Önem ölçekli:  
  (14/100)

“Error #268D3” virüsünü kaldır (Kaldırma Talimatları) - Oca 2021 güncellemesi

Jake Doevan ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Bilgisayarımdaki “Error #268D3” virüsünü nasıl tespit edebilirim?

“Error #268D3” virus

Bilgisyarınız “kritik” uyarıları veriyor ve çözmeniz için ücretsiz numaraları arayabileceğinizi söylüyorsa “Error #268D3” virüsü ile karşı karşıya olabilirsiniz. Aslında, bu numaralar sizi direkt olarak masum kurbanlarına sahte yazılımlar yükletip kişisel bilgilerini çalmaya çalışan üçkağıtçılara bağlamaktadır.

Ayrıca, genelde “Error #268D3” gibi virüsler artmış telefon faturaları ile de sonuçlanmakta. bu yüzden bir an önce bu virüsü sisteminizden kaldırmalısınız. Şunu da belirtmeliyiz ki bu sahte Teknik destek uyarısı Microsoftsupportdesk.com yönlendirme sorunu ile yakından alakalıdı. Elbette, Microsoft logosu ile dolu başka dolandırıcı sayfalara da yönlendirilebilirsiniz.

Bu sayfalara girer girmez,  ** BİLGİSAYARINIZ BLOKE OLDU **  yazan kocaman bir uyarı ile karşılaşırsınız. Sonra,  hata kodunun #268D3 olduğunu söyleyip bilgisayarınıza virüs ve casus yazılımı girdiği için vakit kaybetmeden teknik desteği aramanızı önerir. Size bu raporla sunulan çok basit kodlar vasıtası ile şifre, kredi kartı bilgileri ve benzeri bilgilerinizi kolaylıkla çalabileceklerini unutmayınız.

Bu mesajı görmezden gelmeli ve #268D3 kodlu Teknik destek virüsünü bir an önce kaldırmalısınız, çünkü Microsoft veya herhangi bir diğer saygın şirketle alakası bulunmamaktadır. Bilgisayarınızın blokesini kaldırmak için, bu sahte uyarıyı Görev yöneticisine gidip bsodm.exe dosyasının işlevini sonlandırmalısınız.

Ne yazık ki,  #268D3 gibi dolandırıcılık virüsleri çoğalmakta ve bu yüzden muhtemelen durdurmanız gereken farklı işlemlemler de olacaktır. Zararlı olanları tespit edebilmek için kurulum tarihine dikkat edin ve bu sahte Teknik destek sahtekarlığı mesajı ile aynı gün yüklenen dosyaları kaldırın. 

Error #268D3 alert“Error #268D3” virüsü

Bu hata virüsünü test ederken şunu farkettik ki bazı versiyonları 5,10 dakika sonra masa üstünü bloke etmeyi sonlandırıyor. Ekranınızda bu düzmece mesajı görürseniz hiç umursamadan hemen #268D3 Hatası kaldırma işlemine geçmelisiniz. Bu kaldırma işlemini hiç vakit kaybetmeden teknik destek sahtekarları sizi kandırmadan bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. ARAMAMANIZ gereken sahte teknik destek numaraları şunlardır:

 • 855-712-8551;
 • 855-976-9325;
 • 855-466-6491;

Teknik destek dolanrıcılarının amacı ne?

“Error #268D3” dolandırıcıları, bilgisayarı kullanıcılarını kendi numaralarını aratıp daha sonra da bilgisayarlarına tam erişim izni vermelerini sağlamak için kandırmaktır. Dolandırıcılar Bilgisayarlarınıza, Truva atları, virüsler, solucanlar gibi kötücül yazılımlar yerleştirebilirler. Dikkatli olun, çünkü sizi gizlice izleyip kişisel ve bankacılık bilgilerinizi çalmaya çalışabilirler.

Fakat, bazı sahtekarlar da kurbanların bilgisayarına girmeye çalışmakla uğraşmaz onun yerine telefonda kurbanları anti virüs ve anti kötücül yazılım almaya ikna etmeye çalışırlar. Bu sahtekarların sizi kandırmasına izin vermemelisiniz, “#268D3 Hata”sını görür görmez sisteminize en son yüklediğiniz programları gözden geçirmelisiniz.

İleri düzey bir kullanıcı değil iseniz,  “ #268D3 hata” virüsünü güvenilir ve iyi bilinen anti-kötücül yazılım programları ile de tespit edebilirsiniz örneğin: ReimageIntego, tabi elbette istediğiniz taktirde elle kaldırmanız da mümkün. #268D3 Hatasını kaldırmak için gerekli talimatları burada da bulabilirsiniz.

#268D3 Hatası sisteminize nasıl girmekte?

Genelde, bu tarz potansiyel istenmeyen programlar ücretsiz yazılımlar ile yayılıp sisteminize haberiniz olmadan kurulmakta. Haberiniz olmadan kurulmakta çünkü bu programların varlığı genelde Varsayılan veya Standart yükleme ayarları arkasına gizlenmekte ve bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğu da bu ayarlara güvenmekte.

Opsiyonel uygulamaları yüklemekten kurtulmak için Özel veya Gelişmiş yükleme seçeneklerini kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca çalışanlarınıza veya ailenize de  bu yükleme tercihleri ve teknik destek dolandırıcıları hakkında bilgi vermenizi önermekteyiz.

#268D3 Hatası reklam destekli yazılımını bilgisayarınızdan nasıl kaldırabilirsiniz?

 #268D3 hata virüsü sonu gelmeyen reklamlar gösterdiği, bilgisayarın performansını düşürdüğü ve bilgisayar kullanıcılarını kandırdığı için, mümkün olan en kısa sürede kaldırmalısınız. Siber suçlular kendilerini Microsoft isminin arkasına saklamaktalar fakat unutmayın ki #268D3 Hatası reklamları sahte ve Microsoft ile hiçbir alakası yok.

Microsoft destek ekibi asla telefon üzerinden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı numaranızı sormayacaktır. Sisteminizdeki bu sahte uyarılardan kurtulmak için #268D3 Hatası kaldırma işlemini otomatik veya elle yapabilirisiniz. Size en uygun olan yöntemi seçin ve bu reklam parasitinden bir an önce kurtulun.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

“Error #268D3” Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden “Error #268D3” virüsünü kaldırım

Windows sisteminiz bloke olmuşsa, yapmanız gereken ilk şey etkilenmiş tarayıcınızı devre dışı bırakmak. Bunun için ise, yapmanız gereken Windows Görev Yöneticisi -> İşlemler sekmesi ne gidip  chrome.exe, explorer.exe veya benzeri işlemleir sonlandırmak. Sonra, Görev yöneticinizde göreceğiniz bütün şüpheli programları kaldırmalısınız.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. “Error #268D3” ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada “Error #268D3” ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden “Error #268D3” virüsünü kaldırın

#268D3 Hatası kaldırma işlemini gerçekleştirmek için, ilk önce sahte hata mesajını etkilediği tarayıcıyı devre dışı bırakarak durdurmalısınız. Bunu yapmak için ise Mac OS X üzerinde, tarayıcı simgesine sağ tuş ile tıklamalı , Option basılı tutmalsınız, bu sırada Quit seçeneğinin  Force Quit seçeneğine dönüştüğünü göreceksiniz. Şimdi onu seçmeli ve aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve “Error #268D3” ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından “Error #268D3” virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada “Error #268D3” ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve “Error #268D3” kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge 'den “Error #268D3” virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, “Error #268D3” Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından “Error #268D3” virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada “Error #268D3” ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve “Error #268D3” kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından “Error #268D3” virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada “Error #268D3” 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve “Error #268D3” kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından “Error #268D3” virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve “Error #268D3” ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. “Error #268D3” kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-error-268d3-virus.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI