Önem ölçekli:  
  (33/100)

WebHelper virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Gabriel E. Hall ile - - | Kötücül yazılım Yaz

WebHelper 50'den fazla anti-virüs programı tarafından tespit edilmiş potansiyel bir zararlı yazılımdır

WebHelper reklamları

WebHelper sinsi bir şekilde sisteme sızan ve arka planda çalışarak kullanıcının klavye hareketlerini takip eden, sesli reklamlar çıkaran ve bilgisayarın çalışma hızını olumsuz yönde etkileyen bir virüstür. Gizli misafirin aslında Windows ile hiç bir ilgisi yoktur ve utorrentie.exe ve webhelper.dll işlemlerinin arkasında gizlenir. Bu virüs internette dolanan uTorrent yükleme paketlerinden birinde bulunduğu için bu programı yüklerken çok dikkatli olmalısınız.  

Eğer internetten dosya ve programlar indirmek için uTorrent, BitTorrent ya da benzeri bir program kullanıyorsanız bilgisayarınızın ana ekranında Web Helper 32 bit programının açıldığını görüyor olabilirsiniz. Maalesef bununla birlikte daha kötü bazı sonuçlar doğurur. Bu virüs bilgisayarınızın işlemcisini yorar ve izniniz olmaksızın davranışlarınızı takip eder. Sadece bu dosyayı silmek bu virüsten kurtulmanız için yeterli olmayacaktır. Çünkü virüsün çok sayıda bileşeninden de kurtulmak gerekiyor.

Adı WebHelper
Tipi Virüs
Alt-Grup İzleyici Virüs
Belirtileri
 • Sisteme gizlice sızar
 • Klavye davranışlarını takip eder
 • Sesler çıkarır
 • Reklam gösterir
 • vb.
Tehlike Derecesi Yüksek
Bileşenler utorrentie.exe ve webhelper.dll 
Dağılma Hatalı program yükleme
Silme Sistemi temizlemek için ReimageIntego kullanılabilir

Eğer WebHelper mesajlarını bilgisayarınızda görmeye başlarsanız bilin ki sizin internette gerçekleştirdiğiniz eylemlere ve aramalara göre size reklamlar sunmaya başlayacaktır. Bu yüzden virüs bir süre kullanıcıyı takip eder ve kullanıcının ilgilendiği konuları, en çok ziyaret ettiği siteleri, en çok tıkladığı reklamları gibi bilgileri toplamaya başlar. Bunun yanında klavye hareketlerini de takip edebilir.

Maalesef WebHelper'ın topladığı bu bilgiler arasında çok sayıda kişisel bilgi de bulunabilir. Bu bilgiler şunlar olabilir;

 • Şifreler;
 • Banka bilgileri;
 • IP adresi;
 • Sistem bilgileri;
 • Lokasyon;
 • En çok ziyaret edilen siteler;
 • Girilen veriler;
 • vb.

Bahsi geçen virüs bu bilgileri yeterince topladıktan sonra bu bilgileri kendi C&C sunucularına yollar.

WebHelper ile ilgili bir diğer rahatsız edici özellik de nereden geldiği belli olmayan sesler çıkarıyor olmasıdır. Bu sesin hangi programdan kaynaklandığını çözmek oldukça zordur. Sesin nereden geldiğini anlamak için Ses Karıştırıcısı aracının açılması gerekir. Buna rağmen eğer bu programı kapatınca seslerin kaybolacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bir süre sonra bu sesler geri gelerek sizi rahatsız etmeye devam edecek.

Kullanıcılar WebHelper Audio Malware hakkında sürekli reklamlar göstermesi ve hatta ses ve video biçiminde rahatsız edici görseller sunmasından şikayet edip duruyorlar :

Oldukça normal olan csgo topluluğuna katıldığımda reklamlar alıyorum. Ancak ilk defa “bilgisayarınızda virüs var, falan filan, şu numarayı arayın, falan filan, eğer bu pencereyi kapatırsanız bilgisayarınız bozulacak falan filan” diyen bir video ile karşılaştım. Bu yüzden sesin nereden geliğini kontrol ettim ve gördüm ki ses web helper programının bir bileşeninden geliyor.

Web Helper tarafından sunulan sesli reklamlar sadece rahatsız edici olmakla kalmıyorlar. Bu reklamların muhtemel riskli sitelere yönlenen bağlantılara ve açılır pencerelere sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Normal olarak WebHelper virüsünü bu uygulamayı kaldırarak ya da internet tarayıcınızı yeniden yükleyerek tamamen silemezsiniz. Bu yüzden WebHelper (32 bit), utorrentie.exe, webhelper.dll gibi dosyalardan sonsuza kadar kurtulmak için bu yazının sonunda bulunan özel bazı adımları takip etmeniz gerekiyor. Bu arada ReimageIntego ya da buna benzer bir araç kullanarak WebHelper'ı sisteminizden tamamen silmek için tam bir sistem taraması yapmayı ihmal etmeyin.

WebHelper virüsüWebHelper uTorrent kullanıcıları için sesli reklamlar oynatır ve bunun yanında başka bazı sorunlar yaratır.

WebHelper virüsü ile ilgili iki farklı bileşen bulunmaktadır 

WebHelper, Görev Yöneticisi'nde bulunan iki farklı bileşen ile birlikte seyreder. Bunların Windows'un işleyişiyle bir alakası yoktur.

uTorrentie.exe

utorrentie.exe bir uTorrent yardımcı eklentisidir ve kendini yeniden yükleme becerisi ile kullanıcıları rahatsız eder. Ancak asıl görevi bilgisayarda gerçekleşen eylemleri takip ederek sunucuya göndermektir. Ayrıca bilgisayarınıza farklı işletmelerin reklamlarını da taşır. Bu eklentinin en büyük tehlikesi veri takibi ve bilgisayarı kapatmasıdır. Bu gibi bariz rahatsızlıkları yaşamak istemeyeceğinizi düşünüyoruz. Bu yüzden WebHelper ile birlikte utorrentie.exe uzantısını da silmeyi ihmal etmeyin.

WebHelper.dll

WebHelper.dll tarayıcı yardımcı objesi gibi davranır ve eğer silinirse WebHelper virüsünü geri yükler. Birçok istenmeyen davranışta bulunur. Sesli reklamlar dinletir, açılır pencereler çıkarır ve sistemde reklam gösterir. Eğer silinirse bilgisayar yeniden açıldığı anda kendini tekrar yükler. Kimlikleri belli olmayan virüs geliştiricileri bu .dll dosyası sayesinde bilgisayarınızdaki bilgileri de takip edebilirler.

Webhelper

Reklam virüslerinden kaçınmak için bazı önemli tavsiyeler

Her ne kadar bu gizli misafir uTorrent programının bir parçası olsa da benzer reklam amaçlı programları bilmeden yükleyebilirsiniz. Bu yüzden sizin için bu gibi istenmeyen programların yüklenmesinin önüne geçebilecek bazı önemli bilgiler hazırladık.

 • Yeni bir program yüklerken her zaman Özel ya da Uzman yükleme seçenekleri ile ilerleyin. Bu sayede yükleme sırasında size sunulacak diğer yancı programları yüklemekten kurtulursunuz.
 • Eğer bu uyarıyı dikkate almaz ve Standart ya da Önerilen biçimde bu programları bilgisayarınıza yüklemeye kalkarsanız yüklediğiniz programın yanında bazı diğer istenmeyen programların da yüklenmesine izin vermiş sayılırsınız.
 • Kısaca Özel ya da Uzman seçenekleri ile ilerleyin ve istemediğiniz programların yüklenmesine izin vermeyin.

WebHelper virüsünü ve diğer bileşenlerini silmek 

WebHelper virüsünden sonsuza kadar kurtulmanın bir yolu var. Unutmayın ki bu program bilgisayarınız için önemli bir program değil. Aynı zamanda bu programın tam anlamıyla bir virüs olduğunu söylemek de doğru olmayabilir. Ancak Zondervirus.nl ekibi bu programın en azından aşırı derecede rahatsız edici olduğunu düşünüyor. 

Aşağıda verilen adımları takip ederek WebHelper virüsünü silebilirsiniz. Bu programı Kontrol Panelinden sildiğinize emin olun ve ardından programın bulaştığı tüm tarayıcıları silerek yeniden yükleyin.

Eğer WebHelper virüsünü silme konusunda bu adımları kendiniz yapmak istemiyorsanız bu programı silebilecek bazı anti-virüs programlarını deneyebilirsiniz. Aşağıda bu işi halledebilecek bazı programların listesini verdik. Lütfen bu programların en son güncellemelerini kullanmayı unutmayın.

WebHelper virüsünü silmek için Video rehberi

Programdan tamamen kurtulmak adına çok sayıda dosya silmeniz gerektiği için hazırladığımız video ile virüsü silmeyi denemek sizin için daha iyi olacaktır. Sizin için bu virüsten kurtulmak adına gerekli tüm adımları içeren bir video hazırladık. WebHelper virüsü çok ısrarcı ve zor bir virüstür. Bu yüzden sisteminizi bu virüsten temizlemek için birkaç farklı yöntemi art arda takip etmeniz gerekecek. Sistemin tam bir temizliği yapılmadan bu rahatsız edici ve veri izleyici programdan tamamen kurtulmanın maalesef başka bir yolu bulunmuyor.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

WebHelper Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden WebHelper virüsünü kaldırım

WebHelper(utorrentie.exe) virüsünü Windows 10 ya da benzeri bir Windows işletim sisteminden silmek için bu dosyanın bir kopyasını yaratmanız gerekiyor. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Öncelikle bilgisayarınızda çalışan uTorrent programını kapatın.  Ctrl + Alt + Del, tuşlarına birlikte basın ve ardından İşlemi Sonlandır tuşuna tıklayın.
 2. C:\Users\[YOUR COMPUTER NAME]\AppData\Roaming\uTorrent\updates bağlantısını takip edin ve kullandığınız uTorrent programının versiyonunu olan klasörün içine girin. Bu klasörde utorrentie.exe dosyasını bulacaksınız. Şimdilik buna bir şey yapmayın.
 3. Bir dosya geri gidin ve herhangi bir yere sağ tıklayın. Yeni > Metin Belgesi adımlarını takip edin ve yeni oluşturacağınız belgeye istediğiniz ismi verin. Bunun ardından bu dosyayı açın ve Dosya > Farklı Kaydet adımlarını takip edin.
 4. Şimdi bu dosyayı kaydetmek için size bir konum soracak. utorrentie.exe dosyasının bulunduğu klasöre gidin ve utorrentie.exe adıyla buraya kaydetmesini isteyin. Burada aynı adı taşıyan belgenin yerine bunu kopyalayın.
 5. Bu dosyayı eski dosyanın yerine kaydetmek ister misiniz sorusuna Evet cevabını verin.
 6. Şimdi güncellemeler dosyasına kaydettiğiniz metin belgesini silebilirsiniz. utorrentie.exe belgesinin olduğu klasöre gidin, belgeye sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğine ilerleyin.
 7. Genel sekmesinde Sadece Oku seçeneğini tıklayın ve ardından Uygula ve Tamam butonlarına tıklayın.

İpucu: Bazı güvenlik uzmanları otomatik uTorrent güncellemelerini kapatarak bu sorunun çözüldüğünü bildiriyorlar. Ancak bize kalırsa bu yöntem sorunu ortadan kaldırmıyor.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. WebHelper ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada WebHelper ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
 5. WebHelper'i Windows kısayollarından kaldırın.
  Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin. Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 6. Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın. 'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

Mac OS X sisteminden WebHelper virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve WebHelper ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından WebHelper virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada WebHelper ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve WebHelper kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge 'den WebHelper virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, WebHelper Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından WebHelper virüsünü kaldırın

Bilgisayarınızı istenmeyen bileşenlere karşı temizlemeyi ihmal etmeyin.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada WebHelper ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 4. Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 5. Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın. 'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın.
 6. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 7. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve WebHelper kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından WebHelper virüsünü kaldırın

Eğer bu virüs Chrome tarayıcısına bulaşırsa programı silerek yeniden yükleyin ve bu sorundan sonsuza dek kurtulun./GI]

[GI=safari]

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada WebHelper 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
  Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 4. Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın. Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 5. Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 6. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 7. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 8. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 9. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 10. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve WebHelper kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Heyecanlı virüs araştırmacısı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Gabriel E. Hall ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-webhelper-virus.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI