Driver Update virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Şub 2018 güncellemesi

Driver Update Virüsünü Kaldırma Rehberi

Driver Update virüsü nedir

Driver Update yazılımını yüklemeyin- Sizi hayal kırıklığına uğratacak!

Driver Update

Driver Update Slimware Utilities tarafından yaratılmış şüpheli bir program olup casus yazılım ve reklam yazılımı kategorisine girer. Görevi güncelliğini yitirmiş tarayıcıları ve programları düzeltmektir. Fakat bu potansiyel istenmeyen program tamamen gereksizdir.

Bu sınıfa girmesinin sebeplerinden birisi şüpheliy yayılma yöntemidir. Program bilgisayarın içine diğer programlarla birlikte sızıp izinsiz sistem taramaları gerçekleştirmektedir. Bu taramalar ürkütücü olabilir. Bu sorunlardan kurtulmak için de full versiyonu almanız gerekmektedir.

Fakat, bunu yapmanız tavsiye edilmemektedir çünkü tarama sonuçları şirketin satışlarını arttıacak şekilde manipüle edilmiş olabilir. Söz konusu Driver Update virüsü aşırı miktarda online reklam sergilenmesine yol açabilir. Program Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer da dahil hemen hemen bütün tarayıcıları ele geçirebilir.

Sahte patlayan reklam göstererek Java, Flash Player, Tarayıcı veya diğer yazılımlarınızı güncellemeniz gerektiğini söyleyebilir. Driver Update yazılımınının her ne kadar sisteminizi temizleyip, programlarınızı güncellemeyi vaad ettiğini görüp güvenilir olduğunu düşünseniz de. Aslında değildir.

Driver Update reklamları sizi şüpheli online yerlere yönlendirirler. Bu yüzden de, “İndir”, “Güncellemeyi Çalştır”, ” Şimdi yükle” tuşlarına tıklarsanız sisteminize başka bir reklam yazılımı veya kötücül program yükleyebilir.

Yine de, bu uygulama sahte güncelleme mesajları ile sisteminize diğer yazılımları yüklemeye çalıştığından dikkatli olmalısınız. Bu yüzden de ciddi sorunlarla karşılaşmak istemiyorssanız, Driver Update kaldırma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Bu sinir bozucu sistem tarayıcıdan kurtulmanın en iyi yolu iyi bir anti-casus yazılımı veya anti-kötücül yazılımladır. FortectIntego gibi profesyonel araçlar tüm şüpheli bileşenleri bulup sisteminizde aşırı reklam gösterimine veya yönlendirmelere sebep olmadan ortadan kaldıracaktır. Yine de, dilediğiniz taktirde Driver Update programını elle de kaldırabilirsiniz. Bu yazını sonunda nasıl kaldıracağınıza dair detaylı talimatlar bulacaksınız.

Driver Update virüsüDriver Update sisteminize yazılım paketleri ile sızan şüpheli bir uygulamadır.

Pek kullanışlı olmayan programlar yazılım paketleri ile sisteme sızmaktalar

Driver Update sahte uyarı mesajları ve nereden geldiği belli olmayan uyarı mesajları göstermeye başlayabilir. Bu mesajlara karşı ve de reklam destekli programlara karşı dikkatli olmalısınız. Söz konusu programın diğer adı ise şudur driverupdater.net pop-ups.

Tipik olarak, bu tarz programlar “paket” tekniğini kullanıp çeşitli paylaşımlı veya ücretsiz programlarla birlikte gelir. Daha açık olmak gerekirse, DriverUpdate virüsü bilgisayarınıza diğer ücretsiz programlarla girer örneğin indirme yöneticileri, PDF oluşturucular, medya oynatıcılar gibi.

Bu durumda kaçınmak için, ücretsiz programları yüklerken çok dikkatli olmalısınız. Programları Son Kullanıcı Sözleşmesi ve Güvenlik Politikasını okuduktan sonra yüklediğinize emin olmalısınız. Ayrıca Gelişmiş veya Özel yükleme seçeneklerini de seçmelisiniz ve tüm yükleme işlemini dikkatle gözlemleyip ” opsiyonel indirmeleri” kaldırmalısınız.

İnternet tarayıcınızın çoktan şüpheli reklam mesajları göstermeye başladığını farkederseniz vakit kaybetmeden bilgisayarınızı bu virüsten arındırmalısınız.

Driver Updater Hakkında Sık Sorulan Sorular

Soru: Driver Update adlı bir program yükledim. Program şüpheli davranıyor ve sürekli reklam sergiliyor. DriverUpdate bir virüs olabilir mi? Öyle ise Slimware Utilities yazılımını sistemimiden nasıl kaldırabilirim?

Cevap: Slimware Utilities çok farklı yazılımlar geliştirmiş bir şirkettir. Yine de, son ürünleri olan Driver Update çok fazla eleştiri almıştır. Bazı güvenlik uzmanları casus yazılım kategorisine uygun bulurken kimisi Driver Update yazılımını virüs veya Slimware virüsü olarak tanımlamaktadır. Her ne kadar gerçek bir virüs olamsa da, bu yazılımı sisteminizde tutmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Araştırmaların gösterdiğine göre, programın gösterdiği bir çok uyarı aslında bilgisayarın gerçek durumuna işaret etmemekte ayrıca çeşitli ticari teklifler de göserdiği için reklam yazılımı kategorisine girmektedir. Bu tarz fonksiyonlar hoş karşılanmaz bu yüzden de kendi iyiliğiniz için bu yazılmlardan kurtulmanız gerekmektedir.

Soru: Ne zaman Windows’u açsam Driver Update reklamları ortaya çıkıyor. Sürücülerimin güncel olmadığını ve ACİLEN güncellemen gerektiğini söylemekte. Bu sinir bozucu Driver Update’den nasıl kurtulabilirim. Oldukça sinir bozucu ve bilgisayarımda bu programı istemiyorum. Kardeşim bu işlerden anlar ve bilgisayarımı hep o düzeltirdi ama şimdi uzakta. Bu yazılım sinirimi bozuyor!

Cevap: DriverUpdate (by Slimware Utilities) reklamlarından kurtulmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız adımları uygulamanızı istemekteyiz. Aşağıdaki kılavuz bu programı nasıl kaldırabileceğinizi açıklamaktadır. Sisteminizden kaldırır kaldırmaz, reklamların yok olduğunu görecesiniz.

Soru: Kafam karıştı. Birkaç ücretsiz oyun hariç, bu prorgamların hiçbirini yüklememiştim ben. Şimdi bilgisayarım patlayan uyarılar gösterip sürücüleri güncellemem gerektiğini söylemekte. Driver Update uyarılarını nasıl kaldırabilirim ? Ayrıca Driver Update progamını da nasıl ve nereden indirdiğim konusunda emin değilim. Sistemimie nasıl girdiğini de açıklayabilir misiniz?

Cevap. Driver Update, Windows güncellemesi vaad eden şüpheli bir programdır ve aksine sinir bozucu reklamlar ve sıkça ortaya çıkan uyarılar göstermektedir. Ayrıca kullanıcıyı lisans anahtar almak için ikna etmeye de çalışmaktadır. Fakat, sürücülerinizi bu program olmadan da kısa süre içinde güncelleyebilirsiniz ve bu programa neden ihtiyacınız olabileceğini bilmemekteyiz. Şimdi DriverUpdate programının ne olduğunu biliyorsunuz, şimdi size bunun sisteminize nasıl girdiğini açıklayacağız.

Bu yazılım potansiyel istenmeyen program olarak sınırlandırıılmaktadır bunun sebebi de yayılma yöntemidir. Bu program yayılmak için diğer ücretsiz programlarla paketler halinde gelmektedir ve bu yüzden de casıs yazılımı olarak tanımlanmaktadır.

Program kurma aşamasına size Özel/Gelişmiş ayarları seçip istediğiniz ayarları seçip istemediklerinizi kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz. Bunu yapmayacak olu Varsayılan/Standart ayarlarda seçili geldiklerinden otomatik yüklenmiş olacaklar.

Uzman tavsiyesi Driver Update virüsünü kaldırmanızdır

DriverUpdate sisteminize çeşitli virüslerin girmesine sebeo olabilir bu yüzden de ilk reklamı farkettiğiniz andan itibaren sisteminizen kaldırmalısınız. Ne kadar çok sisteminizde tutarsanız, virüs bulaşma riski de o kadar yüksek olacaktır.

Örneğin, sisteminiz reklam içerikleri ile dolabilir ve kötücül reklamlara tıklamak için kandırılabilirsiniz Ne yazık ki, bu da bir kötücül yazılım saldırısına yol açabilir. Bu yüzden de yapılması gereken şey Driver Update virüsünü kaldırmanızdır.

Dirver Update programını kaldırmak isterseniz, aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Unutmamaısınız ki sisteminize yüklenmiş olabilecek diğer istenmeyen programlar için de gözünüzü açık tutmalısınız.

Bu tarifler size karışık gelecek olursa Driver Update virüsünü otomatik olarak da kaldırabilirsiniz. Bilgisayarınızı viüslerden arındırmak için hızlı ve kesin bir çözümdür.

FortectIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Driver Update Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

Öncelikle, Windows Görev Yöneticisi’ne girin ve DriverUpdate işlemlerini durdurun. Sonra da aşağıda verilen talimatları takip edin. Ayrıca sisteminizde diğer PİP’lerin de sisteminizde olmadığından emin olmalısınız.

Driver Update virüsü programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede Driver Update virüsü ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden Driver Update virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Driver Update ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

DriverUpdate sisteminize sızdıktan sonra, tekrar normal olarak internette gezmek için Microsoft Edge tarayıcınızı da temizlemlisiniz.

MS Edge tarayıcısından istenmeyen uzantıları silme:

 1. Menü'yü tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç çizgi) ve Uzantılar'a tıklayın
 2. Listeden ilgili olan uzantıları seçin ve çark simgesine tıklayın.
 3. Altta bulunan Kaldır düğmesine tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Coockies ve diğer tarayıcı verilerini temizleme:

 1. Menü'ye tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç nokta) ve Gizlilik & Güvenlik seçeneğine tıklayın.
 2. Tarayıcı verilerini temizleme seçeneğinin altında, temizlemek istediğiniz şeyleri seçin.
 3. Her şeyi seçin (şifreler dışında. Ayrıca Medya lisanslarını da dahil etmek isteyebilirsiniz) ve Temizle butonuna tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Yeni sekme ve ana sayfa ayarlarını yenileyin: 

 1. Menü simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin
 2. Ardından Başlangıç sekmesine gidin
 3. Eğer şüpheli bir site adı görürseniz etkisizleştirin.

Yukarıda verilen adımlar işe yaramıyorsa şu adımları takip edin:

 1. Ctrl + Shift + Esc ile Görev Yöneticisi penceresini açın.
 2. Diğer Ayrıntılar sekmesine tıklayın.
 3. Detaylar sekmesini seçin
 4. Microsoft Edge ile ilgili gördüğünüz tüm işlemlere sağ tıklayarak Görevi Sonlandır seçeneğine tıklayın. Böylece Microsoft Edge programı tamamen kapanmış olacak
 5. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Eğer bu çözüm de size yardımcı olmadıysa daha çok uzmanlık gerektiren yöntemlere geçmemiz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme almayı ihmal etmeyin.

 1. Bilgisayarınızda bulunan şu adresi bulun.  C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Ctrl + A tuşlarına basarak tüm bu klasörleri seçin.
 3. Sağa tıklayarak hepsini Silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme
 4. Şimdi bilgisayarın en alt sol köşesinde bulunan Başlangıç tuşuna sağ tıklayarak Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayın.
 5. Yeni pencere açıldığında aşağıda verilen bağlantıyı ekrana yazarak Enter (Giriş) tuşuna basın.

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı Edge için Yönlendirmeler:

MS Edge (Chromium) programından uzantıları silme:

 1. Edge uygulamasını açın ve Ayarlar > Uzantılar seçeneklerine tıklayın
 2. İstemediğiniz uzantıları Sil seçeneğine tıklayarak silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Cache ve Site Verilerini silme:

 1. Menüye tıklayın ve Ayarlara gidin.
 2. Gizlilik ve Servisler seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama bilgilerini sil seçeneği altında yer alan bölümde silmek istediğiniz verileri seçin.
 4. Zaman aralığı sekmesinden Tüm Zamanlar seçeneğini seçin
 5. Şimdi Temizle tuşuna basın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı MS Edge tarayıcısını yeniden kurma:

 1. Menüye tıklayarak Ayarlar sekmesine gidin.
 2. Sol tarafta Tekrar Kurma ayarlarına gidin. 
 3. Fabrika ayarlarına dön seçeneğine tıklayın.
 4. Onaylayın ve işlemleri tamamlayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Eklentiler listesinden şüpheli tüm girdileir kaldırın. Bu potensiyel istenmeyen program Mozilla Firefox tarayıcınıza bilginiz olmadan üçüncü parti uygulamalar eklemiş olabilr.

Tehlikeli eklentileri silme;

 1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
 2. Uzantılar'ı seçin.
 3. Burada Driver Update virüsü ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Anasayfayı yenileme:

 1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
 2. Seçenekler'i seçin.
 3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

Cookies ve site verilerini silme:

 1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
 2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
 3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
 4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
 5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Kurma

Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra Driver Update virüsü silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
 2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
 3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
 4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
 5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler Driver Update virüsü sorununu ortadan kaldıracaktır. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Reset Google Chrome

Driver Update reklamları ve istenmeyen etkilerinden kurtulmak için, Google Chrome’da yüklü bulunan tüm girdileri kaldırmalısınız.

Zararlı uzantıları Google Chrome tarayıcısından kaldırma:

 1. Google Chrome tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın (üst sağ köşede bulunan üst üste üç nokta) ve Diğer araçlar > Uzantılar yolunu takip edin.
 2. Yeni açılan ekranda tüm yüklenmiş uzantıları göreceksiniz. Yanlarındaki Kaldır düğmesini tıklayarak tüm uzantıları kaldırın. Reset Google Chrome

Chrome tarayıcısından ön bellek verilerini temizleme (Cashe):

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
 2. Gizlilik ve güvenlik menüsünün altından tarama geçmişini sil seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama geçmişini, ön bellek verilerini, ön belleğe alınmış resimleri ve diğer site verilerini seçin.
 4. Verileri Temizle butonuna tıklayın. Reset Google Chrome

Chrome ana sayfa değiştirme işlemleri:

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'a gidin.
 2. Başlangıç gibi şüphelendiğiniz siteleri inceleyin 
 3. Spesifik bir sayfa seç seçeneğine tıklayın ve üç noktayı seçerek Sil opsiyonunu arayın.

Google Chrome Yeniden Yükleme:

Eğer yukarıda saydığımız yöntemler eklentilerinin kaldırılmasını sağlamazsa bunları kaldırmak için Google Chrome tarayıcısını yeniden yükleyin.

 1. Menü'ye ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
 2. Ayarlar sayfasında aşağı inin ve Gelişmiş seçeneklerini açın.
 3. Aşağı inin ve Yeniden Yükle ve Temizle sekmesine gelin.
 4. Buradan Orijinal ayarlara dönmek için yeniden yükle yazısına tıklayın.
 5. Silme işlemlerini tamamlamak için Yeniden yükleme işlemini onaylayın.. Reset Google Chrome

Safari Yeniden Yükleme

Safari tarayıcısından istemediğiniz uzantıları kaldırın:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Yeni pencerede Uzantılar seçeneğine ilerleyin.
 3. Driver Update virüsü ile ilgili olan uzantıyı seçin ve Kaldır seçeneğine tıklayın. Safari Yeniden Yükleme

Safari uygulamasından cookies ve site verilerini kaldırma:

 1. Safari > Geçmişi Temizle…
 2. Açılan menüden Temizle'yi seçin ve tüm geçmiş seçeneğine tıklayın. 
 3. Geçmişi Temizle işlemini onaylayın. Safari Yeniden Yükleme

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa Safari tarayıcısını yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Gelişmiş sekmesine ilerleyin.
 3. Menü çubuğunda geliştirme menüsünü göster seçeneğini tikleyin ve ardından Ön Belleği Temizle seçeneğine tıklayın. 
 4. Safari Yeniden Yükleme

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Driver Update programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI