edge'den ByteFence yönlendirmesini kaldır.

Micorosft Edge tarayıcınızda  ByteFence Search 'e rastlarsanız şu talimatlarla kaldırabilirsiniz:

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, ByteFence Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından ByteFence virüsünü kaldırın

Tarayıcı korsanlarının mozillayı ele geçirmesine izin vermeyin. Tarayıcınızdan aşağıda belirtildiği şekilde kaldırabilirsiniz

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada ByteFence ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve ByteFence kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından ByteFence virüsünü kaldırın

Google Chrome tarayıcınızdaki varsayılan ana sayfanızı Search.ByteFence.com 'dan arındırmak için şu yöntemi takip edebilirsiniz:

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada ByteFence 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve ByteFence kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından ByteFence virüsünü kaldırın

Safari tarayıcınızı şu talimatlarla temizleyebilirsiniz:

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve ByteFence ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. ByteFence kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu ByteFence programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI